Android için En İyi 5 Teleprompter Uygulaması

Teleprompter uygulamaları birçok durumda faydalı olabilir. Örneğin, bir YouTuber olarak senaryolarınızı okuma pratiği yapabilir, bir konuşma ya da ders vermeye hazırlayabilir ve hatta şarkı söylerken pratik yapabilirsiniz. Bu senaryolardan herhangi biri için hazırlanmış veya önceden yazılmış bir metni teslim etmenize yardımcı olacak bir uygulamaya ihtiyacınız olacaktır.

Teleprompter Apps For Android

Akıllı telefon uygulamaları sayesinde, artık konuşmalarınızı kamera için, hatta sosyal medyada bile, Android için aşağıdaki ışın ölçer uygulamalarından birini kullanarak iletebilirsiniz.

Hadi başlayalım.

1. Teleprompter Pro

Teleprompter Pro, konuşmalarınızı istediğiniz gibi yapmanıza yardımcı olacak şık ve küçük bir uygulama. Yeni üzerine dokunun ve verilen alana komut dosyasının adını ve içeriğini ekleyin. Bu kadar basit.

Teleprompter Apps For Android 1Teleprompter Apps For Android 2

Ayarlar sekmesine dokunduğunuzda akıllı telefonunuzda bir tane varsa, komut dosyasını içe aktarma seçenekleri ortaya çıkar. Hazır bir komut dosyasını doğrudan editörünüzden veya yazarınızdan aldığınızda yararlıdır. İçeri aktardıktan sonra, gözlerinizde kolaylaştıracak yazı tipi ve arka plan rengini değiştirebilirsiniz. 3 saniyelik bir geri sayım ekleyebilir, böylece konuşmaya başlamadan önce kendinizi oluşturabilirsiniz. Kaydırma hızını ücretsiz sürümde kontrol edebilirsiniz.

Teleprompter Apps For Android 3

Teleprompter Pro da bir lite sürümü vardır w indirmek ve kullanmak ücretsiz ve reklam desteklidir. Pro sürümü size 7,99 $ mal olacak ve sınırsız komut dosyaları izin reklamları kaldırmak ve ayna modunu etkinleştirir. Ayna olan bir teleprompter kulesi kullanıyorsanız, sonuncusu metni tersine çevirir.

Basit Teleprompter bazı ek seçenekler sunar, ancak temel öncül aynı kalır. Belgenizi oluşturup adlandırıp öykünüzü veya konuşmanızı eklersiniz.

Teleprompter Apps For Android 4Teleprompter Apps For Android 5

Yaptıktan sonra, görünümü ve hissi özelleştirmek için aşağıdaki Ayarlar düğmesine dokunabilirsiniz.

Teleprompter Apps For Android 6

Tek tek belgeler / komut dosyaları için ayarları ayrı ayrı kontrol edebilirsiniz. Yazı tipi boyutunu ve rengini değiştirmek dışında yazı tipi türünü de değiştirebilirsiniz. Ancak, seçenekler sınırlıdır. Geri sayıma sahip olmak iyidir ancak kaydırma başlayana kadar beklemek daha iyidir. Son olarak, görüş açınıza ve görünürlüğünüze uyması için çizgiler arasındaki boşluğu kontrol edebilir ve değiştirebilirsiniz.

Basit Teleprompter reklamsız ücretsiz bir uygulama.

3. Video Teleprompter

Güçlü akıllı telefonlar, HD ve hatta 4K çözünürlükte video kaydedebilen kameralarla birlikte gelir. YouTubers ve gazeteciler dahil olmak üzere pek çok kişi, hızlı videolar kaydetmek için akıllı telefonlarını kullanır. Video Teleprompter video teleprompter uygulaması oluşturmak için ikisini birleştirir. Videoları kaydetmek ve komut dosyanızı aynı anda okumak için kullanabilirsiniz.

Teleprompter Apps For Android 7Teleprompter Apps For Android 8

Uygulamanın iyi tasarlanmış ve arayüzü gözler üzerinde kolaydır. Bir komut dosyası oluşturarak başlayabilirsiniz. Komut dosyasını hazırladığınızda, düzenlemek veya video kaydına başlamak için üzerine dokunun.

