Android Klasörlerini Dropbox ile Otomatik Eşitleme’ye Ayarlama

İnsanlar her gün milyarlarca fotoğraf çekiyor. Sadece bu değil, Facebook, Twitter, WhatsApp ve Instagram da dahil olmak üzere her sosyal kaynaktan görüntü kaydediyoruz. Şimdi listeye ekran görüntüleri ve diğer öğeler eklerseniz, burada ve oradaki dosyaların bolluğu ile karıştırılırsınız.

Dropbox 3D 3106490 1920

Android, Dosya yönetiminde üstündür. Ve zaten OneDrive, Dropbox ve Google Foto gibi çevrimiçi fotoğraf yedekleme hizmetlerimiz var.

Google Foto, resimleri sıralamak için AI algoritmalarına dayanır ve Google’ın güçlü arama özelliği sayesinde alakalı resmi kolayca bulabilirsiniz. Ancak, belirli bir öğeyi aramak istediğinizde bu işi yapmaz.

OneDrive ve Dropbox hakkında konuşmak, onlar otomatik kamera yükleme servisi ile geliyor, ancak bu uygulama çeşitli Android klasörlerinden tüm resimleri tek bir yere yükler ve bir süre sonra, verilen bir bölüm oldukça karışık.

Burada, Autosync for Dropbox (Dropsync) ve OneDrive gibi servislerin günü kurtardığı yer. OneDrive klasörleriyle eşitlemek için Android klasörlerini nasıl ayarlayacağımızı zaten ele aldık ve bu yazıda, aynı sahneyi Dropbox’ta nasıl ayarlayacağınız konusunda size rehberlik edeceğiz.

Klasör Kurulumu

Başlangıçta, önce Dropbox hesabınızı servise bağlamanız istenecektir. Bundan sonra ana ana sayfaya yönlendirilirsiniz.

Dropsync SetupDropsync Intro

En üstünde ana seçeneklerin bulunduğu üç sekmeli bir UI. Durum sekmesi uygulamanın devam eden senkronizasyon işlemini, Dropbox ID’yi, Depolama alanını ve daha fazlasını gösterir.

Adından da anlaşılacağı gibi, senkronizasyon geçmişi cihaz ile Dropbox arasında aktarılan tüm verileri görüntüler.

HomeSync History

En önemli faktör, Dropbox ile birbirleriyle konuşan Aygıt klasörü arasında bir klasör çifti oluşturmaktır. İşte nasıl yapılacağı.

‘+’ Simgesine tıkladığınızda klasör çifti menüsü sizden Android cihazınızda ve Dropbox’taki görece klasör hedefini seçmenizi ister.

Şimdi Dropbox bölümündeki Uzak klasör üzerine dokunun ve hesaptan Dropbox klasörünü seçin. Örneğin, indirilen tüm resimleri Facebook’tan Dropbox hesabındaki ‘Facebook’ adlı bir klasöre yüklemek istiyorum.

Folder PairSync Ways

Böyle bir durumda, öncelikle Dropbox’ta ‘Facebook’ adlı bir klasör oluşturacağım. Ardından uzak listeden bir tanesini seçin ve son olarak yerel cihaz menüsünden Facebook klasörünü seçin.

Eşitleme yöntemi ve bu seçeneklerin nasıl çalıştığı hakkında konuşalım.

Aşağıdaki seçeneklerden birini seçebilirsiniz:

    Her iki klasörü de sadece senkronize etmek için iki yollu, yalnızca bulut klasörüne cihaz klasörleri eklemek için sildikten sonra sildikten sonra PC’den silmek için silin. Bir cihaz klasörünün tam bir kopyasını yalnızca yeni eklenen görüntüleri almak için yükledikten sonra yükledikten sonra silin. bulut bir cihaza indirDaha sonra silin, buluttan cihaza görüntü indirecek ve onu bulut klasöründen silecek.

Burada tüm Facebook görüntülerini Dropbox’ta ‘Facebook’ adlı bir klasöre yükleyen ‘Yalnızca yükle’ seçeneğine gidiyorum.

Folder SetupFolder Made

Bundan sonra, Facebook’tan indirilen her resim otomatik olarak Dropbox’taki benzer bir klasöre yüklenecek.

Bu sadece bir örnek. Ayrıca Ekran Görüntüleri, WhatsApp görüntüleri, Belgeler ve daha fazlası için benzer klasörler oluşturabilirsiniz. Eşitleme seçeneklerinde bile altı seçenek arasından seçim yapılabilir. İmkanlar sonsuzdur.

Ne Zaman Başlatılacağını ve Senkronizasyonu Geciktirmeyi Seçin

Uygulama arka planda sürekli olarak çalıştığından, kısa sürede az miktarda meyve suyu bırakabilir. Bu nedenle, Dropbox için Autosync, senkronizasyonu başlatmak ve geciktirmek için çeşitli seçeneklerle birlikte gelir.

Ayarlar menüsünden, güç kaynağı olarak bir şarj cihazı seçebilirsiniz; servis, cihaz sorumluyken yalnızca Dropbox’a resim yüklemeye başlar.

Dropsync Battery

Otomatik senkronizasyon ayrıca aktiviteyi hangi oranda duraklatması gerektiğini seçebileceğiniz bir seçenek sunar. Şu anda% 50 olarak ayarladım.

Bazı cihazlarda agresif RAM yönetimi nedeniyle Autosync’in otomatik olarak başlamayacağı zamanlar olacaktır. Bu gibi durumlarda, durumu durum çubuğundaki kalıcı bir bildirim simgesiyle hizmeti etkin tutabilirsiniz. Ayarlar menüsünden ön plan seçeneğinde monitör servisini açmanız yeterlidir.

Güvenlik ve Yedekleme

Telefonları değiştirirken tüm klasör çiftlerini sıfırdan kurmak istemezsiniz, değil mi? Bu yüzden daima uygulama ayarlarını yedeklemelisiniz.

PasscodeBackup

Ayarlar> Yedekle’ye gidin, cihazda bir yedekleme dosyası oluşturur. Güvenli bir yerde saklayın ve klasör çiftlerini otomatik olarak eklemek için cihazdaki tam dosyayı geri yükleyin.

Autosync ayrıca Parmak İzi desteği ile güvenlik seçenekleri sunar.

Fiyatlandırma

Uygulamanın ücretsiz sürümü reklamlarla birlikte gelir ve yalnızca bir klasörü eşlemenizi sağlar. Premium sürüm, birden fazla uygulama çiftinin kilidini açar, 10 MB’tan büyük dosyalar için yükleme desteği, reklam yok, birkaç hesap ve bir şifre seçeneği.

Pro Version

Ekranın sağ üst köşesindeki üç nokta menüye dokunun, pro yükseltme seçeneğini seçin ve oradan premium sürümü satın alabilirsiniz.

Bir kerelik bir satın alma ve bir abonelik değil, görmek güzel.

Pro gibi dosyaları düzenleme

Uygulama açıklamasında belirtildiği gibi, bu işlevsellik türü herhangi bir bulut depolama hizmetinin ayrılmaz bir parçası olmalıdır ve ne yazık ki, popüler alternatiflerin hiçbiri bunu sağlamaz.

Autosync sadece problemin üstesinden gelmekle kalmaz, aynı zamanda profesyonel kullanıcılar için ekstra işlevsellikler ekler.

Sıradaki: Tercih ettiğiniz bulut depolama çözümü OneDrive mı? Telaşa gerek yok. Uygulama geliştiricisi ayrıca OneDrive kullanıcıları için de benzer bir hizmet sunar. Daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki yazıyı okuyun.