Android ipuçları, püf noktaları ve kılavuzları için en iyi 20 Cool VLC

Ortalama Android kullanıcısı için, Android için VLC, kendi başına oldukça popülerlik oluşturmayı başardı. Rahatsız edici reklamlar ve pop-up bildirimleri olmadan kusursuzca çalışmak için bu nadir video oynatma uygulamalarından biri olmak, bu uygulama açıkça bir çoğu favori. Ve yüz milyon indirme işareti ve Play Store'da 4.4 derece puanı kanıtlıyor.

Bu yayında, bu harika uygulamaya hakim olmanıza yardımcı olmak için Android için VLC'nin her gizli köşesini ve özelliğini keşfetmeye karar verdik. Bu hilelerden bazılarını zaten biliyor olabilirsiniz, ama neden şansını denemek ve havalı olanları kaçırmamak gerekir?

Yani, daha fazla ado olmadan, başlayalım.

Note: The article is divided into four sections — Video Interface, Advanced Settings, Audio Interface & Settings, and Networks & Casting.

Android için VLC: Video

Bir video oynatıcının kullanılabilirliğini belirleyen en önemli faktörlerden biri arayüzdür. Arayüzü daha basit, uygulama usta daha kolay. En temel jestlerden başlayalım.

1. Hareketler: Konumlandırma Mükemmelliği

Dokunma Bazlı Denetimler veya Hareketler, VLC'nin en harika özelliklerinden biridir. Telefonun yerel kontrollerine hacim veya parlaklık için geri dönmek zorunda kalmamanız büyük bir artı nokta.

Bu nedenle, sesi azaltmak / yükseltmek zorunda kalırsanız, parmağınızı ekranın sağ tarafına doğru hafifçe kaydırın. Parlaklık seviyelerini arttırmak / azaltmak için, ekranın sol kenarında yukarı / aşağı kaydırın.

Varsayılan olarak, videoda basit bir yatay kaydırma ile fırçalayabilirsiniz. Bunun yanı sıra, video ile ilgili kontrollerin çoğu arama çubuğunun altında.

2. Ana Çocuk Kilidi ve Oynatma Hızı ve Daha Fazlası

Hareketler dışında, film deneyiminize eklemek için bir dizi çeşitli seçenek vardır. Sadece üç noktalı simgeye dokunun ve hemen görünür olacaklar.

İlk eleman Çocuk Kilidi seçeneğidir. Yani, aşırı hevesli bir çocuğunuz varsa, Çocuk Kilidi'ne dokunmak, arayüzdeki diğer tüm öğeleri kilitler. Bununla birlikte, kilidin açılması kilidin açılması için herhangi bir şifre / PIN'e ihtiyaç duymaz, bu da bir bummerın bir parçası olabilir.

Buna ek olarak, Uyku, Oynatma Hızı, Zamanında atlama, Ekolayzır, vb. Gibi üç noktalı menü altında bir dizi seçenek bulacaksınız. İlginçtir ki, bu uygulama videoları 0,25x'e (veya 4X'e) indirmenizi sağlar Oynatma hızı seçeneği ile daha hızlı).

3. Senkronize Olan Sesli Videoyu Düzeltin

En sevdiğin filmlerden birini izlemek için oturduğunu ve ses ve videonun hiçbir anlam ifade etmediğini fark ettiğin filmi beş dakika beklediğini hayal et. Yukarıdaki senaryodan daha fazla hayal kırıklığı yok gibi görünüyor.

Neyse ki, VLC bu sorunu uygulama içinden düzeltmenize izin veriyor. Tek yapmanız gereken yukarıda belirtilen Option pencerelerini ateşlemek ve Audio Gecikmesi adlı yedinci seçeneği (evet, saydım) seçmektir.

Videonuzdaki gecikmeye göre Artı ve Eksi simgesine dokunun. Sadece kayıt için, Plus'a dokunmak müziği erteleyecek ve tam tersi. Tatlı noktaya gelene kadar düğmelere sürekli basın.

Note: VLC for Android doesn’t save the Audio Delay since it’d be different for every video. In case, you want to save the Delay time, head over to Preferences > Video and check the option for Save audio delay.

