Android duvar kağıdınızı otomatik olarak nasıl değiştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

Nexus 5'den Samsung Galaxy S7 Edge'e kadar, Android cihazınızın arka planını değiştirmek, telefonunuzu kendi yapmanın en basit ve etkili yollarından biridir. Temellerin ötesinde orada bilmediğiniz bir avuç duvar kağıdı değiştirme hilesi var.

  • Siyah duvar kağıdı, şimdiye kadar bulacağınız en iyi pil tasarruf hüneridir
  • Android için 13 en iyi ücretsiz duvar kağıdı uygulamaları

Bölümüne atla:

  • Duvar kağıdı Değiştirici
  • IFTTT
  • Microsoft tarafından Başlatılan Ok Başlatıcısı
  • Google'dan Duvar Kağıtları

Duvar kağıdınızı ayarlamanın bir yolu, zamanlamalı bir programda değişiklik yapmaktır. Bunu yapmak elle onu sıralamanız gerekmez demektir; cihazınızı her kullanışınızda yenisünüz. Burada özetleyeceğimiz birkaç yaklaşım var.

Duvar kağıdı Değiştirici

Özel bir uygulama yüklemek, belki de Android cihazınızın duvar kağıdını bir zaman çizelgesinde değiştirmenin en kolay yoludur. Wallpaper Changer, iş için en iyi bilinen uygulamadır, ancak Google Play'de başkaları da vardır.

Uygulamanın ayarlarını bulmak için Wallpaper Changer'ı çalıştırın. Aralığınız olarak belirli bir dakika, saat veya gün seçebilir, uygulamanın yeniden biçimlendirme veya resim kırpma yöntemlerini ayarlayabilir, telefonunuzun kilidini her açtığınızda duvar kağıdını değiştirmeyi seçebilir ve duvar kağıdınızı rastgele sırayla dolaşmaya ayarlayabilirsiniz. tercih etmek.

Wallpaper Changer lets you set your schedule and adjust a few other options. / © AndroidPIT

Wallpaper Changer

Çimdiklemeniz gereken birkaç başka ayar vardır: Wallpaper Changer canlı duvar kağıdını cihazınızdaki duvar kağıdı olarak seçmeniz (bunu yapmak için ana ekranın boş bir bölümüne basın ve basılı tutun) ve ardından bir grup Albümler sekmesi. Wallpaper Changer'in Pro sürümüne geçerseniz birkaç farklı albümü yönetebilirsiniz.

IFTTT

Android cihazınızdaki çeşitli duvar kağıtlarıyla dönmenin başka bir yolu, her zaman etkileyici olan "If This That That (IFTTT)" aracılığıyla gerçekleştirilir. Uygulamaya ve hizmetlere, eylemlere yol açan tetikleyiciler kullanarak bağlanır; desteklenen işlemlerden bir tanesi, bağlı bir Android cihazında arka planın değiştirilmesidir.

We made an IFTTT recipe to change the wallpaper every time a new photo is posted to Instagram from within a certain area. / © AndroidPIT

IFTTT

IFTTT'ye üye olduğunuzda ve duvar kağıdınızı değiştiren tarifiniz üzerinde çalışmaya başladıktan sonra, her türlü tetikleyiciyi seçebilirsiniz: Dropbox klasöründeki yeni bir fotoğraf, Instagram'da yeni sevilen bir resim, RSS yayınından yeni bir resim, bir şey Flickr özet akışınızdan vb.

Örneğin, IFTTT yakın bir şehir merkezinde çekilmiş yeni bir Kamu Instagram fotoğrafı bulduğunda Redmi Not 3'teki duvar kağıdını değiştirmek için bir Reçete hazırladık. Özel bir uygulama kullanmak kadar basit bir çözüm değil, ancak rutini ayarlarken çok daha fazla esneklik sağlıyor.

IFTTT'nin sunduğu olanaklar hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz:

  • 10 hoş yararlı IFTTT tarifleri

Microsoft tarafından Başlatılan Ok Başlatıcısı

Microsoft'un şık Arrow Başlatıcısı her gün güncellenen Bing duvar kağıtlarını içeriyor. Windows PC'niz varsa, bilgisayarınızın kilit ekranında bu güzel duvar kağıtlarını zaten biliyor olabilirsiniz. Ayrıca, otomatik duvar kağıdının döndürülmesinin birkaç adım ötesinde daha dinamik bir deneyim kazandırarak, bulunduğunuz yere dayalı uygulamaları size akıllıca sunar. Başlatıcı ne kadar çok kullanırsa, o kadar iyi olur. Artı, pil ve hafızadan tasarruf etmek için optimize edilmiştir.

Microsoft’s sleek Arrow Launcher also can change your wallpaper automatically. / © AndroidPIT

Microsoft Launcher

Google'dan Duvar Kağıtları

Bir kategori seçin ve hergün Google'ın nezaketen çarpıcı duvar kağıtları alın. Nougat LINK'e sahipseniz, ana ekranınızda bir tane ve kilit ekranınızda farklı bir tane bulunabilir. Duvar kağıdı seçimleri, Google Earth, Google+ ve diğerlerinden gelen resimlerle birlikte sürekli olarak büyüyor.

Get wonderful wallpapers from Google Earth. / © Google / AndroidPIT

Wallpapers

Duvar kağıdınızı nasıl otomatik olarak değiştiriyorsunuz? Başka yararlı yöntemleri biliyor musunuz? Yorumları bize bildirin.