Android güncellemelerini daha hızlı almanın sırları

Daha hızlı pil ömrüyle Android güncellemelerini daha hızlı bir şekilde yapmak, herkesin istek listesinin başında. Bugün, Android güncellemelerini daha hızlı elde etmenize yardımcı olacak birkaç küçük sırrın içine girmenize izin vereceğimizi düşündük.

Android güncellemeleri nasıl çalışır?

Yöntemleri incelemeden önce, yalnızca gereksiz değil, bazen de cihazınıza zararlı prosedürlere güvenmemek için Android güncellemelerinin nasıl çalıştığı hakkında bir fikre sahip olmak önemlidir.

Bir Piksel için en son Android güncellemesinin kullanıma sunulması belirli bir ülkede başladığında, Rusya ve Polonya genellikle seçilmişlerdir (muhtemelen güncellemeler düşük sıcaklıkları tercih eder!) Ve ilk 24-48 saat sonra sadece% 1’e ulaşabilir. söz konusu cihazlar. Bunu doğru okudunuz, sadece% 1.

Bunun sebebi ani bir yönetim sorunu değil, bilinçli bir seçim, güncellemenin sırasıyla% 25,% 50 ve en sonunda geldiğini görecek olan bir sonraki aşamalara geçmeden önce karşılaşılan herhangi bir sorunun analiz edildiği bir çözüm aşaması. Cihazların% 100’ü.

Güncellemelerin takip ettiği yol: Google> marka> operatörler> resmi sürüm

Tüm işlemin tamamlanması birkaç hafta sürer ve cihazınız ilk aşamada güncellemeyi almadıysa, yapmanız gereken tek şey ikinci aşamada veya bir sonraki aşamada sabırla beklemektir.

Durum, diğer markalara veya markalı cihazlara gelince biraz farklıdır, çünkü güncellemenin test edilmeden önce, operatörlere bırakılmasından ve dağıtılmasından sonra dağıtılmak istenen arayüze, uygulamalara ve özelliklere bağlı olarak daha fazla değişiklik ve optimizasyon yapılması gerekir. (kamu da dahil). İzlenen yol şöyle olacaktır: Google> marka> operatörler> resmi sürüm.

Güncellemeyi alma hızını etkileyen diğer bir faktör de bulunduğunuz ülkedir: Samsung, örneğin güncellemeleri Baltık ülkelerinde ilk kez yayınlamaya meyillidir. Kısacası, yapmanız gereken tek şey, beklediğiniz anı beklemek ve Androidinizde mevcut güncellemeleri kontrol etmenin çok kullanışlı olmadığını unutmayın; çünkü cihaz, numaradan bağımsız olarak yukarıda açıklanan adımlara göre birkaç saatte bir varlığı kontrol edecektir. Çoğu zaman özel tuşa basarsınız.

Sahte Google Services Framework hilesini denemeyin

Ayrıca, hızlandırmak için Google Service Framework verilerini sistematik olarak sıfırlayarak ve Android cihazınızdaki yazılımın en son sürümünü hemen alarak güncellemeleri zorlamayı denediniz mi? Endişelenmeyin, dört ila dört saat içinde Oreo veya Nuga’ya güncelleme almak umuduyla verilerinizi temizleyerek alternatif bir çözüm arayan tek kişi siz değilsiniz.

    Önbelleği temizle ve uygulama verilerini temizle: fark nedir?

Ancak maalesef, bu numara aslında işe yaramaz ve Google’ın tanınmış mühendislerinden Dan Morrill, bir süredir bize açıklamaya çalışıyor. Verilerin silinmesi, güncellenmeyi bekleyen cihaz listesinin başında görünmenize izin vermez, aksine, bazı uygulamaların davranışlarında anormalliklere neden olabilir.

androidpit menu google services framework

İşleri olduğu gibi bırakın ve Google Services Framework verilerini temizlemeyin, yalnızca daha kötü hale getirebilir ve süreci silip yeni bir Google kimliği verilecek ve işlemi bekletme süresi sonuna kadar kaydırarak işleminizi yavaşlatabilirsiniz liste!

Güncellemeyi almadan önce cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamanız gerekir mi?

Bozulmaya ihtiyaç duyan ikinci bir yaygın efsane, Android güncellemesi yaklaşırken cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamanın otomatik olarak güncellemeyi daha hızlı alacağına inanmaktır. Akıllı telefonunuzu sıfırlamak, Google Kimliğinizi de otomatik olarak sıfırlar ve bir kez daha listenin en altına geri gönderilir. Yapılacak en iyi şey, aslında, şu:

    Verilerinizi yedekleyin. Güncelleme bildirimini bekleyin ve yükleyin. Fabrika ayarlarına sıfırla. Veri kurtarma işlemini gerçekleştirin.
    Verilerinizi Android’de yedekleme: Bu nedir ve nasıl yapılır?

AndroidPIT google play not working 7

Bir Piksel veya Android One cihazı seçin

Android’de gerçekten daha hızlı ve daha sık güncellemeler istiyorsanız, Android One veya salt Android hisse senedi ile gelen cihazları göz önünde bulundurmak iyidir. Daha ayrıntılı bilgi almak için aşağıdaki makaleye göz atın.

