Android for Facebook: en sevdiğim ipuçları ve püf noktaları

Dünyanın en büyük sosyal ağıyız – 1,5 milyarın üzerinde kullanıcısı var – ancak Facebook uygulamasında çok fazla zaman harcıyor olsanız bile, sunabileceği her şeyi araştırmamış olabilirsiniz. Bunu, keşfedilecek ipuçları, püf noktaları ve özelliklerin kapsamlı bir listesiyle değiştirmeye geldik – Wi-Fi'yi nasıl bulacağınız da dahil!

  • Android için Facebook uygulaması için en iyi alternatifler
  • Facebook Messenger güncellemesi

Son değişiklikleri vurgulayın Evet Hayır

Facebook'u Samsung Galaxy S7 Edge veya güvenilir bir Google Pixel ile çalıştırsanız da, bu ipuçlarını, haber akışınıza göre sıralama, hesabınızın güvenliğini geliştirme, en iyi içeriği daha hızlı bulma ve durum güncellemelerini daha kolay paylaşma için yararlı bulacaksınız. yanı sıra, daha fazlası.

Bildirimlerinizi yönetin

Arkadaşlarınızdan gelen güncellemeler ve uyarıları bastırmak mı? Facebook'un aslında belirli bildirim türlerini açıp kapatmaya oldukça kolay hale getirdiğini duymaktan rahatça geçileceksiniz.

Uygulama ayarlarına git > Bildirim ayarları ve duvar postaları, yorumlar, arkadaşlık istekleri, fotoğraf etiketleri, etkinlik davetiyeleri ve daha fazlası için uyarıları etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz.

Get those notifications under control. / © ANDROIDPIT

Yakınlardaki ilginç yerleri bulun

Android için Facebook uygulaması, konumunuzu daha iyi kullanmak gibi masaüstü sitelerinin yapamayacağı bazı hileler yapabilir. Kendi Facebook Sayfanızın bulunduğu çevrenizdeki yerleri bulmak için Yakın Yerler'i seçin.

Dünyanın tanınmayan bir yerindeyseniz restoranlar, barlar, dükkanlar veya başka mekanları keşfetmek için kullanışlı bir yoldur. Söz konusu yer hakkında daha fazla bilgi için herhangi bir girişe dokunun.

Get a map of the neighborhood. / © ANDROIDPIT

Haber akışınızı filtreleyin

Güncellemelerin standart haber besleme listesine razı olmazsınız. Facebook uygulaması, özelleştirilmiş listelerinize ana menüden de erişmenizi sağlar. Birinin göründüğü listeyi değiştirmek için, profillerine gidin ve Arkadaşlar > Arkadaş Listesini Düzenle'ye dokunun.

Tüm listeleri (örneğin 'aile' veya 'en iyi arkadaşlar') eklemek veya kaldırmak isterseniz, bunu bir bilgisayardan yapmanız gerekir.

Use lists to filter your friends and family. / © ANDROIDPIT

Diğer uygulamalardan paylaş

Uygulamalar arasında paylaşmak, Android'in güçlü yönlerinden biridir, bu nedenle kullanmalısınız: Bir fotoğraf galerisi, web tarayıcısı veya başka bir şey görüntülediğiniz sırada Paylaş düğmesine hafifçe vurun; seçenekler arasında Facebook görünecektir.

Bu, Facebook'a girmek zorunda kalmadan zaman çizelgesine bir şeyler paylaşmanın harika bir yoludur ve hala her zamanki durum güncelleme seçeneklerini elde edersiniz.

Android makes sharing straightforward. / © ANDROIDPIT

Videoları otomatik oynatmayı durdurma

Facebook uygulaması ayarlarında en kullanışlı girdilerden biri Video Otomatik oynat. Otomatik oynatmayı etkinleştirmenizi veya devre dışı bırakmanızı veya yalnızca bir Kablosuz bağlantıda olduğunuzda etkinleştirmenizi sağlar.

Dışarıda olduğunuz süre boyunca veri kullanımınızdan tasarruf sağlayın ve aynı zamanda haber akışınızın döngüsel kedi klipleri ve eğlenceli animasyonlarla baş döndürücü bir listeye dönüşmesini durdurun.

Take control over video auto-play in your news feed. / © ANDROIDPIT

Videoları ve bağlantıları sonradan kaydetmek için

Göz atmak için pek çok arkadaş, günde çok az zaman … Neyse ki bu soruna bir çözüm var. Bir video veya bağlantı içeren bir haber yayın yazısının yanındaki açılır oku tıklarsanız, içeriği daha sonra tekrar gelmek üzere kaydedebilirsiniz.

Sık kullanılan içerik Kayıtlı ana uygulama menüsünde başlığı altında tutulur (görünür değilse musluk Tüm Uygulamalar altında bakınız) böylece boş kendisine dönebilir.

