Android deneyimini masaüstünde nasıl elde edersiniz

Windows PC’nizde Android uygulamaları veya oyunları kullanmak istiyorsanız, birkaç seçeneğiniz vardır ve biz sizin için yöntemleri karşılaştırdık. Bu güncellemede, Andy veya Nox’u devralan ve en azından Android 7.1.1 kullanan Bluestacks 4 veya MEmu gibi yeni emülatörleri gösteriyoruz. Bir bonus olarak, size tam bir x86 işletim sistemi olan Remix OS’yi miras almak isteyen ancak yapamayan Phoenix’i de gösteriyoruz.

  PC’niz için en iyi Android emülatörlerinin 5’i PC’nizdeki bozuk akıllı telefonunuzu nasıl kullanabilirsiniz?

Acı dolu bir dünyaya girmek üzeresin

İlk olarak, aşikâr soru ortaya çıkıyor: Neden PC’nizde Android uygulamaları veya oyunları başlatmak istiyorsunuz? Sonuçta, olası komplikasyonların listesi yönetilemez:

1. Android uygulamaları dokunma açısından optimize edilmiştir ve hareket sensörleri kullanabilir. Bilgisayarınız muhtemelen bu giriş yöntemlerinden herhangi birine sahip değildir ve bir dokunmatik ekran varsa, emülatörde (eğer varsa) akıllı telefonda olduğu gibi çalışmayacaktır.

GIPHY ile

Emülatörler bu tür girişleri klavyenizle veya ideal olarak bir gamepad ile eşleyebilir ve böylece onları simüle edebilir. Ancak, kullanıcı deneyimi ve ilgili oyun eğlencesi (veya en azından kullanım kolaylığı) genellikle çok daha kötüdür.

2. Performans, bir akıllı telefondan çok daha kötü; Tabii ki, smartphone’unuz 2015’ten itibaren giriş seviyesi bir model ve bilgisayarınız daha yeni, bir Intel i5 veya daha iyisi ve özel bir grafik kartına sahip. Sonuçta, yeni emülatörler Android 7.1.1 Nougat’a güveniyor ve bu nedenle daha hızlı OpenGL sürümlerini kullanabiliyorlar. Bununla birlikte, testimizde hala iyileştirme sözü verilecek yanardağ desteği eksikliği vardı.

tomb raider print

3. Emülatördeki yazılım bitmemiş. Emülatörlerde bir çok şey bozuldu. Genellikle göz ardı edilen görünen dokunma ve hareket girişlerini çevirmek için yukarıda belirtilen eşlemeleri değil. Ayrıca, yazılım arayüzünün kendisi genellikle reklamlarla aşırı yüklenir, nadiren güncellenir veya hiç güncellenmez ve bazen hikayenin bazı noktalarında durur, çünkü geliştiriciler ürünü bıraktı.

MEmu Play kendisini tanıtıyor

Bloktaki yeni çocuk MEmu Play. Android 4.4 sürümü ile durdu artık NOX App Player miras alır. MEmu aynı arayüzü kullanır, bu yüzden sağ tarafta çeşitli ayarlara sahiptir, dokunma ve hareket girişlerini taklit eder ve klavye, fare veya gamepad ile eşleştirir.

memu de jan 2019

Play Store’u hemen önceden yükler. APK’ler ayrıca yüklenebilir, yani oyunlar Play Store’un dışından yüklenebilir. Bildirimler, Windows 10 bildirim sistemine aktarılır.

İndirme işleminden sonraki ilk yükleme sırasında, Reddet’i tıklatarak tarayıcının ve kötü amaçlı yazılımdan koruma yazılımının isteğe bağlı yüklemesini kabul etmemeye dikkat edin. MEmu ayrıca bloatware olmadan kurulur.

OpenGL ES yalnızca ES 3.0 sürümüne kadar desteklenir. ES 3.1 veya hatta Vulkan’a dayanan daha modern başlıklar dahil edilmemiştir.

  MEmu Oyna İndir

BlueStacks, Android oyunlarını PC’ye getiriyor

İkincisi, BlueStacks için de geçerlidir: OpenGL Es 3.0 sonudur. Ancak, BlueStacks, tüm bağımsız Android emülatörlerinin en dayanıklısıdır. App Player, Windows sisteminize oyunların doğrudan bir masaüstü kısayolu ile başlatılabileceği şekilde entegre olur. Bu nedenle, aptalca Android yüzeyinden sapma geçmişte kaldı.

bluesacks 4 de jan 2019

BlueStacks 2011’in sonundan bu yana varlığını sürdürüyor ve geliştiriciler bu süre içerisinde PC’de Android alanında çok fazla deneyim kazandılar. PC’nizde Star Trek Filo Komutanlığı gibi mobil oyunları oynanabilir yapabilirsiniz.

  BlueStacks’ı indirin

Remix OS öldü, çok yaşa Phoenix OS

Bağımsız olarak çalıştırılabilir işletim sistemi Remix OS, Phoenix tarafından devralındı. Maalesef, halef hala aynı sıkıntıları yaşıyor: Tüm makineler sisteme ön yükleme yapmıyor ve eğer yaparlarsa, donanım desteği yetersizliğinden rahatsız oluyorlar. Deney ilginç, ancak bir PC işletim sistemi olarak Android (bu durumda 7.1) 2019’da da çalışmayacak.

  Phoenix OS indirin

Remix gibi, Phoenix de açık kaynaklı Android x86 projesine dayanıyor. Bu, Android 8.1 Nougat’a dayanarak imajını Ocak 2019’da indirmeye hazır hale getirdi. Bu deneysel Vulkan desteği de olsa gerçek – vaat ediyor – en azından AMD grafik yongaları için.

  Android-x86’yı indirin

Emülatör mezarlığı büyüyor

AMIDuOS iyi bilinen bir Android emülatörüydü. Birkaç ay kullanılmadığında, gecikme kararı fişi çekmek için verildi. Proje uzun zamandır gündeme gelmedi ve performans açısından BlueStacks veya AnDy ile yetişemedi.

amiduos eol 1140x550

AnDy Android Nuga’ya yaptı. Ücretsiz Android emülatörü, BlueStacks ile neredeyse aynı özellikleri sundu. Ancak 2016’dan bu yana, yazılım hala ara sıra güncellemeler alıyor olsa da, en azından ürün pazarlaması durdu. Proje yetim görünüyor.

  AnDy’yi indirin

Profesyoneller zaten Android’i farklı şekilde taklit ediyorlar …

AnBox, Shashlik veya ARChon gibi başka niş çözümler de vardır. Bununla birlikte, tüketici dostu Android emülatörü BlueStacks’tan tamamen farklı bir amaç yüklemek ve bunları sunmak karmaşıktır.

Ve profesyoneller yine de Android Studio Emulator’ü tercih ediyor. Mevcut Android sürümünü sunan tek sürüm olmasına rağmen, kullanım kolaylığı veya performans optimizasyonu sıfırdır.

PC’de Android: bir sonuç

Özellikle Windows bilgisayarlarda BlueStacks kendini gösterebilir ve Android emülatörleri için bir eş anlamlı olarak kabul edilir. Uygulama oynatıcı kullanım kolaylığı, performans ve güvenilirlik için ideal bir uzlaşma sunar.

Android uygulamalarınız PC’de iyi öykünüyor mu? Hangi öykünücüyü kullanıyorsunuz ve deneyimleriniz neler? Yorumlar bölümünde bizimle paylaşın.


Daha önce sunulan birkaç projenin ölümünün ardından, makalenin içeriğini tamamen yenilemek zorunda kaldık.