Android için en iyi 5 Gmail Alternatifleri

E-postaya gelince, çoğunluk, cihazlarının kutudan çıkardıklarına bağlı kalmaktadır. Bu yüzden Android kullanıcıları Google’ın Gmail’ine sadık kalıyor. Şimdi bu alternatif aramayacağınız anlamına gelmiyor. Gmail temel olarak harika olsa da, üçüncü taraf uygulamalar daha uygun işlevler sunabilir.

Gmail Email Alternatives Android Lead Image

Play Store, çeşitli özellikler sunan üçüncü taraf e-posta istemcileriyle doludur.

Android için Gmail’de son zamanlarda büyük bir yeniden tasarım yapıldı. Ve Google gece temasını tanıtana kadar, güncel sürüm karanlıkta kullanan biri için kabus olabilir. Ayrıca, Google’ın veri madenciliği politikalarından da rahatsız olabilirsiniz. Alternatiflerin parladığı yer orası.

Bu yazıda Android’deki en iyi beş Gmail rakibi hakkında konuşacağız.

1. Microsoft tarafından Outlook

Microsoft’un bulutta ve mobilde ilk odağı olması hem Android hem de iOS’ta büyük dalgalar yaratıyor. Şirket, bu platformlarda ekosistem uygulamaları geliştirmiştir. Ve bu uygulamalar arasında, yüksek puan alan ve eleştirel beğeni toplayan uygulamalardan biri de Outlook mobile.

Android için Outlook, alt çubuk gezinme menüleri ve düz renkler içeren malzeme teması UI’sini izler.

Outlook UiOutlook Hamburger

Uygulamanın en büyük satış noktalarından biri Gelen Kutusu işlevselliği üzerine odaklanmıştır. Ve oh oğlum, iş akışıma harikalar yarattı. Uygulamaya gelen e-postaları analiz eder ve önceliklere göre sıralar. Uygulama, tüm sosyal, haber broşürlerini, sinir bozucu reklamları ‘Diğerleri’ sekmesine taşır.

Bu tür e-postalar için haberdar edilmezsiniz ve önemli olanlar Odaklanmış Gelen Kutusu sekmesinde bulunur. Kuralı, belirli e-postaları Odaklanmış Gelen Kutusu’na almak için el ile de ayarlayabilirsiniz.

Outlook CaldendarOutlook Tv

Diğer eklentiler arasında, spor ve TV programlı takvim desteği (spor hayranları için yararlıdır), Facebook, Evernote Integration, Drive veya Dropbox’tan doğrudan dosya yüklemek için popüler bulut eklentileri bulunur.

Bu uygulama aynı zamanda widget desteği sunar ve uygulama simgesine uzun basıldığında hızlı eylemler ortaya çıkar.

Outlook Mobile’daki tek sorunum, Android’de parmak izi doğrulama desteği sunmuyor. Ancak, iOS için Outlook, Face ID entegrasyonuyla birlikte gelir.

2. Kıvılcım

Popüler üçüncü taraf e-posta istemcilerinden biri nihayet Android dünyasına yöneliyor. Spark’ı bir hafta kullandıktan sonra, Google’ın Gelen Kutusu’na en iyi alternatif olduğunu güvenle söyleyebilirim.

Uygulama, gelen e-postaları belirli sekmelerde kategorize eden ‘Akıllı Gelen Kutusu’ adlı bir şey sunuyor. Reklam verenler haber bültenleri bölümüne taşınırken sosyal olanlar sosyal sekmeye atılır. Önemli e-postalar ‘Öncelikli’ etiketi ile en üstte tutulur ve önceden okunanlar en alt kısımdadır.

Spark UiSpark Hamburger

Gelen Kutusuna benzer şekilde, Spark önemli e-postaları kolayca bulmanıza ve ilgisiz olanları gizlemenize yardımcı olacak bir konsept izler.

Kullanıcı arayüzü hakkında alarak biraz modası geçmiş hissettim. Hala hamburger menüsü ve sağ alt köşede bir eylem düğmesi ile eski Malzeme kurallarını takip ediyor.

Spark TeamsSpark Customization 2

Spark ayrıca bir takım oluşturup sürtünmesiz bir grup iletişimi kurabildiği Ekip işlevselliği sunar.