4. Altyazılar: Dosyaları Seçme

VLC sadece altyazı dosyalarını indirmenize izin vermez, aynı zamanda bunları kişiselleştirmenize de izin verir. Yerleşik bir altyazı parçasını devre dışı bırakmak için, Altyazı simgesine dokunun (soldan ikinci simge), Ses kaydı seçeneğini seçin ve Devre Dışı Bırak'a dokunun.

Altyazı dosyalarını manuel olarak seçmek için Altyazı dosyasını seçin ve telefonun dahili depolama alanından birini seçin. Çoğu zaman, SRT dosyaları video klasöründe tutulur ve bu nedenle uygulamanın otomatik olarak bulması kolaydır.

Ancak, eğer öyle değilse, işi yapmak için telefonunuzun geri düğmesine güvenebilirsiniz. Dahili bellek klasörüne gidene kadar arkadaki düğmeye dokunun. Buradan konumu seçin ve uygun dosyayı seçin.

Bu menüden online altyazı dosyalarını da indirebilirsiniz. Sadece altyazıları indir seçeneğine dokunun ve uygulama diğerlerine dikkat edecektir. Tek kriter aktif internet bağlantısıdır.

4. Altyazılar Senkronizasyon Sorunu Düzeltme

Sefaletin bir başka büyük nedeni, altyazıların senkronizasyondan çıkmasıdır. Daha da kötüsü, bir gerilim filmi izlediğinizde ve altyazı, güçlü kahraman diyalogu atmadan önce katili ortaya çıkarır.

Neyse ki, bu tür aşırı uçlara gitmek zorunda değilsiniz. Yerleşik Altyazı Geciktirme seçeneği bu sorunu kolaylıkla ele alır. Ses gecikmesine benzer şekilde, mükemmel noktaya ulaşmak için Artı ve Eksi simgelerini kullanarak oynamak zorundasınız.

Also on Guiding Tech
How to Automatically Download Subtitles for Movies and TV Shows on Android

Read More

Tercihler: Ayarlarınızı Kişiselleştirin

Hamburger simgesiyle erişilebilen Tercihler bölümü, VLC deneyimini özelleştirmek için kullanabileceğiniz çok sayıda ayar gizler.

5. Sadece Seçilen Klasörleri göster

Medya Kitaplığında yalnızca birkaç tane seçili klasör görüntülemek isterseniz, Tercihler> Medya kitaplığı klasörüne gidin ve Dahili bellek klasörüne dokunun.

Giriş yaptıktan sonra, VLC'nin açılış sayfasından kaldırılmasını istediğiniz tüm klasörlerin seçimini kaldırın.

6. PiP Modu: Can sıkıcı mı?

Resim içinde Resim modu hem bir nimet hem de bir bip olabilir. Bazılarınız video penceresini kullanışlı bir özelliği en aza indirgeyebilirken, biraz rahatsız edici buluyorum. Ana sayfa düğmesine dokunursam, bu uygulamayı EXIT istiyorum çünkü!

Aynı düşünceleri yansıtırsanız, iyi haber bu özelliğin kapatılabilmesidir. Tercihler> Arka Plan moduna gidin ve Durdurma seçeneğine dokunun.

7. O Damn Ekran Yönünü Düzelt

Benzer şekilde, bir videoyu çalıştırdığınızda ekranın yatay olarak konumlandırılmasını tercih ederseniz, Video ekranı yönündeki Yatay mod sizin cevabınızdır.

8. Donanım İvmesi: Hangi seçeneği etkinleştirmelisiniz?

VLC uygulamasının başka bir harika özelliği Donanım Hızlandırmasıdır. Bu, kod çözmenin CPU yerine GPU tarafından işlendiği bir kod çözme yöntemidir, böylece grafikler hızlı ve sorunsuz bir şekilde oluşturulur. Ancak, uygunsuz bir şekilde ele alındığında, ani sıçramalar ve gerizekalı yavaş videolar veya videolar ile sonuçlanabilir.

Ayrıca, donanım hızlandırması sadece video dosyası biçimlerinin seçilmiş bir grubu için kullanılabilir ve H.264 kullanan tüm dosyaları içerir. Videoya bağlı olarak, bu seçeneği Tercihler bölümünden (tahmin ettiğinizde) etkinleştirmeyi seçebilirsiniz.

