Android için Gboard için 5 En İyi Alternatifler

Google, navigasyon için Haritalar, çeviri için Duo, görüntülü görüşme için Duo, randevular için Takvim, yapılacaklar listesi için Google Görevleri gibi neredeyse her şey için bağımsız bir uygulamaya sahiptir. 2016 yılının sonlarında Android için mütevazı bir klavye uygulaması vardı. Google, klavyesini (Google Klavye) Gboard olarak yeniden adlandırdı ve doğrudan klavyeden Google aramasına kolay erişim ve daha hızlı yazım gibi yeni özellikler ekledi.

İki yıl boyunca, Gboard Android için en iyi klavye uygulamalarından biri olarak ortaya çıktı. Ancak, herkes uygulamayı beğenmiyor. Tam da bu yüzden iyi alternatifler bulduk. Okumaya devam etmek.

1. SwiftKey

Yerleşik Google Arama'yı bırakmaya istekli iseniz SwiftKey, Gboard'a en iyi alternatif olarak değerlendirilebilir. Gboard uygulamasına benzer şekilde SwiftKey, yazma stilinizi öğrenmek için Yapay Zeka kullanır ve sonunda bir sonraki kelimeleri uyarlar ve tahmin eder. Aynı şekilde, klavyeyi temalar ve farklı renklerle istediğiniz kadar özelleştirebilirsiniz.

Gboard'un en havalı özelliklerinden biri, tek bir dokunuşla birden fazla dil arasında geçiş yapabilme özelliğidir. SwiftKey'de aynı özelliği elde edersiniz. Ayrıca tokatlamak yazım, GIF, çıkartmalar ve emoji tahminini destekler.

Ancak, Gboard'un aksine, SwiftKey emoji araması yapamaz. Ama şükürler olsun, Gboard'daki yatay listeye karşılık daha kolay emojiyi bulmayı sağlayan dikey emoji listesiyle geliyor.

Gboard kelimelerini ve bunların tam formlarını ekleyebileceğiniz kişisel bir sözlük özelliğine sahiptir. Kısaltmayı yazdığınızda Gboard kelimeyi otomatik olarak genişletmez ancak Gboard çubuğundaki genişletilmiş kelimeyi gösterecektir. Eklemek için kelimeye dokunmanız gerekir. Sözlerin, Samsung Klavye'de olduğu gibi otomatik olarak eklenmesi daha mantıklı olurdu.

Öte yandan, SwiftKey uygulaması uygun bir kişisel sözlükten yoksun olsa da, doğru kelimeleri kısa formlarla da öngörür. Dahası, SwiftKey, içeriği diğer harika özellikler arasında sabitleyebileceğiniz yerleşik bir pano özelliği sunuyor. Gboard panoyu desteklemiyor.

SwiftKey Klavye indir

2. Chrooma Klavye

Chrooma Klavye uygulaması aynı zamanda akıllı zekayı kullanarak kelimeleri tahmin etme özelliğine sahiptir. Bu konuda tatmin edici bir iş olsa da, SwiftKey'i daha iyi ve daha kesin olarak buldum. Bunun dışında, Chrooma'da Gboard'a benzer özellikler elde edersiniz.

Tema ve renk, klavye tercihinizde önemli bir kritere sahipse, Chrooma'yı seveceksiniz. Ücretsiz sürümünde, her uygulamaya göre otomatik renkler uygular. Örneğin, Facebook kullanıyorsanız, klavye maviye ve benzer şekilde Google Keep'te dönecek, klavyenizde hardal rengi üst üste gelecek. İlginçtir, uygulama ayrıca gece modunu destekler.

Temalardan ayrı olarak, Chrooma hareketleri, hızlı yazım, emoji önerileri, tek elli mod ve çoklu dilleri destekler. Ayrıca emojiyi, GIF'leri, panoyu, renk seçiciyi ve diğer ayarları bulabileceğiniz bir eylem satırı da edinebilirsiniz. Yerel bir metin genişletme özelliği ile gelmezken, Google'ın kişisel sözlüğünü kullanır.

Gboard uygulamasında normal bir Google Arama kullanıcısıysanız, Chrooma'da bunu kaçırırsınız. Ne yazık ki, uygulama emoji arama yoksun.

Chrooma Klavye İndir

Also on Guiding Tech
Gboard vs SwiftKey : Which is the Best?