Diğer fonksiyonlar özelleştirilebilir eylem düğmesi ve hamburger menüsü, Şifre kilidi seçeneği, e-posta erteleme ve daha fazlasını içerir.

Spark, Takvim desteği ve widget işlevinden yoksundur. Gelecekteki güncellemelerdeki bu eklemeleri görmeyi umuyorum.

3. Yahoo Mail

Tüketici alanında alakasız bir seçenek haline gelmesine rağmen, Yahoo’nun Android ve iOS’ta sağlam bir posta teklifi var.

Öncelikle, Yahoo Mail kullanmanın büyük bir sakıncası hakkında konuşalım – uygulama sizi bir Yahoo hesabına kaydolmaya zorlar. Ancak bundan sonra, Yahoo Mail’in işlevlerine erişebilirsiniz.

Yahoo UiYahoo Hamburger

UI basittir. İlgili tüm bilgileri ve e-posta hesabının klasörlerini taşıyan hamburger menüsünü ortaya çıkarmak için sola kaydırın. Yahoo Mail’in üstün olduğu alan, tek bir kaydırma işleminde belgeler, fotoğraflar ve seyahat bilgileri için destek sağlıyor.

En yeni belgeleri veya yaklaşan uçuş detaylarını görmek ister misiniz? İlgili klasöre gidin ve bilgilere erişin.

Yahoo DocYahoo Theme

Diğer ilaveler arasında rehber desteği, çeşitli temalar, parmak izi doğrulama ve LinkedIn, Google Drive ve Dropbox gibi popüler servis eklentileri var.

Yahoo Mail ayrıca hızlı bir açılır menü ve birçok widget seçeneği sunar. Ne yazık ki, uygulamada takvim entegrasyonu yok.

4. BlueMail

Mavi Posta, Android platformundaki en eski posta tekliflerinden biridir. Bir bakışta, geliştiricilerin uygulamadaki görünüm ve parlatmaya göre işlevselliğe öncelik verdiğini görebilirsiniz.

Bluemail UiBluemail Menu

Animasyonlar bana durgun geliyordu ve görünüm de rakipleri kadar kaygan değildi.

İşlevsellik de sonsuzdur. Uygulama, grup işlevi, takvim entegrasyonu, görev görünümü, odaklanan kişiler ve daha fazlası gibi tüm özelliklerle sıkıştı.

Bluemail CalendarBluemail Task

5. Edison Yazılım tarafından e-posta

Edison Software tarafından e-posta, doğru yerde faydalı fonksiyonlara sahip düşünceli tasarlanmış bir uygulama.

Kullanıcı arayüzü ve animasyonlar sorunsuz ve pratiktir. Yine de hamburger menüsünü kullanıyor.

Mail UiEmail Menu

Uygulamanın en büyük iki özelliği, Asistan işlevi ve uygulamadaki hızlı bir Abonelikten Çıkma düğmesidir. Asistan uygulamasında temiz bir organizatör olarak çalışıyor. Abonelik, seyahat, faturalar, eğlence ve paket bilgileriyle ilgili e-postaları akıllıca sınıflandırır. İlgili bilgileri e-postadan alır ve kolay bir liste şeklinde sunar.

Email AssistantEmail Subscribe

Hızlı abonelik iptali herhangi bir e-posta uygulaması için sahip olmanız gereken bir şeydir. Ve bu uygulama, ilgili postadaki büyük bir abonelikten çıkma düğmesini gösterir ve tek bir dokunuşla, can sıkıcı promosyonlardan ve haber bültenlerinden kurtulabilirsiniz.

Bu uygulama aynı zamanda widget destekler ve ilgili seçeneklerle uzun basın açılır menü sunar.

Senin seçimin nedir?

Bir E-posta uygulamasını bir form seçmek yukarıdaki listeden zordur. E-posta kişiseldir ve kullanım şekli kişiden kişiye değişir. Oyum Outlook ve E-posta uygulamasına gidecek. Her iki uygulama da ücretsizdir, özenle tasarlanmıştır ve birçok kullanışlı fonksiyonla donatılmıştır.

Sıradaki: Android tabanlı telefon üreticileri tekliflerini bir kamera uygulamasıyla toplasalar da, Play Store buna yetenekli alternatifler sunuyor. Android telefonunuz için en iyi kameralardan bazılarını keşfetmek için aşağıdaki yazıyı okuyun.