Android için En İyi 5 En İyi Wi-Fi Hotspot Uygulamaları

Mobil veri planları gün geçtikçe daha ucuz oluyor, ancak hiçbir şey eski Wi-Fi etkin noktasını geçmiyor. Veri planınızın aksine, Wi-Fi noktaları ücretsiz ve sınırsız internet erişimi sunuyor. Artık mobil veri planınızı tüketme konusunda endişelenmenize gerek kalmadan FIFA Dünya Kupası maçlarını hareket halindeyken izleyebilirsiniz.

Android telefonlar, çevrenizdeki noktaları sıcak noktalar için tarayan bir Wi-Fi yöneticisi ile birlikte gelirken, bir noktanın ötesine geçmeyi ve yalnızca temel özellikleri sunmayı başaramadı.

Bugün, Android için en iyi ücretsiz Wi-Fi hotspot uygulamalarını paylaşacağım. Bu sayede, şifrelerin yanı sıra yakındaki ücretsiz noktaları (Starbucks ve Google'ı da düşünebilirsiniz) bulabilirsiniz.

1. Avast Wi-Fi Bulucu

Avast, Android platformu için en iyi antivirüs uygulamalarından birini sunuyor, ancak bu onların cephaneliğindeki tek ürün değil. Onlar da kutusunun dışında çalışır bir Wi-Fi bulucu uygulaması var.

Bölgede mevcut tüm Wi-Fi bağlantı noktalarına işaret edecek yerleşik bir harita özelliği ile birlikte geliyor. Güvende olup olmadığını kontrol edebilirsin. Bağlanmak için en hızlı hotspotu belirlemenize yardımcı olacak bir hız testi özelliği vardır, ancak çoğu durumda Avast Wi-Fi Finder varsayılan olarak en hızlı ağı işaret eder.

Uygulama her Wi-Fi ağını gizlilik ve güvenlik konusunda değerlendirecek, çünkü ne dediklerini biliyorsunuz: veri yeni bir yağdır.

Son olarak, yurt dışında seyahat ediyorsanız ve veri kaydetmek istediğinizde tüm sıcak noktaları kaydetmek için çevrimdışı bir mod var. Uygulamanın kullanımı ücretsizdir ancak reklamlar ile birlikte gelir.

Avast Wi-Fi Finder'ı indirin

Also on Guiding Tech
[Quick Tip] How to View Android Wi-Fi IP and MAC Address

Read More

2. Wi-Fi Haritası

Avast Wi-Fi Finder iyi bir uygulama iken, parola korumalı Wi-Fi ağları söz konusu olduğunda kısa düşüyor. Wi-Fi Haritaları resmin içine giriyor. Kullanıcıların, herkese açık olan Wi-Fi etkin noktalarının şifrelerini paylaştıkları bir sosyal ağ olarak düşünün.

Uygulama, 120 milyondan fazla Wi-Fi ağını paylaşan yaklaşık 100 milyon kullanıcı ağına sahip olduğunu iddia ediyor. Çok fazla sıcak nokta var.

Şehirdeki tüm sıcak noktaları gösterecek interaktif bir harita ile birlikte geliyor. Haritanın altında, sıcak noktaların yerini uzaktan gösteren bir liste bulacaksınız.

Wi-Fi Haritaları, Afrika ve Avrupa gibi ülkeler de dahil olmak üzere gittiğiniz her yerde çalışır. Starbucks'ta veya bir alışveriş merkezinde oturduğunuzda, şifreyi tekrar sormanız gerekmeyecek.

Çevrimdışı mod, tüm şehir için şifrelerle sıcak noktaları kaydedecek, dolayısıyla onları bulmak için etkin bir internet bağlantısına ihtiyacınız yoktur. Bulunduğunuz bölgedeki yeni ilgi noktalarını toplulukla paylaşmak ve büyümesine yardımcı olmak için ücretsiz bir hesap açmak için kaydolun.

Uygulama kullanımı ücretsizdir ve 1,99 $ için reklamları kaldırabilirsiniz.

Wi-Fi Haritasını indir

3. Ücretsiz Wi-Fi Haritası (Wiman)

Wiman, geliştiriciler ve kullanıcılar tarafından popüler olarak adlandırıldığı gibi, dünya çapında 60 milyonun üzerinde noktaya sahip bir veritabanına sahip başka bir Wi-Fi hotspot bulucu uygulaması. Wi-Fi Haritası gibi, Wiman interaktif bir harita, güçlü bir kullanıcı tabanı, çevrimdışı haritalar ve ağ ve hız test araçları ile birlikte geliyor. Eskiden farklı olarak, Wiman'ın kullanmak ve gezinmek için bir keyif veren güzel bir kullanıcı arayüzü vardır.

