Android için 12 harika Gmail ipucu ve püf noktası

İster beğenelim ister beğenmeyelim, e-posta, çoğumuzun sadece telefonlarımızla takip etmesi gereken bir şeydir. Ancak, gelen kutusu girişinin önünde kalmak zor bir işlem olmak zorunda değildir. Android için bu Gmail ipuçlarıyla bugün e-postalarınızı kontrol altına alın.

Başlamadan önce, Google Play Store uygulamasını açarak ve güncellemeleri kontrol ederek en yeni Gmail sürümüyle çalıştığınızdan ve çalıştığınızdan emin olun. Zaten e-posta hesaplarınızın çalıştığını ve çalıştığını ve uygulama içine Google dışı e-posta hesapları ekleyebileceğinizi bildiğinizi varsayacağız.


Gmail

    Kaydırma hareketleriyle e-postanızın en üstte kalmasını sağlayın Tüm gelen kutularınızı birleştirin Toplu düzenleme Widget’lar arkadaşsınız Senkronizasyonla yer kazanın Daha etkili arama yapın Sohbetleri sessize alın Otomatik olarak en üste geçin Faturalarınızı ayarlayın E-postalarınızı daha güzel görünmesini sağlayın Kazaları önleyin Bu e-postayı geri alın!

1. Hareketleri ile e-postanızı takip edin

Çok fazla e-posta alırsanız, konu satırını görmenin birçok durumda bununla ne yapmanız gerektiğini bilmek için yeterli olduğunu bilirsiniz. Böylece, gelen tüm posta akışınızla hızlı bir şekilde ilgilenmek için tokatlamak için işlemler atayabilirsiniz; bu, onu arşivlemek veya silmek için açmanıza gerek olmadığı anlamına gelir.

gmailtipsdefaultswipe

Gmail, Tokatlama, Silme, Okundu / Okunmadı Olarak İşaretle, Git ve Ertele gibi çeşitli işlem seçeneklerini içerecek şekilde kaydırma seçeneklerini genişletti. Kaydırma işleminizi atamak için Gmail uygulamasını açın ve Ayarlar> Genel ayarlar> Kaydırma işlemleri’ne basın.

2. geldiği her şeyi ile başa çıkmak

Artık bir mesaj listesinde hızlıca gezinmenizi sağlayabildiğinizi bildiğinize göre, birden fazla gelen kutunuz varsa, Android’in Gmail uygulaması, her şeyi birden fazla hesapta göründüğü gibi görüntülemenizi sağlayan gerçekten kullanışlı bir seçeneğe sahiptir.

gmail tips allinbox

Bu seçeneğe ‘Tüm Gelen Kutuları’ denir ve beklediğiniz gibi yaptığınızda, hangi adrese gönderildiklerine bakılmaksızın kronolojik sıradaki iletilerin bir listesini gösterir. Birden fazla gelen kutusunu gelen postaları hızlı bir şekilde göndererek karışıklıktan uzak tutması gereken herkes için, bu çok önemlidir.

Bununla birlikte, yaklaşık beş veya daha fazla adres ayarladıysanız, kafa karıştırıcı olabilir.

3. Toplu düzenleme

Uzun bir akışta geldiklerinde mesajlarla uğraşmak çok zor bir iş gibi geliyorsa, muhtemelen artık yok sayılmayacak kadar gelen kutusunu yok sayan bir kişisiniz. Bu genellikle ne anlama geldiğini tek tek ele almanız gereken muazzam bir mesaj dağınıklığı anlamına gelir. Ya da değil.

bulk edit gmail

Bunun yerine, sadece düzenlemek istediğiniz gelen kutusunu veya klasörü açın, bir öğeye uzun basın ve istediğiniz kadar daha fazla seçme seçeneği sunar. İstediğiniz mesajları seçtikten sonra, onları taşıyabilir, erteleyebilir, bir etiket atayabilir, önemli olarak işaretleyebilir (ya da işaretleyemez), silebilir, arşivleyebilir veya okunmamış ya da spam olarak işaretleyebilirsiniz. Ayrıca uzun basmak yerine birden fazla seçmek için her bir e-postanın yanındaki simgeyi tıklayabilirsiniz.

