Android için 7 En İyi Ücretsiz Hafif Müzik Çalar

Çoğu Android telefon önceden yüklenmiş olarak Google Play Müzik ile birlikte gelir. Özelleştirilmiş Android kaplamalarını çalıştıran telefonlar ayrıca müzik çalarlarını da sunar. Her ikisi de mükemmel bir iş yaparken, çoğunlukla şişirilmişlerdir.

Lightweight Music Player Apps Android Fi

Şahsen Google Play Müzik’ten hoşlanmıyorum ve nadiren müzik dinliyorum. Yani, ağır, zengin özellikli bir müzik çalar uygulamasını indirmenin bir anlamı yok. Temel özelliklere sahip çevrimdışı şarkıları çalan basit, hafif bir müzik çalar uygulaması benim için yeterli. Bu tür uygulamalar, ekstra özelliklerle uğraşmak istemeyen büyük bir çevrimdışı koleksiyona sahip olan herkes için de kullanışlı olabilir.

Bu nedenle, Android telefonunda yerel müzik dosyalarını çalmak için küçük boyutlu müzik çalar uygulamaları da arıyorsanız, 7 tanesini sizin için seçtik. 3 MB’den hafif ve reklamları olmayan Google Play Müzik’in ücretsiz alternatiflerini kontrol edelim.

1. AOSP Müzik +

Geliştiriciden Ryan M AOSP Müzik + uygulaması geliyor. Süslü özellik yok. Hiçbir şey değil. Uygulamaya Sanatçılar, Albümler, Şarkılar ve Çalma Listeleri gibi sekmeleri gösteren basit bir müzik çalar. Müzik dosyalarınızı düzenli bir şekilde görüntülemek için bunları kullanabilirsiniz.

Lightweight Music Player Apps Android 1Lightweight Music Player Apps Android 2

Fark ettiğiniz gibi, uygulama çalma listelerini destekliyor. Çalma listelerine bir şarkı veya tam bir albüm ekleyebilirsiniz. Ayrıca aramayı da destekler. Oyuncu ekranına gelince, uygulama size karıştırmak ve tekrarlamak gibi özellikler sunuyor.

Lightweight Music Player Apps Android 3Lightweight Music Player Apps Android 4

Boyut: 1-2MB

Artıları:

  Bildirim panosundan kontrol edilebilirBalıkları ve sanatçıları destekler

Eksileri:

  Ekolayzır yok

2. Temiz Müzik Çalar

En hafif müzik uygulamalarından biri Michael Howell tarafından geliştirilen Temiz Müzik Çalar. Uygulamayı ilk kez başlattığınızda şaşırmış olabilirsiniz. Bunun nedeni, müzik dosyası olup olmadığına bakılmaksızın cihazınızdaki tüm klasörleri göstermesidir. Müzik dosyalarınızın bulunduğu klasörleri kendiniz bulmanız gerekir.

Lightweight Music Player Apps Android 5Lightweight Music Player Apps Android 6

Clean Music Player, sanatçıları ve albümleri desteklemiyor. Ancak, karıştırmayı destekler, tekrar eder ve hatta bir ekolayzır sunar. Ayrıca, uygulama da arama içerir. Sadece bu değil, minik uygulamanın da son çalınan şarkının konumunu hatırladığını görmek beni şaşırttı.

Varsayılan olarak, bazı özellikler etkin değildir. Bunları ayarlardan etkinleştirmeniz gerekir. Uygulamanın en büyük con geliştirici artık sürdürmez olmasıdır.

Lightweight Music Player Apps Android 7Lightweight Music Player Apps Android 8

Boyut: 80-180KB

Artıları:

  Son derece hafif, en son pozisyonu hatırlar

Eksileri:

  Artık bakım yapılmadıSanatçılar kategorizasyonunu desteklemiyor

3. mMusic Mini Ses Çalar

Android’de jestlerin hayranı değilseniz, bu uygulamayı atlayın. Ancak, eğer hareketlerinizde sorun olmazsa, mMusic oynatıcısına bir şans verin. Uygulamaya üç ekran geliyor – klasörler, şimdi oynatılıyor ve çalma listeleri. Aralarında hareket etmek için ekranı kaydırmanız gerekir.

Lightweight Music Player Apps Android 9Lightweight Music Player Apps Android 10

Aşırı sol kenardan kaydırmak, ekolayzır ve ayarları barındıran gezinti çubuğunu da açar. Neyse ki, uygulama bildirim panelinden çalışıyor ve bildirim alanı düğmelerini, sıralama ve ekran yönünü özelleştirmenizi sağlar.

