Android Mesajlar vs Darbe SMS: Hangi daha iyi SMS Uygulaması mı?

Google'ın Android'de başarılı bir iMessage yarışması sağlayamadığını söylediğimde sizi şaşırtmamalı. Elbette, birçok sohbet uygulamasıyla şansını denedi ancak hiçbiri iMessage'ın kullanılabilirliğine (ve popülerliğine) yaklaşmadı.

Android'in güzelliği, OEM'in belirli bir uygulamayı sağlaması durumunda, aynı şey için her zaman başka bir uygulamayı indirebileceğimiz. Bu başlatıcıları, tarayıcıları, telefon uygulamaları, hatta SMS istemcileri olun, Android'de her şeyi değiştirebilirsiniz.

Bir geliştirici, Android için bir 'gerçek iMessage yarışmacısı' olarak adlandırdığı şeyi yaratması için onu kendine aldı. App adı Pulse ile gider. Nabız'da ne farklıdır? Android Mesajlardan nasıl farklıdır?

Android Mesajları ve Darbe SMS uygulamasının bu karşılaştırma yazısında tüm cevapları bulacaksınız.

Uygulama Boyutu

Boyut olarak, Darbe SMS uygulaması oldukça küçüktür. Sadece 5 ila 7MB ağırlığındadır. Öte yandan, Google'ın Android Mesajları 15 ila 20 MB arasındadır.

Android Mesajlarını İndirin

Darbe SMS indir

Fiyat ve Çapraz Platform

Her iki uygulama da Play Store'da ücretsiz olarak kullanılabilir. Android Mesajları durumunda premium sürüm yoktur. Ancak, Darbe uygulamasında, bir premium sürümü mevcut. Premium versiyon, herhangi bir platformda Darbe SMS kullanabilmenizi sağlar.

Evet, Darbe SMS, Windows, Mac, iOS, Android, vb gibi hemen hemen her şey için uygulamalar vardır. Bu özellik dışında, tüm diğer şeyler de ücretsiz sürümü mevcuttur.

Maalesef, Android İletileri şu an itibariyle yalnızca Android cihazlarla sınırlıdır. Yerel çapraz platform desteği yoktur. PC'de mesaj almak için Pushbullet, MightyText vb. Gibi diğer uygulamaları kullanmanız gerekecektir.

Update: Guess what is now available on computer? Our beloved Android Messages. Now text from PC using the official web platform. 

Özelleştirme

Android Mesajları, bireysel sohbet iş parçacıklarına otomatik renkler uygulamakla ünlü olsa da, tercihinize göre özelleştiremezsiniz. Pulse uygulaması, kişilere otomatik teması da uygulamasına rağmen, bir dizi kişiselleştirme sunar. Genel temayı, mesaj kabarcık stilini, yazı tipi boyutunu ve renkleri değiştirebilirsiniz. Konuşma listesini de özelleştirebilirsiniz.

Also on Guiding Tech
7 Amazing Apps and Widgets to Elevate the Android Experience

Read More

Konuşma Listesi

Darbe uygulamasını ve Android İletilerini yan yana açarsanız, iki uygulamada dikkate değer bir fark bulacaksınız. Darbe uygulamasında, mesajlar tarihe göre ayrılır. Bu, mesajlara bakmayı kolaylaştırır.

Ayrıca, bu uygulama ayrıca tüm ayarları ve ekstra özellikleri barındıran bir navigasyon çekmecesi ile birlikte geliyor. Öte yandan, Android Mesajları iletileri tarihe göre ayırmaz. Tüm ayarlar sağ üst köşedeki üç noktalı menü altında bulunur.

Okunmamış Mesajlar

Navigasyon çekmecesinde mevcut olan Pulse uygulamasında okunmamış mesaj seçeneklerini bulacaksınız. Ona dokunduğunda, okunmamış tüm mesajlarınız burada mevcut olacak. Bu özellik Android Mesajlarında mevcut değil.

Arşiv, Özel Konuşma ve Klasörler

Darbe uygulaması sadece Android için iMessage rakibi değil, aynı zamanda steroidler üzerinde Android Mesajları. App özel mesajlar ve klasörler gibi bazı ilginç özellikler sunuyor.

Bir mesajı Özel etikete taşıdığınızda, bu tür dosyaları açmak için bir şifre / parmak izine ihtiyacınız olacaktır. Bu dosyalar ana sohbet listesinde mevcut olmayacak.

