Android için en iyi 5 Dijital Sağlık Uygulamaları

Hepimiz telefonumuzu gerekenden çok daha fazla kullandığımızı biliyoruz. Önceden sadece iş yapma niyeti için olmasına rağmen, şimdi durum tersine döndü. İşimizi yapmak için ne kadar az zaman harcıyoruz, telefon bildirimleri biçimindeki dikkat dağıtıcı noktalar odağımızı ve konsantrasyonumuzu kaybetmemize neden oluyor.

Top 5 Digital Wellness Apps For Android 2

Twitter & Reddit’teki her parçayı okuma ve Instagram’daki en son yüklemeleri tarama alışkanlığım sayesinde bunun en uzun zamandan beri mağdur oldum.

Oldukça açıkçası, bu bağımlılıkla savaşmanın yollarını aramaya başladım ve bu bağımlılıkla savaşmaya söz veren birkaç dijital sağlık uygulamasına girdim. İronik, biliyorum.

Dijital Sağlık Uygulamalarında Nelere Bakmalı?

Başlangıçta, düpedüz telefonuma ne kadar zaman harcadığımı ve daha da önemlisi ne kadar zaman harcadığımı bilmeme izin veren bir uygulama arıyordum.

Kısacası, genel kullanım sürenizi analiz ederek, uygulama kullanımınızı izleyerek ve alınan bildirim sayısını izleyerek ekran saatinize bir göz atmaları gerekir.

Gaming On The Honor Play

Bununla birlikte, benim gibi o noktanın ötesine geçen bir kişiyseniz, belirli uygulamaları veya uygulama bildirimlerini tamamen engellemenizi sağlayan daha katı uygulamalar aramak daha iyidir.

Ancak, her şeyden önce, uygulamanız gece ne zaman rüzgar alacağınıza dair etkili bir şekilde sizi bilgilendiren bir kesinti özelliği içermelidir.

Şimdi, temelleri belirlediğimize göre, bazı uygulamaları görelim.

1. Saatiniz

İlk denemem senin Saatindi. Bu, telefon alışkanlıklarınızı anlatmanın pasif bir yolunu benimsemiştir. Telefonunuzun kilidini açar açmaz, Saatiniz kullanımınızı izlemek için bir zamanlayıcı başlatır. Ayrıca, bireysel uygulamalar için zamanlayıcı ana zamanlayıcıdan bağımsızdır.

Top 5 Digital Wellness Apps For Android 1

Tüm bunlar zamanlayıcının çalışır durumda olduğunu gördüğünüzde telefonunuzu daha sorumlu kullanacağınızı ümit ederek gerçekleştirilir. Ayrıca, uygulamayı ayarlarken sizden kullanım hedeflerinizi belirlemenizi ister.

Your Hour

Ayrıca, geçmiş kullanım verilerinizi toplar ve bağımlılık seviyenizi gösterir. Uygulamanın benimki hala Orta olduğunu düşünüyorum, Tanrıya şükür.

Bunun dışında, Saat Uygulamanız size uygulama kullanım sürenizi temel olarak gösterir. Ayrıca, diğerlerinin yanı sıra kilit açma sayısını da görüntüler.

Your Hour 2Top 5 Digital Wellness Apps For Android 13

En iyi yanı, dijital sağlık konusundaki bağlılık seviyenizi test etmek için küçük zorluklar yaratabilmenizdir. Bir saat boyunca telefondan uzak durma veya belirli bir süre için belirli bir uygulamayı kullanmama gibi diğerleri arasında basit zorluklar vardır.

Top 5 Digital Wellness Apps For Android 14

Sonuç olarak, Saatiniz, telefon alışkanlıklarınızdan biraz daha sorumlu olduğunuzu fark etmekten başka bir şey yapmaz.

2. ActionDash

İkinci denemem, Pixel telefonlarında bulunan Digital Wellbeing modülü ile neredeyse aynı özelliklere sahip ActionDash’di.

ActionDash, telefonunuzda nasıl zaman geçirdiğinizi incelemekle ilgilidir. Sık kullandığınız uygulamayı, her biri için ne kadar zaman harcadığınızı, diğer birçok şeyin yanında kullanım şeklinizi analiz eder.

Action Dash Landing Page Onep Lus 6 T

Tüm bu bilgiler size görsel olarak çekici grafiklerde gösteriliyor. Haftalık kullanımınız veya günlük kullanımınız olsun, telefonunuzdaki alışkanlıklarla ilgili her şeyi burada bulabilirsiniz.

Top 5 Digital Wellness Apps For Android 15Top 5 Digital Wellness Apps For Android 16

Ancak günün sonunda, ActionDash sizi yalnızca çok uzağa götürebilir. Ekran zamanınız ve kullanım alışkanlıklarınız hakkında ince ipuçları verebilir, ancak bunlar üzerinde hareket etmek söz konusu olduğunda, ne yazık ki, fazla bir şey yapamaz.

Söyledikleri gibi, telefonunuzda nasıl zaman geçirdiğinizi (ne kadar değil) anlamanızla ilgilidir. Bunu anlarsan, iyi ve güzel. Ancak değilse, aşağıdaki uygulamaya bakmak isteyebilirsiniz.

3. Odaklanmış Kal

Ekran zamanınızla ilgili basit bildirimlerden daha fazlasına ihtiyaç duyan biri misiniz? Evet ise, Odaklı Kal ile tanışın.