Google Pixel 3 – Fabrika Unlocked, Siyah, 64 GB

Musteri degerlendirmeleri

$ 708,01
Teklifi Kontrol Et

Örneğin Google’ın kendi Pixel satırı, her zaman en son Android sürümünü alan ilk kişidir ve bu daha önceki Pixel modelleri için de geçerlidir. Öyleyse, Pixel 3 serisinden bir akıllı telefonu karşılayamıyorsanız, Pixel 2’yi veya hatta orijinal Pixel’i düşünün.

AndroidPIT google pixel 3 vs pixel 3 xl back

Android One olan cihazların da hızlı güncellemeler alma olasılığı yüksektir. Motorola Moto X4 veya HTC U11 Life gibi bazı uygun fiyatlı cihazlar Android One ile birlikte geliyor. Nokia akıllı telefonlarının yeni dalgasında, Nokia 7 Plus, Nokia 6, Nokia 8.1 ve Nokia 8 Sirocco dahil olmak üzere Android One ile birlikte birçok cihaz bulunuyor.

Google tarafından imzalanan bir cihaz satın alındığında, işletim sisteminizin beta sürümlerine de erişebileceksiniz.

Üreticinizi araştırın

Güncellemeleri diğerlerinden daha erken alabilmek, özellikle farklı bir üreticinin kullanıcı arayüzünü tercih ediyorsanız, sizi bir Piksel yönünde itmek için yeterli bir faktör olmayabilir. Android güncellemelerinin bekleme süreleri, markadan markaya büyük ölçüde değişiklik gösterdiğinden, hızlı güncellemeler sizin için önemli bir faktörse, bir sonraki cihazınızın bu alanda en iyi markalardan biri tarafından üretilmesi gerektiğinden emin olun. Küçük şirketlerin çoğu sadece birkaç cihaz başlatır ve ürünlerini yükseltme konusunda çok az veya hiç kaygı duymazlar. Bu cihazlar, genellikle Çin’de satın alınan ve daha sonra diğer ülkelerde yeniden satılan tasarımlarla geneldir.

Ve elbette, bu küçük şirketler akıllı telefonlarını yükseltmekle sonuçlanabilir, ancak olasılık her zaman düşüktür. Bu yüzden, bir Android güncellemesi alacağınıza dair bazı güvenceler sağlayacak olan Sony, LG ve Samsung, Xiaomi veya OnePlus gibi markalara gidin.

best phones 2018 1

En yeni bayrak gemileriyle güncel kalın

Android dünyasının hüzünlü bir gerçeği: en yeni ve en pahalı ürün yelpazesi, yalnızca en yeni Android güncellemelerini alacağından emin olabilirsiniz. Düşük ila orta seviye akıllı telefonlar ve tabletler çoğu zaman unutulmayacak ve üzgün kaderlerine bırakılacaklar.

Güncellemeleri aldığınızdan ve ilk önce bunları aldığınızdan emin olmanın en iyi yolu, cebinizde örneğin Galaxy S10 veya LG G8 gibi o anki aralığın en üstüne sahip olmaktır.

Yöneticiniz tarafından sağlanan yükseltme seçeneklerinden yararlanın, sınırlı bir bütçeniz varsa, aralığın ikinci elini satın alın, ancak hızlı bir şekilde Android güncellemeleri alıyorsanız cebinizde düşük kaliteli bir cihaz olmadığından emin olun. senin önceliğin!

AndroidPIT android O Oreo 2059

Taşıyıcılardan satın almayın

Üzgün, ama doğru. Ne yazık ki, mobil taşıyıcılar tarafından satılan cihazlar, sistem güncellemelerini almaya gelince ekstra bir zorluk katmanı ile sonuçlanmaktadır. Bir güncelleme kilitsiz bir cihaza her ulaştığında, taşıyıcı uygulamaları, sistem ayarlarını ve olası işlevleri bir araya getirmek için başka bir test aşamasından geçmesi gerekecektir. Bu her zaman böyle değildir, örneğin, Galaxy Note 8’in taşıyıcı versiyonlarında Oreo’yu biraz önce aldığını hatırlayabilirsiniz. Fakat yine de, bu hala iyi bir kuraldır. Sadece üreticinin geçmişini yukarıda belirtildiği gibi araştırmayı unutmayın.

    Android P: Hangi akıllı telefonlar ve tabletler bu güncellemeyi alacak? Akıllı telefonunuz Android Q alacak mı?

Yukarıdaki makaleler size hangi cihazların Android P ve Q’larda güncelleme alacağını söyleyecektir, ancak gerçekte bilmeniz gereken şey, sonuçta, bir cihazın aynı modelinin operatöründen güncelleme gelmemesine neden olabileceğidir. kilidi açılmış sürüm bir güncelleme alır. Bu nedenle, herhangi bir şüpheyi önlemek ve cihazın kilidi açık olarak satın almak en iyisidir.

Kendiniz yapın … doğru derslerle

Muhtemelen bildiğiniz gibi, her marka güncellemeyi cihazlarınıza zorlamanıza izin veren prosedürleri gizler. Yapmanız gereken ilk şey, akıllı telefonunuzda veya tabletinizde güncelleme olup olmadığını bilmek ve ardından nasıl ve ne zaman edineceğinizi öğrenmek:

    Android’inizin yazılımını nasıl güncelleyebilirim?

Normalde bir güncellemeyi ne kadar beklersiniz? Başka numaralar biliyor musun?