Sevdiğim bir özellik, Wi-Fi'nizi toplulukla paylaşma yeteneğidir. Dolayısıyla, Wi-Fi erişimine sahip bir mağazanız varsa, diğer kullanıcılar için konumunuzu ve şifrenizi listelemek için uygulamayı kullanabilirsiniz.

Bir kullanıcı olarak, sık kullanılanları ve öncelikleri ayarlayabilirsiniz; bu, bölgede birden fazla Wi-Fi etkin noktası varsa, her zaman kısa listeye eklediğiniz birine bağlı olacaktır.

Android kullanımında da yaşamı kolaylaştırmak için destek var. Uygulamaya reklam destekli, ancak ücretsiz.

Ücretsiz Wi-Fi Haritası İndir

Also on Guiding Tech
How to Use Facebook Find WiFi to Find Free Hotspots

Read More

4. WifiMapper (Açık Sinyal)

Açık Sinyal ile WifiMapper, muhtemelen listedeki en popüler isim. Bölgenizdeki Wi-Fi etkin noktalarını belirlemenize yardımcı olacak kitle kaynaklı bir çözüm. Aktif bir kullanıcı topluluğu, veritabanını, keşfettikleri etkin noktaların yorumları ve şifreleriyle düzenli olarak günceller.

WifiMapper'ı daha da kullanışlı kılan şey, minimalist ve fonksiyonel kullanıcı arayüzü veya 500 milyonluk güçlü etkin nokta listesi değil, uygulamanın Foursquare ile entegrasyonu. Bu, yiyecek ve içecek kalitesi, menüler vb. Yerler hakkında daha fazla bilgi sağlar.

Daha fazlasını arıyorsanız, Açık Sinyal'i indirmenizi öneriyorum. Etkileşimli bir Wi-Fi haritasının yanı sıra, uygulama aynı zamanda bölgedeki tüm hücre kulelerini bulacaktır. Bu, daha fazla sinyal sorunu veya arama düşüşü anlamına gelir. Açık Sinyal ayrıca bir gezinti sekmesi ile birlikte gelir. Seni doğru yönde gösterecek büyük bir mavi ok.

Bir uyarı, şehir haritalarının çevrimdışı olarak indirilememesidir, ancak geliştiriciler, gelecekteki güncellemeleri listesinde belirtmişlerdir.

Her iki uygulama da indirilebilir ve ücretsizdir ve hiçbir reklam yoktur. En iyi şekilde yararlanmak için her iki uygulamayı da kullanmanızı tavsiye ederim.

WifiMapper indir

5. WiFi Bulucu

WiFi Bulucu, çevrenizdeki ücretsiz Wi-Fi bağlantı noktalarını bulmanıza yardımcı olacak başka bir Wi-Fi hotspot bulucu uygulaması. Diğer hotspot uygulaması gibi çalışır, ancak çan ve ıslık olmadan. Herhangi bir sosyal medya entegrasyonu ile bağlantı kurmak için aktif bir topluluk bulamazsınız.

Yeni Wi-Fi ağları eklemenin bir yolu var ve çevrimdışı kullanım için sıcak noktaları ancak yıllık 4,99 dolarlık bir ücret karşılığında indirebilirsiniz. Hotspot'ları kafeterya, alışveriş merkezi, ofis vb. Kategorilere göre filtreleyebilirsiniz. Bu, gezinizi daha iyi planlamanıza yardımcı olacaktır.

Uygulama, Açık Sinyal ve WiFi Haritalar gibi bir şeyle karşılaştırdığınızda tam olarak bir kazanan değil, yine de hiçbir şey işe yaramıyorsa bir seçenek.

WiFi Bulucu'yu indirin

Sarma Up: Android için Hotspot Uygulamaları

İnternet hayatımızın bir parçası haline geldi ve onsuz bir dünya hayal edemeyiz. Kablosuz bağlantı noktalarının sayısı artıyor ve konumlarında ve performanslarında güncel kalmak için bir uygulamaya ihtiyacımız var.

Tarayıcı tabanlı bir Wi-Fi hotspot bulucu mu arıyorsunuz? Daha fazla bilgi için aşağıdaki bağlantıya göz atın.