Adından da anlaşılacağı gibi, bu uygulama başına kullanım süresini belirlemenizi sağlayarak daha iyi odaklanmanıza yardımcı olur. Örneğin, Netflix kullanımınızı günde sadece 30 dakika ile sınırlayabilirsiniz. Ve biraz daha ileri götürmek istiyorsanız, erişimin engellenmesini istediğiniz günleri bile ayarlayabilirsiniz.

Top 5 Digital Wellness Apps For Android 17Top 5 Digital Wellness Apps For Android 18

Odaklanmayı sevdiğim özellik Başlatılanların sayısı seçeneği. Bu makaleyi okuyorsanız, belirli uygulamaları bir günde kaç kez açıp yeniden açtığımızı zaten bilmelisiniz. Bu özel özellik bir zaman sınırı kurarak onunla savaşmaya yardımcı olur. Bunu geçtikten sonra, o güne veda edebilirsiniz.

Number Of Launches Digital Wellness

Action Dash gibi Stay Focused de günlük kullanımınızın görsel bir sunumunu sunar. Yani, zamanınızı yiyen bir uygulama bulursanız ne yapacağınızı bilirsiniz.

4. Gündüz

Bugüne kadar, Daywise lehime çalıştığını belirten birkaç uygulamadan biri. Yukarıdaki uygulamaların aksine, bu uygulama uygulamalarını tamamen engellemez veya telefon kullanımınızın bir grafiğini göstermez. Bunun yerine, toplu olarak uygulama bildirimlerini engeller ve bunları daha sonra gruplar halinde size gösterir.

Daywise

Uygulama, uygulamaları önemlerine göre ayırmanıza olanak tanır. İhtiyacınız olanları seçtikten sonra geri kalanını Toplu İş Kuyruğuna itebilir ve sinir bozucu bildirimlerden endişe etmek için uzanabilirsiniz.

Top 5 Digital Wellness Apps For Android 21Top 5 Digital Wellness Apps For Android 22

Zamanı geldiğinde, uygulama cevapsız bildirimler hakkında sizi uyaracaktır. Onları görüntülemek için uygulamayı açmanız yeterlidir.

Bu uygulamayı epeydir kullanıyordum ve söylemeye gerek yok, telefonumun kullanımı büyük ölçüde azaldı. Artık Instagram DM’leri veya Twitter etkinliğimi bana zaman ve tekrar bildirecek kimse yok. Telefonumu açsam bile, boş bildirim tepsisi kilitli kalmam için beni zorluyor.

Uygulamanın birçok özelleştirilebilir ayarları vardır. Hem uygulamaları hem de zamanlamayı da yapılandırabilirsiniz.

5. Renk Esintisi

Yatmadan önce telefonu kullanmak, birçoğumuz için ortak bir uygulamadır. Sonsuz Reddit iş parçacığı döngüsünü geziyor olacaksınız veya Amazon listelerine giriyor olacaksınız ve bilmeden önce değerli zamanınızı boşa harcardınız.

Color Breeze, bu resmi ekranınızı gri tonlarında çözmeye çalışır. Zaman ve günü girmeniz gereken basit bir uygulama ve uygulama geri kalanı halledecek.

Top 5 Digital Wellness Apps For Android 26

Yalnızca biraz karmaşık olan sorun, bu uygulamanın ADB aracılığıyla izin verdiğinizde çalışacağıdır. Bu uygulamanın çalışmasını sağlamak için aşağıdaki adımları izleyin.

Adım 1: Telefonunuzun ayarlarına gidin, Sistem’e gidin ve Yapı Numarası’nı bulun. Geliştirici Ayarlarını etkinleştirmek için Yapı Numarasına yedi kez dokunun.

Enable Adb Android 3Enable Adb Android 2

Adım 2: İşlem tamamlandıktan sonra, USB hata ayıklama seçeneğini etkinleştirin (Geliştirici seçenekleri altında).

Enable Adb Android 1

Adım 4: ADB kurulmamışsa, PC’nizde Minimal ADB ve Fastboot’u indirip yükleyin.

Program yüklendikten sonra, bir komut penceresi otomatik olarak açılacaktır.

Adım 5: Şimdi, telefonunuzu PC’ye bağlayın ve komut penceresinde aşağıdaki komutu yazın.

adb aygıtları

Bu mevcut cihazın listesini gösterecektir.

Sonra, aşağıdaki komutu yazın, o kadar.

adb shell pm grant com.reverp.colorbreeze android.permission.WRITE_SECURE_SETTINGS

Adım 4: Şimdi uygulamayı açın, Color Breeze’i Etkinleştir yazan küçük bir onay kutusu göreceksiniz.

Daha da özelleştirmek için Ayarlar’a dokunun.

Top 5 Digital Wellness Apps For Android 10Top 5 Digital Wellness Apps For Android 25

Biliyorum, basit bir uygulama için adımlar biraz karışık gelebilir. Ama inan bana, ekranın gri boyalı olduğunu görünce telefonunu kendi başına tutacaksın.

Bir Mola Verin!

Bir dahaki sefere telefonunuzun kilidini açmak ve çılgınlığı ilerlemeye çılgınca bir dürtü hissettiğinizde, yürüyüşe çıkabilirsiniz. Güven bana, ve buna değecektir (metroda olduğunuz ve işe gidip gelmediğiniz sürece).

Bu dijital sağlık uygulamalarını deneyin ve ihtiyaçlarınız için hangisinin daha uygun olduğunu bize bildirin.

Sıradaki: Sık sık ara vermeyi unuttun mu? Evetse, aşağıdaki Chrome uzantısının formda kalmanıza yardımcı olmasına izin verin.