Eldeki soruya geldiğinizde hangi Donanım Hızlandırma modunu etkinleştirmelisiniz? Eh, Otomatik mod, orta menzilli GPU ile bütçe telefonları veya telefonlar için uygun. Üst düzey GPU'lu amiral gemisi cihazları için Tam Hızlanma modu tercih edilir.

Also on Guiding Tech
Still Confused? Top 5 Video Players for Android to Lift Your Video Experience

Read More

Gelişmiş Ayarlar

9. VLC için Karanlık Modu Alın

Başka bir serin VLC ayarı Karanlık moddur. Tahmin edebileceğiniz gibi, uygulamanın keskin beyaz arka planından kurtulmanıza yardımcı olur ve yatıştırıcı bir siyah arka plan ile değiştirir. Ayarlar menüsüyle birlikte, VLC açılış sayfası da dönüşür.

Yapmanız gereken tek şey, Arayüz ayarlarına gidip, siyah temayı etkinleştirme anahtarını açmaktır. Başka bir havalı alternatif, gün batımından sonra karanlık modda akıllıca geçen ikinci DayNight modudur.

Öyleyse, gözlerini önemseyen ve pil ömrü için fazla bir şey değilseniz, bu sizin seçiminizdir.

10. Aramadan Sonra Oynatmaya Devam Et

Filmlerin ortasında telefon görüşmeleri can sıkıcı olabilir ve VLC'deki iyi insanlar bunu anlar. Son Çağrı düğmesine bastığınız anda videoyu oynayan Arabirim ayarlarında hoş bir seçenek belirlediler. Şık, değil mi?

Bu seçeneği etkinleştirmek için, Arayüz ayarlarına gidin ve bir arama seçeneğinden sonra Oynatmayı devam ettir seçeneğini işaretleyin.

11. Sesi% 200'e yükseltin

Windows için VLC'deki% 200 ses yükseltmesini hatırlıyor musunuz? Neyse ki, aynı özellik Android için VLC de. Ne yazık ki, varsayılan olarak etkin değil.

Bunu etkinleştirmek için video ayarlarına gidin (Tercihler> Video) ve Ses yükseltme seçeneğini işaretleyin.

Cool Tip: Have time to kill? Enable the Video playlist mode and play all the videos in a list. Binge watching, as they call it.

12. Aramak için iki kez dokunun

Bu uygulama aynı zamanda bir film / video ile hızlı bir şekilde ovalama sağlar? Basit, çift dokunma hareketini kullanın.

Bu kullanışlı hareket, bir videoda ileri veya geri 10 saniye atlamanızı sağlar. Öyleyse, bu son köpekler ve kediler filmleriyle acele etmeyi kastediyorsan, bunu böyle yapıyorsun.

Tahmin edebileceğiniz gibi, bu seçenek varsayılan olarak etkin değildir. Bu seçeneğin ayarları Video ayarları altında.

13. VLC Hareketlerinden Etkilenmedi mi? Düğmeleri dene

Arama Hareketleri'nden etkilenmedi mi? Endişelenmeyin, Android için VLC hala rahatınız için geleneksel düğmeleri var. Tek yapmanız gereken Aramaları etkinleştir düğmeleri için geçiş yapmaktır.

Hızlı ileri alma düğmesinden 10 saniyelik harekete geçmek için – şimdi herşeyi düğme formunda kullanabilirsiniz. Pek çok kullanıcı için kullanışlı olsa da, ekran simgeleriyle karmaşık bir ekran fikri benimle iyi oturmuyor. Bir filmden geçmek için jestleri kullanmayı tercih ederim.

14. Altyazı Özelleştirme

VLC, arka plan rengine kadar, altyazıların nasıl görüntülenmesini istediğiniz konusunda çok fazla kontrole sahip olmanızı sağlar. Tercihler'deki Altyazı ayarlarına dokunup oynayabilirsiniz.

Bunun dışında altyazıların her zaman İngilizce olması gerekmez. Ana dilde uygulama indirme altyazısına sahip olmayı tercih ederseniz Altyazılar indirme dillerine gidin ve Lehçe, İspanyolca, vb. Desteklenen diller arasından seçim yapın.