Sonra bir kez daha hepsini kontrol altına aldığınızda, tekrar içeri girmeye başladıklarında onlarla ilgileneceksiniz değil mi?

4. Gelen kutusu sıfıra gitme yönteminizi değiştirin

Onları sevin veya nefret edin, e-posta widget’ları zaman kazandırabilir. Gelen kutunuzu bir kez bile açmanızı engelleyen herhangi bir şey kitabımızda memnuniyetle karşılanmaktadır.

Gmail’de şu anda varsayılan olarak kullanılabilen iki widget seçeneği bulunmaktadır: ya gelen postalarınızın seçtiğiniz hesaptan ve seçtiğiniz etiketten bir görünümü ya da dokunduğunuzda doğrudan o hesaba ve gelen kutusuna doğrudan atlamak için ana ekranınıza bir etiket simgesi ekleme yeteneği .

gmail widgets

Bir Gmail widget’ı eklemek, diğerlerini eklemekle aynıdır – ana ekranlarınızdan birinde boş bir alana dokunup basılı tutun ve bir widget ekleme seçeneğini seçin. Gmail widget’ını bulmak için widget listenizde ilerleyin. Dokunup basılı tutun, ardından uygun bir ana ekrana sürükleyin. Bıraktığınızda, widget’ın göstereceği hesabı ve gelen kutusunu seçmeniz istenecek.

İşiniz bittiğinde, öğesine dokunup basılı tutarak widget’ı yeniden boyutlandırabilirsiniz.

5. yerden tasarruf

E-posta ekleri zaman içinde şaşırtıcı miktarda yer kaplar; bu nedenle cihazınızı titizlikle hissetmenizi sağlamanın bir yolu, postalarınızı cihazınızda eşitleme yoluyla çok fazla saklamadığınızdan emin olmaktır.

Ayarlar’a dalın ve hangi Google hesaplarının cihazla ilişkili olduğunu görebilirsiniz – Hesaplar’a dokunun – Gmail senkronizasyonunun etkin olduğundan emin olmak için birine dokunun.

gmailtips sync

Gmail uygulamasının kendi içinden, menüden Ayarlar’ı seçebilir ve mesajlarınızın senkronize edilmek üzere ayarlanıp ayarlanmadığını kontrol etmek için e-posta adresinize dokunabilirsiniz. Aynı ekrandan, kaç günlük e-postanın önbelleğe alınacağını ve hangi etiketlerin ekleneceğini de yapılandırabilirsiniz.

6. Bir profesyonel gibi ara

Uygulamanın içindeki arama işlevi basit görünüyor, ancak görünümlerin sizi aldatmasına izin vermeyin, çünkü neredeyse Web’deki kadar yetenekli. Örneğin, Gmail’inizde bir yıl veya bir günden daha eski mesajları bulmak için arama kutusuna “older_than: 1y” veya “older_than: 1d” yazmayı deneyin.

gmail search

Google, arama operatörlerinin kullanışlı bir listesini sunar ve hemen hemen hepsi web’deki Gmail’in yanı sıra Gmail uygulamasında çalışır. “İs: important” tüm öncelikli mesajları ortaya çıkarırken, “is: starred” operatörü daha fazla dikkat çekmek için yıldızlı olan herhangi bir mesaja hızlıca atlamanızı sağlar.

Birden fazla kişiden gelen mesajları bulmak için daha belirli operatörleri bir araya getirebilirsiniz

7. Konuşmaları sessize al

Yoldayken Gmail’de yalnızca en önemli mesajların göründüğünden emin olmak istersiniz. Web’deki Gmail gibi Android uygulaması da, sessiz konulara ulaşan yeni iletilerin otomatik olarak arşivlenmesini sağlayan, böylece onları görmemeniz için bir kenetlenme özelliği içerir; onlar.

gmail tips mute nospoiler

Bunu Android için Gmail uygulamasından yapmak için bir konuşma açın, ardından Diğer menüsünde (üç dikey nokta) dokunun, sonra görünen listeden Sesi Kapat’ı seçin. Tekrar bulmanız gerekirse, sohbeti her zaman bir arama veya etiket filtresi yoluyla arşivden yukarı çekebilirsiniz.

