Android için RoadRunner E-postası Nasıl Kurulur

RoadRunner e-postası, Time Warner Cable Internet servis sağlayıcısı tarafından sağlanan bir e-posta servisidir. Bu ISS’yi kullanıyorsanız, size webmail (tarayıcı) veya bir e-posta istemcisi kullanarak erişilebilen bir Roadrunner e-posta hesabı verilme olasılığı vardır.

Android için Roadrunner E-posta Nasıl Kurulur

Android cihazınızdaki RoadRunner e-posta hesabınıza erişmek istiyorsanız, aşağıda listelenmesi gereken gerekli ayarlardır.

    E-posta uygulamasını açın. Road Runner e-posta adresinizi girin, ardından “İleri” ye dokunun. “Kişisel (POP3)“ seçeneğini seçin, ardından “İleri” düğmesine dokunun. RoadRunner şifrenizi yazın, ardından “İleri” düğmesine dokunun.

Gelen Sunucu ayarlarını girin

    Kullanıcı adı: @ maine.rr.com ile tam e-posta adresiniz en sonunda yer alır (bu, bulunduğunuz yere göre değişebilir. Örnek satx.rr.com veya başka bir şey). maine.rr.com (bu bulunduğunuz yere göre değişecektir) Liman: 110Güvenlik tipi: Yok

Bu yapıldıktan sonra, Giden Sunucu ayarlarını girin.

    Sunucu: smtp-server.maine.rr.com (etki alanı konuma göre değişir) .Port: 587 (25 olabilir) Güvenlik türü: Hiçbiriİşareti girin: Giriş Kullanıcı Adı: [e-posta korumalı] (etki alanı konuma göre değişir) Şifre : RoadRunner e-posta şifreniz. “İleri” seçeneğine dokunun, ardından tekrar “İleri” düğmesine dokunun. Daha sonra, “Adınız” alanına adınızı girin. Sizden e-posta alacak kişiler bu adı göreceklerdir. “İleri” ye dokunun. Bu kadar.

Yukarıdaki ayarlar işe yaramazsa, aşağıdaki alternatif sunucu ayarlarını deneyin.

    Gelen sunucu: pop-server.rr.comGiden sunucu: smtp-server.rr.com

Bu ayarlandıktan sonra, Android cihazınızı kullanarak RoadRunner e-posta hesabınıza erişebilirsiniz.