Save videos and links for later. / © ANDROIDPIT

Hesap güvenliğinizi kontrol edin

Facebook uygulaması içinden Hesap Ayarları , Güvenlik ve Etkin Oturumlar'a dokunun; burada Facebook hesabınızla ilişkili tüm yerleri ve cihazları görebilirsiniz.

Şüpheli bir şey bulursanız, oturumdan çıkmak için haç simgesini tıklayın. Güvende olmak için üzgünüm daha iyi: bir hata yaptıysanız ve kendi cihazlarınızdan veya tarayıcılarınızdan birinden çıkış yaparsanız yine de tekrar giriş yapabilirsiniz.

Check that you recognize all the sessions. / © ANDROIDPIT

En sevdiğiniz arkadaşlarınızı seçin

Çevrimiçi arkadaşlarınıza, Facebook uygulamasının sağ üst köşesindeki dikey simgesine dokunarak erişebilirsiniz.

Düzenle'yi seçin ve etkileşimde bulunduğunuz kişileri listenin en üstüne getirerek, en sevdiğiniz arkadaşlarınızı bulmak için avlanmak için zaman ve çaba harcamanızı sağlayabilirsiniz.

Keep your favorite friends close to hand. / © ANDROIDPIT

Bir arkadaşınızın yayınını gizle

Bazen, birinin güncellemelerini, aslında onlarla arkadaşlık kurmadan veya onları engellemeden görmeyi bırakmak isteyebilirsiniz. Bir daha asla görmek ya da duymak istemediğiniz halde arkadaş olduğunuz iddiasını sürdürebilirsiniz.

Bunu yapmak için sayfalarına gidin, İzlemek'e hafifçe vurun ve ardından Takipsizleştir'i seçin. Bilmiyorlar, ancak yayınlarını ya da tekrar etiketlendiği yayınları göremeyecekler.

Don’t want to see a mate’s posts? Hit Unfollow. / © ANDROIDPIT

Arkadaşınızın yayınına öncelik verme

Yukarıdakilerin tam tersini yapmak isterseniz, belli bir arkadaşınızın yayınlarını diğerlerinin önünde görebilirsiniz. Basitçe ardından kendi sayfasında, musluk gidin ve sonra İlk bakınız.

Bu arkadaşın yaptığı mesajlar haber özet akışının tepesine atlayacak ve bunları asla özlemeyeceksiniz.

See what your closest friend has been up to before all the other posts. / © ANDROIDPIT

Hafızadan tasarruf etmek için daha açık, üçüncü taraf bir uygulama kullanın

Facebook uygulaması sadece muazzam değil, aynı zamanda bir kaynak domuzudur. Metal veya Tinfoil gibi, temelde Facebook'un web sürümü için özel kaplamalar olan alternatif bir uygulamayı kullanarak alanı ve hafızayı kaydedebilirsiniz. Metal biraz daha güzeldir ve bir bildirim sekmesi ve kayan pencere gibi daha fazla özellik sunar. Ayrıca resmi bir Facebook Lite uygulaması da var.

Aksi takdirde, ana ekranınızda Facebook web sitesine bir kısayol ekleyebilir ve bunu kullanabilirsiniz. Chrome'da, Ayarlar > Site ayarları > Bildirimler başlığına gidip, açık olduklarından ve Facebook için engellemenin kaldırıldığından emin olarak siteden bildirimlere izin verebilirsiniz.

Add a shortcut to your home screen or use a custom wrapper to save on space and RAM. / © ANDROIDPIT

Kablosuz bul

Facebook, kullanıcılara en yakın Wi-Fi erişim noktalarını global olarak bulmalarına yardımcı olmak için yeni özelliklerini yeni tanıttı. Bir Facebook sözcüsü, "İnsanlara topluluklarıyla bağlantılarını koparmamalarını ve etraflarındaki deneyimleri bulmalarını sağlamak için yakınınızdaki bir kablosuz internetin bulunmasına yardımcı olacak bir özellik sunuyoruz. Bu özelliği test ederek büyük bir geri bildirim aldık; yalnızca seyahat halindeyken insanlar için yararlı olmadığı gibi, özellikle de mobil ağ bağlantısının yetersiz olduğu bölgelerde de yararlı. "

Özelliğin nasıl kullanılacağı aşağıda açıklanmıştır: Facebook uygulaması (Android veya iOS) üzerinde Diğer sekmesine (sağ üstteki üç çizgi simgesi) ve ardından Kablosuz Bul'ı tıklayın . Wi-Fi bul sekmesini açtıktan sonra açın. Ardından, bulunduğunuz yere yakın tüm mevcut etkin noktaları bir harita üzerinde artı bunları barındıran işletmelerin açılış saatleri gibi bilgileri görebilirsiniz.

Android için Facebook için en sevdiğiniz ipuçları nelerdir? Yorumlarınızda en iyi numaralarınızı bize söyleyin.