8. Otomatik ilerleme senin arkadaşın

Otomatik ilerletme, bir kerede çok sayıda e-postayla çalışmanız gerekiyorsa, bir ileti dizisini her arşivlediğinizde veya silerken geri gelen kutuya geri dönmeniz gerektiğinden tasarruf sağlamanız durumunda kullanmanız gerçekten yararlı bir özelliktir. Bunun yerine, bir postayla işiniz bittiğinde, otomatik olarak sizi yığında bir sonrakine götürür.

gmailtipautoadvance

Etkinleştirmek için Gmail uygulamasını açın ve ardından Ayarlar> Genel Ayarlar’a dokunun. Otomatik ilerleme seçeneğini belirlediğinizde, ekranda görüntülenen iletişim kutusu, sildiğiniz veya arşivlediğiniz her seferde daha yeni bir mesaja mı, eski bir mesaja mı yoksa konuşma listesine geri dönmek mi istediğinizi seçmenize olanak sağlar.

9. Faturalarınızı düzeltin

Uzun süredir Gmail üzerinden Web üzerinden para gönderebilseniz de, yalnızca Android cihazlarda kullanılabilir hale getirildi, ancak arkadaşlarınıza parasını geri ödemenin ya da başkalarına geçmeye gerek kalmadan hizmetlerin ücretini ödemenin basit bir yolu Uygulamanın.

gmailpay

Uygulamanın doğru sürümünü kullanıyorsanız ve desteklenen bir ülkede, yapmanız gereken tek şey yeni bir mesaj oluşturmak ve normal bir dosyayı eklemek gibi ataç simgesine dokunun. Para göndermek veya istemek için dolar işaretini ($) seçin.

Google, para alan kişinin, paranın Google Cüzdan hesabı yerine doğrudan banka hesabına gitmesini seçebileceğini ve işlemin herhangi bir ücret talep etmediğini söylüyor.

10. E-postalarınızı daha iyi görünmesini sağlayın

Brevity mobil e-postada bir kraldır, ancak bu, mesajlarınızın tümünün biçimlendirmeye gitmesi gerektiği anlamına gelmez. İtalik, kalın veya göze çarpmayan bir metin renginin amaçlanan anlamınızı sağlamaya yardımcı olabileceği zamanlar vardır.

Biçimlendirme seçeneklerine erişmek için, bir ileti oluştururken bir metin seçmek için uzun basın; Biçimlendirme seçeneği açılır, o öğeye dokunun ve ekranın alt kısmında birkaç farklı seçenek göreceksiniz.

gmail format

Ayarlar oldukça basit – koyu, italik, altı çizili, yazı rengi, arka plan metni rengi – ancak postalarınızın görünümünü değiştirmek istiyorsanız, bu, masaüstü sürümünü kullanmadan yapmanın hızlı bir yoludur. Biçimlendirme seçeneklerini kapatan ‘x’ öğesinin hemen solundaki seçenek, seçtiğiniz sözcüklerin biçimlendirmesini kaldırır.

11. Yanlışlıkla mesaj göndermekten veya silmekten kaçının

Bazen bir yanlış yazım, eki unutur veya yanlış gönderene girmiştir. Göndermeden veya silmeden önce kontrol edilecek bir an, birçok durumda bizi utandırabilir. Bir seçenek, e-posta gönderimini onayla sağlamaktır. Bu, göndermeden önce Ayarlar> Genel Ayarlar> Onayla’da yapılabilir.

gmailconfirm

12. Bu e-postayı hızlıca geri alın!

Artık feshedilen Gelen Kutusu uygulamasının en iyi özelliklerinden biri, Gmail’de, gönderdikten birkaç saniye sonra mesajları geri alma özelliğidir. Pişman olduğunuz bir e-postayı gönderdikten hemen sonra omurganızın soğuduğunu düşünüyorsanız, Gmail’in altına bakın … kısa bir süre içinde gönderimi geri alabilirsiniz. Bu tarayıcı veya mobil uygulama üzerinden çalışır.

undogmail

Bu şekilde bir e-postayı göndermemek için ödemesiz sürenizi ayarlayabilirsiniz:

    Gmail’i açın. “Göndermeyi Geri Al” ın yanındaki Ayarlar’a gidin, 5, 10, 20 veya 30 saniyelik bir Gönderme iptal süresi seçin.

Android için Gmail için başka ipucunuz var mı? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!