Android için en iyi 4 gitar klavyesine antrenör uygulamaları

Eğer bir gitarist iseniz, gitarınızın klavyesindeki tüm notları öğrenmek için biraz zaman ayırmanız önemlidir.

Bu, oyuncuların klavyedeki notlara dair kapsamlı bilgisi varsa, notları değiştirirken küçük bir duraklama gerektiğinden oyuncuların kendilerini daha dinamik bir şekilde ifade etmelerini sağlar.

Klavyedeki notları öğrenmenin yerleşik bir yolu, klavyeli eğitim yazılımı kullanıyor.

Bu yazılım, tipik olarak, kullanıcıları belirli bir süre boyunca sanal bir klavyede rastgele dağıtılmış notaları tanımlamalarını ister.

Yıllar boyunca bu yöntemi kullanan birkaç Android uygulaması olmuştur. Bu uygulamalarla ilgili ilgi çekici yönlerden biri, öğrenim araçları olmalarına rağmen, onlar için oyun benzeri bir kaliteye sahip olmalarıdır.

Bununla birlikte, bununla birlikte, Android için en iyi 4 gitar klavyeli eğitim uygulaması için seçimimiz.

RR Gitar Klavye Eğitmeni

RR Guitar Fretboard özelleştirilebilir bir gitar klavyesine eğitim veriyor.

Kullanıcılar 2 tür soruyla sorgulanır. Bir dizede belirli bir konumda görüntülenen bir notu tanımlamaları istenir veya bir dizenin hangi konumunun bulunabileceğini tanımlamaları istenir.

Kullanıcılar, sorgulanmak istedikleri perde aralığını ayarlayabilir ve soru tipinin ayarlanmasına izin veren ve profil için özel ayarların kullanılmasına izin veren özel profiller bile ayarlayabilir. Uygulama ayrıca sol elli bir klavyeye de ayarlanabilir.

Benim düşünceme göre, görüntülenen reklamlar oldukça belirgindir ancak bir ücret karşılığında devre dışı bırakılabilir.

RR Guitar Fretboard Trainer'ı indirin

Klavye öğrenmek

Klavye Öğrenmek oldukça dinamik bir uygulama. Gitarın yanı sıra, bas, banjo, ukulele ve mandolin ile ilgili notları öğrenmek için kullanıcıları eğitebilir.

Test edilecek tellerin kullanıcıları ve testte kullanılan perde aralığı seçilebilir. Kullanıcılar 5 farklı şekilde test edilir. Bunlar oyun türleri olarak adlandırılır ve aşağıdaki gibidir:

  • Yerleştir: Kullanıcılar, dize ve not adı verildikten sonra klavyede bir not bulmalı ve bulmalıdır.
  • Tümünü Bul: Kullanıcılar, bir notun tüm örneklerini belirtilen bir aralıkta bulmalıdır.
  • Keşfedin: İsminin önerdiği gibi bu mod kendini keşfetmeye borçludur. Burada, hangi nota çalındığını görmek için klavyedeki çeşitli konumları seçebilirsiniz.
  • Pace: Bu, klavyedeki bir pozisyonun vurgulandığı ve notun belirli bir süre sonra ortaya çıktığı bir flashcard tipi aktivitedir. Bu klavyede not isimlerini ezberlemeye yardımcı olur.

Hem sol el hem de sağ el fretboardları destekleniyor. Eğitim, bir dizideki notaların ilk olarak takip edilmesinin ardından bir sonraki dizge veya rastgele bir dizge seçiminin mümkün olduğu bir sırada yapılabilir.

Fretboard Learn'ün sunduğu çok sayıda seçenek etkileyici.

Klavyeyi indir

FretTrainer

FretTrainer, kullanıcıların eğitilmek istedikleri perde aralığını ayarlamasına izin veren renkli bir uygulamadır. Zum seviyesi de değiştirilebilir.

Bu uygulama ile eğitim, hangi notanın bir dizgede bir pozisyona karşılık geleceğini seçmeyi içerir.

Uygulamanın ücretli sürümü, kullanıcıların bas, 5-string bas, mandolin, ukelele ve banjo tek tek ya da birlikte, gitar dahil olmak üzere kilidini açmak için izin verir.

FretTrainer indir

Klavye Kahramanı

Fretboard Hero ile ilgili öne çıkan şey, klavyeli antremanı diğer oyunlardan daha çok bir oyun gibi ele almasıdır. Bu integer, FretTrainer'den daha renkli ve eğlenceli olanı da ekliyor.

Klavye Hero, eğitim sırasında tepki sürelerini takip ediyor. Kayıtlar aynı zamanda en iyi skorları elde etmiş oyuncuların yüksek puanlarında tutulur. Bu bilgiye sahip olmak, pratiğe bağlı kalmak için motivasyon işlevi görmüştür.

Klavye Kahramanı indir

Son düşünceler

Genel olarak, gitar klavyesindeki tüm notların öğrenilmesi, daha iyi oynadığınız müziği anlamanıza yardımcı olacak ve sonuç olarak becerilerinizi daha hızlı geliştirebilmenizi sağlayacaktır. Bu nedenle, bir gitar çalan ya da nasıl oynandığını öğrenmeye başlamayı düşünüyorsanız, bu listedeki uygulamaları bir denemelisiniz.