Lightweight Music Player Apps Android 11Lightweight Music Player Apps Android 12

Boyut: 300-500KB

Artıları:

  Ekolayzır özelleştirme

Eksileri

  Sanatçı ve albüm yok

4. Vanilyalı Müzik

Adrian Ulrich başka basit, hafif bir müzik uygulaması yapar. Vanilyalı Müzik olarak bilinen bu uygulama, şarkıları sanatçılar, albümler, şarkılar, türler ve çalma listeleri gibi çeşitli yollarla listeler. Dosyalarınızı eklemek için bir dosya yöneticisi bile elde edersiniz.

Lightweight Music Player Apps Android 13Lightweight Music Player Apps Android 14

Şimdi oynatılan ekran ayrı bir ekrandır ve sık kullanılanlara dosya ekleme imkanı sunar. Diğer uygulamaların aksine, burada ayarların içinde birçok seçenek var. Bunları tercihinize göre özelleştirebilirsiniz. Ve, evet, uygulama bildirim panelinden kontrol edilebilir.

Lightweight Music Player Apps Android 15Lightweight Music Player Apps Android 16

Boyut: 1-3MB

Artıları:

  Çok özelleştirilebilirMany organizasyon seçenekleri

5. Basit Müzik Çalar

Basit Mobil Araçlar evinden, Basit Galeri uygulaması ile ünlü bu müzik çalar geliyor. Diğer uygulamalarına benzer şekilde, müzik çalar uygulaması da basit ama güçlü bir uygulama. Uygulamanın ana ekranında, telefonunuzda mevcut tüm ses dosyalarını bulacaksınız. Bunları başlığa, sanatçıya, süreye vb. Göre sıralayabilirsiniz. Her şeye tek bir ekrandan erişilebilir.

Lightweight Music Player Apps Android 17Lightweight Music Player Apps Android 18

Boyut: 2-3MB

Artıları:

  Son derece basit appApp tema renkleri değiştirilebilir

Eksileri:

  Uygun kategorizasyon yok

6. Foldplay: Klasör Müzik Çalar

Adından da anlaşılacağı gibi, odak klasörler üzerinde. Sanatçı, albüm ve benzeri kategoriler yoktur. Klasörlerden müzik çalmanız gerekir. Ve, evet, uygulama çalma listelerini destekliyor. Klasörleri bile işaretleyebilirsiniz.

Lightweight Music Player Apps Android 19Lightweight Music Player Apps Android 20

Şimdi çalınan ekranda, bir şarkıyı ileri veya geri almak için – sürgü ve düğmeleri kullanarak iki yol elde edersiniz. Ayrıca, pozisyonu hatırlama dışında, uygulama uyku zamanlayıcısını ayarlamanıza, bir şarkıyı atlamak için sallanmanıza, tema rengini özelleştirmenize ve daha pek çok şeye izin verir.

Lightweight Music Player Apps Android 21Lightweight Music Player Apps Android 22

Boyut: 2-3MB

Artıları:

  Sık kullanılanlar klasörleri

Eksileri:

  Yeni dosyaları bulmak zor

7. Nocturne Müzik Çalar

TechNarcs’tan gelen bu uygulama, burada listelenen uygulamalar arasında en iyi tasarımlardan birine sahiptir. Ana ekranda telefonunuzda mevcut olan çeşitli parçalar listelenir ve ardından Albümler, Sanatçılar, Türler ve diğerleri altında gösterilir. İsterseniz, bir dosyayı bulmak için aramayı kullanabilirsiniz.

Lightweight Music Player Apps Android 23Lightweight Music Player Apps Android 24

Uygulamanın şu anda ekranda canlı bir dokunuş katan, görselleştirme çubukları sunuyor. Hatta ayarlarında onları özelleştirebilirsiniz. Ayrıca, uygulamanın arka planını değiştirebilirsiniz. Müzikal özellikler söz konusu olduğunda, bir uyku zamanlayıcısı ayarlayabilir ve ekolayzırı değiştirebilirsiniz.

Lightweight Music Player Apps Android 25Lightweight Music Player Apps Android 26

Boyut: 1-3MB

Artıları:

  İyi tasarımSes görselleştirme

Eksileri:

  Birçok izinlerLast 2017’de güncellendi

Küçük Büyük

Yani, bunlar Android’deki ücretsiz, küçük boyutlu ve reklamsız müzik çalarlardı. Bu uygulamalardan veya ileri teknoloji özelliklerden hoş bir kullanıcı arayüzü beklemeyin. Ancak, boyutları küçük olsalar bile, kullanmadan önce onları yargılamamalısınız. Devam et ve indir. Aşağıdaki yorumlardaki favorinizi bize bildiriniz.

Sıradaki: Müzik dinlerken sizi rahatsız eden bildirimler var mı? İşte onları devre dışı bırakmanın yolu.