Bu ayarlar, sizin seçtiğiniz dilde bir çevrimiçi altyazı dosyası bulmak, tamamen başka bir hikaye.

Cool Tip: Sometimes playback histories can be embarrassing. So, if you want to clear yours, simply go to Advanced Settings and tap on Clear playback history.

Android için VLC: Ses

15. VLC Android'de bir Çalma Listesi Kurun

Android için VLC sadece videolara ayrılmaz. Aynı derecede iyi bir ses çalar. Ve iyi ses çalarlara benzer şekilde, şarkı listeleri oluşturmanıza ve şarkıları sanatçılara, albümlere ve türlere ayırmanıza izin verir. Dahası, aynı zamanda yararlı bir grafik ekolayzer de spor.

Bir çalma listesi yapmak için sol panelden ses moduna geçin. Bittiğinde, herhangi bir şarkının üç noktalı menüsüne dokunun ve Çalma listesine ekle seçeneğini seçin. İsmi girin ve Tamam'a tıklayın. Basit.

Şu andan itibaren, bir çalma listesine yeni bir şarkı eklediğinizde, onay kutusundan seçim yapın.

16. Varolan bir Oynatma Listesini Değiştirme

Doğal olarak, oynatma listelerini Oynatma Listeleri sekmesinin altında bulabilirsiniz. Burada, bir oynatma listesini sizin istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Bir şarkıyı bir listenin sonuna kadar bir şarkıyı hemen çalmaya eklemek gibi basit işlevlerden, kontroller ile biraz karışıklık yaratmanızı sağlar.

Tek yapmanız gereken ses parçasının üç noktalı menüsüne basmak ve gerekli seçeneği seçmek.

17. VLC'nin Ses Ayarlarını Kişiselleştirin

Deneyiminizi özelleştirmek için oynayabileceğiniz birkaç ses ayarı var. Tercihler menüsünde olanlar daha çok kişiselleştirme seçenekleridir.

Özellikle beğendiğim bir ayar, parçaları uzunluklarına göre sıralamaktı. Tüm kısa parçaları en üstte, ardından orta ve uzun kısımları (enstrümantal, klasik şarkı, vb.) Takip eder.

Also on Guiding Tech

.camp-list-439{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/198605/Snapseed-vs-PicsArt_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.png?1530284499’);background-size:cover;background-position:center center}

#Android apps

Click here to see our Android apps articles page

Ağlar ve Döküm

18. Bilgisayarınızdan Android Telefonunuza Film Akışı

PC'nizde bir grup videonuz varsa ve bunları telefonunuzda izlemelerini istiyorsanız, VLC mümkün kılar. Ağ özelliğiyle bilgisayarınızdan medya dosyalarını Android cihazınıza aktarmanızı sağlar.

Bununla birlikte, bu yalnızca her iki cihaz da aynı Wi-Fi şebekesine bağlandığında mümkündür. Sürecin daha ayrıntılı bir şekilde anlaşılması için, buradaki bağlantıyı takip edin.

19. MRL (Medya Kaynak Bulucu) / Akışını Aç

Açık MRL seçeneği, Apple'ın canlı akışları gibi çevrimiçi videoları akışlamanızı sağlar. Tek yapmanız gereken, URL'yi MRL kutusuna yapıştırmak ve oynatmaktır.

Açık MRL seçeneğinin YouTube videolarını oynatmadığını lütfen unutmayın.

20. Android'den Chromecast'e yayın yapın

Android'in en yeni VLC özelliklerinden biri Chromecast'in desteğidir. Dolayısıyla, yerel Kablosuz ağda herhangi bir chromecast özellikli cihaz varsa, videoları Android'inizden kolayca yayınlayabilirsiniz.

Tek yapmanız gereken söz konusu videoyu / sesi açmak ve sağ üst köşedeki Chromecast simgesine dokunun. Bu size Chromecast'in etkin olduğu cihazların bir listesini verecektir. Birini ve akışı seçin.

Android için VLC Deneyimi Supercharge

Uf! Bu kesinlikle uzun bir listeydi. Güneşin altındaki her şey, dedikleri gibi.

Herhangi bir sorunuz varsa, lütfen bunları aşağıdaki yorumlar bölümüne gönderin. Mutlu VLC-ing!