Android Lollipop Hücresel Veri Sorunu Nasıl Onarılır

Google'ın yeni güncellemesi Android Lollipop 5.0 artık Nexus 4, Nexus 5, Nexus 10 ve Nexus 10 dahil olmak üzere çeşitli android cihazlar için kullanılabilir. Bu güncelleme pek çok özellik ile ortaya çıktı ve bunlardan biri Materyal Tasarımı. Ama sorun, birçok özellik ile, birçok hata vardır. Nexus telefonlarında zaten android Lollipop güncellemesi alan bazı kullanıcılar birkaç sorunla karşı karşıya.

Bazı Nexus kullanıcıları Android Lollipop Hücresel Veri Sorunu hakkında rapor verdiler. HSPA + 3G, LTE gibi hücresel veriler, tüm bu ağlar ağırlıklı olarak problemler veriyor. Bu problemle de karşı karşıyaysanız paniklemeyin. Bu yayında, Android Lollipop Hücresel Veri Sorunu'nu nasıl düzeltebileceğiniz konusunda size adım adım rehberlik edeceğim. Yani eğer böyle bir problemle her zaman karşılaşırsanız, onu çözmeniz kolay olacaktır. Düzeltmeler garanti edilmese de, bir denemeyi vermek sorunu çözebilir.

Android Lollipop Performans Problemi Nasıl Giderilir?

Android Lollipop Hücresel Veri Sorunu

Android Lollipop Hücresel Veri Sorunu Düzeltmek için Adımlar

> Önce hücresel veriyi kapatın. Bunu yapmak için Ayarlar> Diğer> Hücresel Ağlar'a gidin. Verileri 30-40 saniye sonra açın ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin. Değilse, telefonunuzu yeniden başlatın

> APN (Erişim Noktası Adı) Ayarlarına gidebilir ve bunları güncelleyebilirsiniz. Lollipop'un bazı kullanıcılar için düzgün şekilde güncellenmediğini duymuştur. APN ayarlarına erişmek için, Ayarlar> Diğer> Hücresel Ağlar> Erişim Noktası İsimleri'ne gidin. APN ayarlarınızdan emin değilseniz, operatörünüzle iletişim kurmak daha iyidir.

Servis sağlayıcınızın APN'sini nasıl yapılandıracağınıza ilişkin ayrıntılı bir kılavuz için bu makaleyi okuyun.

> Uçak modunu açabilirsiniz. İlk önce Uçak modunu açın ve sonra kapatın. Geçmişte, bu adım Nexus tabletlerde ve Akıllı telefonlarda hücresel veri sorununu çözmüştür.