Android Kişilerini Gmail'e Nasıl Yedekleme

Android, günümüz pazarında en çok kabul gören akıllı telefonlardan biridir ve bunun arkasında çeşitli nedenler, yüksek kaliteli kamera, oyun ve hepsinden önemlisi, uygun fiyatla dolu birçok yararlı ve ilginç özellik vardır. Birçok akıllı telefon üretim şirketi, bir akıllı telefondan bekleyebileceğiniz tüm özelliklerle dolu Android akıllı telefonları piyasaya sürüyor ve aynı zamanda telefonlar makul fiyatlarla kullanılabilir durumda. Ancak, memnun android kullanıcılarından biriyseniz ve uzun süre bir android cihaz kullanıyorsanız, o zaman bazı yararlı ipuçları ve püf noktaları bilmelisiniz.

Burada, android rehberlerinin Gmail'e nasıl yedekleneceğini tartışacağız. Telefonunuzdaki kişilerin bir yedeğini almak her zaman iyi bir fikirdir, böylece yanlışlıkla silinirse sorun yaşamayacaksınız. Ayrıca, telefonunuzu güncellemek isterseniz, her zaman kişi listesinin bir yedeğini alın. Genellikle, bu gerekli değildir, ancak şanssız iseniz, kişilerinizi kaybetmek olabilir.

Neyse ki, Android işletim sistemi, telefonunuzu Gmail hesabınıza bağlarsanız yapılacaktır; kişileriniz Gmail ile senkronize edilecek.

En son Google Play Store APK 5.8.8'i indirip yüklemek için bir kılavuz arıyorsanız, bağlantıyı ziyaret edin. Burada her şey tartışıldı.

Ayrıca bkz. Android'de Whatsapp'da en son nasıl görüneceği

Android telefon iletişimini yedekleyen adımlar

 • Android telefonunuzun Gmail hesabınıza bağlı olup olmadığını kontrol etmek için bir Gmail hesabı edinin (Gmail hesabınıza gidin).
 • Sol üst köşede, Google logosunu göreceksiniz. Altında, Gmail yazılı, üzerine uzun basın.
 • Açılır menüde “Kişiler” olarak adlandırılan bir seçenek var.
 • Bu seçeneği seçin; Kişileriniz görüntülenmelidir.

Görüntü kaynağı – trendblog.net

Android cihazınızın iletişim listesi orada görüntülenirse, o zaman tamamdır. Kişiniz zaten senkronize edilmiş ve bir gmail iletişim numarası olarak kaydedilmiştir. Ancak, Gmail hesabınızdaki kişi listesini bulamazsanız ve android telefon rehberinin nasıl yedekleneceğini düşünüyorsanız, aşağıdaki yöntemleri okuyun.

 

Kişilerim yedeklemesi, neredeyse tüm akıllı telefon kullanıcılarının aramaya devam etmeleri çok yaygın bir şey. Ancak, endişelenmeyin, sadece adımları izleyin:

 • Android telefonunuzun Ayarlar bölümüne gidin.
 • Bu menüde ilerleyin. “Yedekle ve sıfırla” sekmesini göreceksiniz. Buna basın.
 • Şimdi Verilerimi yedekle sekmesini kontrol edin ve kontrol edildiğinden emin olun. Değilse, o zaman şimdi kontrol edin.

Yukarıdaki adımlar telefon bağlantılarınızın otomatik olarak yedeklendiğinden emin olmalıdır. Şimdi, kişilere yeni bir kişi eklendiğinde, Gmail hesabınızla senkronize edilir.

Telefonunuz yanlışlıkla kaybolursa veya hasar görürse, kişileriniz veya ailenizden iletişim numaralarını toplamaya çalışmak zorunda kalmazsınız; Yeni bir telefona geçtiğinizde kişilerin bir yedeğini almak da çok yararlı olur. Bu eski günleri hatırlamanız gerekirdi, herkesin kişi adını ve numarasını el ile Kişi listesine eklemek ve tek tek yazmak zorunda kaldık.

Okumak gerekir – Nasıl android "ok Google" çalışma sorunu çözmek değil

Android telefonu yedeklemek için başka bir yol

Bu başka bir şekilde, birçok android kullanıcılarının android telefon teması nasıl yedekleneceği sorusunu cevaplar. Adımlar basit ve takip edilmesi kolaydır.

 • Android telefonunuzun İletişim listesini başlatın.
 • Kişi listesinde bir menü düğmesi göreceksiniz. O düğmeye bas.
 • Listede, bir içe aktarma / dışa aktarma sekmesi görünmelidir. O sekmeye bas.
 • Bunu yapmak, size mevcut içe aktarma ve dışa aktarma seçeneklerinin bir listesini gösterir.

Görüntü kaynağı – jellybean-news.blogspot.com

Sizin için uygulanan seçeneği belirledikten sonra, kişi listesi yedeklenecektir.

Şimdi, şimdi, telefon rehberini nasıl Gmail'e yedekleyeceğinizin tüm yollarını öğrendiniz, bunlardan herhangi birini sizin için uygun bir şekilde takip edip, telefonunuzun bir yedeğini geleceğe taşıyacaksınız.