Read More

3. Fleksy Klavye

Klavyede yerel Google araması en önemli önceliğinizse, Fleksy yeni arkadaşınız olabilir. Sadece Google ile arama yapmakla kalmaz, aynı zamanda YouTube videolarını klavyeden de paylaşabilir ve izleyebilirsiniz.

Aramadan ayrı olarak, Fleksy klavyesi çıkartmaları, GIF'leri ve meme aramayı destekler. Buna ek olarak, klavyeye metin kısayolları, kısayol tuşları vb. Gibi uzantılar ekleyebilirsiniz. İlginç bir şekilde, tipik klavye sesinden sıkılırsanız, pops veya kalp patlamaları sesleri ile değiştirebilirsiniz.

Ne yazık ki, tek elle modu ve tokatlamak yazmayı desteklemiyor. Ancak, harika otomatik düzeltme yetenekleri, çoklu dil desteği ve bir sürü tema elde edersiniz.

Ayrıca, uygulama önceden tanımlanmış 3 klavye boyutu sunuyor. Bizi isteğimize göre seçmemize izin vermez. Ama seçmemize izin veren bir tatlı şey var. Tahminlerin var mı? Emoji cilt tonundan bahsediyoruz, Gboard'da eksik olan özellik. Bir kez ayarlandığında, bir emoji kullandığınızda tonu seçmenize gerek yoktur.

Fleksy Klavye İndir

4. Ai.type Klavye

Ai.type klavye sadece Gboard'un neredeyse tüm özelliklerini sunmaz, aynı zamanda kendine özgü özellikleriyle de gelir. Doğrudan klavyeden arama yapabilirken, sonuçlar uygulamada gösterilmez, bunun yerine tarayıcıda ayrı olarak açılırlar.

Chrooma klavyesinin uyarlamalı renk özelliğini beğendiyseniz, bunu da buradan edinebilirsiniz. Ayrıca, uygulama app hemen hemen her şeyi özelleştirmek için yeteneği ile önemli özelleştirme seçenekleri sunuyor.

Tahmin söz konusu olduğunda, cümle tahmini, kişisel kısayollar, eylem düğmeleri vb. Gibi özellikler elde edersiniz. Aynı zamanda hızlı yazım, otomatik önerme emojisi ve bir sonraki kelime tahmini sunar. Uygulama emoji ve GIF aramalarını destekledikçe doğru emojiyi bulma konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

İlginç bir şekilde, klavyenin boyutunu istediğiniz zaman sağ üst köşedeki boyut değiştirici düğmesinin yardımıyla değiştirebilirsiniz.

Bu uygulamanın tek dezavantajı reklamlar olur. Yazarken reklamları almayacak olsanız da, uygulama bir süre içinde size bir bildirim gönderebilir. Bunun dışında, ai.type Klavye'yi seveceksiniz.

Ai.type Klavye İndir

5. Dilbilgisi Klavyesi

Dilbilgisi klavyesi, dilbilgisini kontrol etmek ve olabildiğince çok hataları düzeltmekle ilgilidir. Gboard'un autocorrect son zamanlarda sizi rahatsız ediyorsa, Grammarly Klavye harika bir alternatiftir.

Yazım denetleyicisi yanı sıra, uygulama kapsamlı noktalama düzeltmesi sunuyor. Her ne kadar bu harika bir iş olsa da, bunu yaparken yavaş görünüyor. Dahası, kelimeleri veya emojiyi öngörmez.

Dahası, Google arama veya hatta tokatlamak yazma gibi başka özel özelliklerle birlikte gelmez. Ancak klavye yüksekliğini özelleştirebilir ve sayı satırını etkinleştirebilirsiniz.

Açık ve koyu temaları desteklerken, kendi temanızı oluşturamazsınız. Dilbilgisi düzeltmeleri sunduğu için bu klavyeye yeni özellikler ekleyip geliştirmelerini dilerim.

Gramer Klavye İndir

Also on Guiding Tech
7 Best Big Button Keyboard Apps for Android

Read More

Seçimleri keşfedin

Bunlar Android'de Gboard'a en iyi alternatiflerden bazılarıydı. SwiftKey Gboard'a çok yakın olmasına rağmen, emoji ve yerel Google araması bulunmuyor. Gereksinimlerinizi en iyi şekilde karşılayanı bulmak için, uygulamaların her birini bir veya iki günlüğüne denemenizi öneririz.

Başka bir Google uygulamasından bıkmışsanız, en çok kullanılan Google uygulamalarının en iyi alternatifleri burada.