Android için En İyi 5 Müzik Uygulaması Spotify Alternatifleri

Muhtemelen Spotify, Google Play Müzik veya hatta Pandora gibi bir çok müzik uygulamasını duydunuz veya kullandınız, ancak Spotify alternatifleri olarak başka ne var? Bu yazıda çok daha az dikkat çeken müzik akışı uygulamalarından bahsedeceğiz.

Bahsedeceğimiz uygulamalar Spotify veya Soundcloud gibi geniş kütüphaneye sahip olmayabilir, ancak zamanınız için değecek yeni bir şeyler bulmak yine de mümkündür. Bunlardan bir ya da iki tanesini daha önce duymuşsanız, artık onlara bir deneme yapma zamanı gelmiş demektir.

1.Stingray Music – Ücretsiz, Uygulama İçi Satın Alma

Stingray’i indirmek ve kullanmak ücretsiz. Ancak Stingray, TV sağlayıcınıza bağlıdır ve kullanmak için geçerli bir TV sağlayıcısı gereklidir. Stingray, Spotify veya Soundcloud gibi uygulamalardan farklı olarak bir radyo hizmeti gibi çalışır; ancak sevmediğiniz veya dinlemek istemediğiniz bir şarkıya denk geldiyseniz, atlayabilirsiniz. Saatte altı şarkıyı dinleyebilirsiniz, bu yüzden akıllıca kullanın.

Sting1 müzik akışı

2.TIDAL – Ücretsiz

TIDAL, kullanıcılarını bir araya getirmek ve sanatçılara hizmeta sunmak üzere kayıpsız sesle hizmet vermektedir. İlk kayıpsız müzik streaming hizmeti olarak tanıtıldı ve şimdilik tek olan bu özelliğiyle müzik dinleme uygulamalarında hala iyi bir seçim. En sevdiğiniz müziklerden birinin arkasındaki hikayeyi öğrenmek isterseniz veya en sevdiğiniz parçayı dinlerken ilgili makale ve röportajlara ulaşmak isterseniz TIDAL bunun için birebirdir.

TIDAL, çevrimdışı mod ve çalma listesi paylaşımı ile geliyor; dolayısıyla parmağınızın ucunda yüksek kaliteli müzik istiyorsanız, denememek için hiçbir sebep yok.

Tidal1 müzik akışı

4.Jango Radio – Ücretsiz

Jango bu listede daha popüler uygulamalardan biri olabilir, ancak herkesin bahsettiğini duyduğumdan beri uzun zaman geçti. Jango, çevrimiçi radyo uygulaması olarak Pandora’ya benzer şekilde çalışır ve inanılmaz miktarda farklı radyo istasyonu akışına izin verir.

Aynı zamanda, Jango’da favori türlerinizle veya şarkılarla özel istasyonlar ve çalma listeleri oluşturmak kolaydır. Jango’nun Android sürümünün yanında, Android ile birlikte çalışan bir masaüstü sürümü de vardır.

TIDAL’in odak noktası mutlak en yüksek ses kalitesi ve sadakat üzerine kurulu iken, Jango Radio, daha düşük bant genişliği olan kullanıcılar için birkaç farklı kalite seçeneğine sahiptir. Pandora’nın yerine geçecek bir radyo uygulaması arıyorsanız, Jango’yu denemenizde fayda var.

Jango1 müzik akışı

4.SongFlip – Ücretsiz

SongFlip’i bir uygulamaya benzetmek zorunda kalırsam muhtemelen Soundcloud’u seçerdim. SongFlip hala popüler tarafta, yaklaşık 10 milyondan fazla yüklemesi bulunuyor. SongFlip’in en önemli satış noktası çok çeşitli müzik kütüphanesi. Seçim için milyonlarca şarkı var, hepsi de türe göre veya çalma listelerine  göre ayrılmış.

SongFlip’deki tüm müzikler telifsizdir, bu nedenle Spotify’da bulacağınız pek çok şarkıyı burada bulamazsınız, ancak burada dinlemek için hâlâ bol miktarda şarkı var. Uygulamada diğer oynatma listelerini dinledikten sonra, kendi oynatma listelerini oluşturmak ve daha sonra kullanmak üzere kaydetmek oldukça kolaydır.

Songflip2 müzik akışı

5.Psyself EDM – Ücretsiz

Psyself EDM, farklı türlerde rastgele müzik akışına odaklanan başka bir radyo uygulaması. Fakat bu kez hepsi EDM’ye odaklanmış durumda. Evden elektro swing’e kadar her şeyi dinlemek isterseniz, Psyself EDM birebirdir ve daha önce hiç duymadığınız yeni şarkıları dinlemenizi sağlar.

Uygulamanın altındaki düğmeler, EDM’nin farklı alt türleri arasında geçiş yapmanıza ve en sevdiğiniz videonun akışını seçmenize olanak tanır. Beğendiğiniz bir şarkıyı bulduğunuzda, başka bir şeye geçmek istediğinizde bu türden müzikleri akışa bağlayacaksınız.

Psyself ile ilgili en büyük şey, farklı akış servislerinden çekilmesidir. Herhangi bir günde ne dinlemek istediğinizi bilmiyorsanız şu anda popüler olan rastgele bir şarkı almak için sol üst köşedeki sıcak düğmeyi tıklamanız yeterlidir.

Psyself’e olan tek gerçek dezavantajı, tam ekran reklam miktarıdır ancak bir veya iki tıklama ile hızlı bir şekilde geçilebilmektedir.

Psyself1 müzik akışı

Özetle

Play Store’da birçok müzik dinleme uygulaması var ve yalnızca bunlardan birkaçı vakit ayırmaya değer. Spotify’ı veya her şey için belki de Pandora’yı kullanmanız kolay olsa da, yukarıdaki uygulamalardan her biri, denemenize değecek kadar kullanışlı.