Teleprompter Apps For Android 9Teleprompter Apps For Android 10

Dürüst olmak gerekirse, kamera ev hakkında yazılacak bir şey değil. Çok basit ve bazı mükemmel kamera uygulamalarını ele aldık. Yine de, aynı anda hem senaryoyu hem de yazıyı okuma ve okuma yeteneği bir şey için geçerli. Aşağı yönde yazı tipi boyutunu veya rengini değiştirmek için gelişmiş seçenek yoktur. Ancak, otomatik kaydırmayı ayarlayabilirsiniz.

Uygulamanın reklam destekli ve hiçbir uygulama içi satın alma ile tamamen ücretsizdir.

4. BIGVU

Başka bir video teleprompter uygulaması ama öncekinden çok daha iyi. Önceden yazılmış komut dosyasını okurken video kaydedebilirsiniz. BIGVU’nun farklı olduğu yerlerde, videoyu kaydetme şeklini ve metnin nasıl görüntülendiğini kişiselleştirme yeteneğidir.

Teleprompter Apps For Android 11Teleprompter Apps For Android 12

Arka planı yeşil bir ekran mı kullanıyorsunuz? BIGVU, sunumunuza daha fazla grafik eklemek için özel arka planlar, logo, resim veya hatta video eklemenize izin verir. Ayrıca sunum yapan kişi ve kameraman kredisi veya sunduğunuz şey hakkında ek bilgi gibi kaydedilmiş videoya metin kaplamaları ekleyebilirsiniz.

Yeni oluşturulan videonuzu sosyal medyada paylaşmak ister misiniz? Boyutu küçültmek ve maksimum sonuç elde etmek için formatı kareye değiştirmek için videoyu optimize edebilir ve doğrudan uygulamanın içinden paylaşabilirsiniz.

Teleprompter Apps For Android 13Teleprompter Apps For Android 14

Uygulama, yazı tipi boyutunu ve rengini değiştirme, arka plan, video çözünürlüğünü 480p ila 1080p, kaydırma hızı ve metin konumu gibi diğer özellikler sunar. Heck, aynı zamanda bulut depolama planı ile birlikte geliyor.

BIGVU kullanmakta serbesttir, ancak pro planı, yıllık 59,99 ABD doları ile filigranı, özelleştirilmiş logoyu, ses ve video araçlarını ve outro ekleme özelliğini kaldıracaktır.

5. Selvi

Akıllı telefonunuzdaki video kaydına başladığınızda Selvi’nin yapacağı şey bir metin yerleşimi göstermek. Bu şekilde, asla tek bir çizgiyi unutmayacaksınız. Metni üstten veya altta göstermek yerine, Selvi yarı saydam bir pencerede görüntüler. Bu genellikle görüşü engeller. Kameramın ne yakaladığını göremedim.

Teleprompter Apps For Android 15Teleprompter Apps For Android 16

Neyse ki, metin istemi penceresinin konumunu değil yalnızca boyutunu kontrol edebilirsiniz. Ayrıca ekranın alt veya üstündeki metni görüntülemekle aynı olan, bazı rahatlama olan yazı tipini, boyutunu ve rengini değiştirebilirsiniz. Çok uygun değil ama yine de iyi.

Teleprompter Apps For Android 17Teleprompter Apps For Android 18

Son olarak, video çözünürlüğünü 480p’dan 1080p’ye kadar artırabilir ve önden arka kameraya geçebilirsiniz. Birinci sınıf sürümde bir kerelik bir ücret karşılığında reklamları kaldıracak, yeni renk temaları ve daha fazla yazı tipi ekleyecektir.

Bana sor

Bunlar, Google Play Store’daki en iyi teleprompter uygulamalarından bazıları. İhtiyacınıza en uygun olanı ve çalışma şeklini seçebilirsiniz. Android için daha iyi bir ışınlanma uygulaması biliyorsanız, aşağıdaki yorumlarda bizimle paylaşın.

Sıradaki: Bir iPad kullanıyor musunuz ve bunun için bir teleprompter uygulamasına mı ihtiyacınız var? İşte App Store’dan alabileceğiniz en iyi teleprompter uygulamalarından bazıları.