Kuruluşlar için, Pulse uygulaması klasörler sunar. Microsoft'un farklı klasörlerdeki mesajları otomatik olarak kategorilere ayıran SMS uygulamasından farklı olarak, burada manuel olarak yapmanız gerekecektir. Eğer ağır bir metin mesajı kullanıcısıysanız, bu özellik kişisel, iş ve diğer mesajları klasörler halinde ayırmak için kullanışlı olacaktır.

Android Mesajlarında iki özellikten hiçbiri mevcut değildir. Ancak, mesaj arşivi destekler, özellik Pulse uygulamasında da mevcut.

Zamanlama ve Gecikme

Neyse ki, Darbe SMS uygulaması iki önemli mesajlaşma özelliklerini destekler – zamanlama ve gecikme. Belirli bir zamanda bir mesaj göndermek istediğinizde mesaj planlamak çok faydalıdır. Mesajı önceden programlamanız gerekecek ve daha sonra Nabız uygulaması her zaman doğru zamanda ilgilenecektir.

Benzer şekilde, mesajlarınız için bir gecikme süresi ayarlayabilirsiniz. Gönder düğmesine bastığınızda, mesajı gecikme süresine gönderilmeden önce düzenleyebilirsiniz. 1 saniyeden 1 dakikaya kadar gecikme süresi sunar.

İmza

Her mesajın sonunda bir imza eklemenizi sağlayan Textra SMS uygulamasına benzer şekilde, Pulse uygulaması da bunu yapmanızı sağlar. Yine de, her seferinde yalnızca bir imza ekleyebilirsiniz. Ne yazık ki Android Mesajları bu özelliği desteklemiyor.

Otomatik cevap

Meşgulken başka biri sizin adınıza cevap verebilirse ne olur? Hayır, bir asistandan bahsetmiyoruz, bunun yerine otomatik cevaplama özelliği. Gmail’de bulunan otomatik yanıt özelliğini biliyor olabilirsiniz. Bu Pulse uygulamasında aynıdır, ancak SMS için.

Tatildeyken veya belirli bir terimi içeren mesajlar için otomatik cevap ayarlayabilirsiniz. Yine, bu özellik Android İletilerinde mevcut değil.

Mimik

Varsayılan olarak, Darbe SMS uygulamasında herhangi bir ileti dizisinde sola veya sağa kaydırdığınızda, iş parçacığını arşivleme seçeneği sunulur. Ancak, bu davranışı ayarlarda değiştirebilirsiniz. Mesajı silmek için sol veya sağ kaydırmayı ayarlayabilirsiniz. Ve eğer jestlerden nefret ederseniz, onu da kapatabilirsiniz.

Öte yandan, Android Mesajları ayrıca iletileri hızlıca kaydırarak arşivlemenize de olanak tanır. Ancak, varsayılan davranışını değiştiremezsiniz. Ne yazık ki, uygulamalardan hiçbiri mesaj dizisini kaydırarak arama yapmanıza izin vermez.

Arama

Mesaj arama özelliği hem uygulamalarda hem de oldukça hızlıdır. Android İletileri'nde, yalnızca mesajın önizlemesini göreceksiniz. Öte yandan, Darbe SMS uygulaması terimi içeren tam mesajı gösterir.

Çoklu seçim

Darbe SMS uygulaması, konuşma dizisinde birden çok mesaj seçmenizi sağlar. Daha sonra bunları silebilir veya diğer sohbet uygulamaları ile paylaşabilirsiniz. Android Mesajları ayrıca mesajlarınızı diğer uygulamalarla paylaşmanıza izin verirken, birden fazla öğe seçemezsiniz.

Eski Mesajları Temizle

E-postaları unut, SMS gelen kutumuz bile bu günlerde spam ve tanıtım mesajlarıyla dolu. Mesajlar bir süre sonra otomatik olarak silindiyse ne olur? Darbe SMS ile bunu da yapabilirsiniz.

Belirli bir süre sonra eski mesajları otomatik olarak temizleme olanağı sunar. Eksik olan tek şey, silmek istediğiniz mesajları veya başka bir deyişle belirli mesajları hariç tutamazsınız.

Also on Guiding Tech
How to Schedule Messages And Auto Reply on WhatsApp on Android

Read More

Doğru olan

Darbe uygulaması birçok yönden doğru geliyor. Herhangi bir cihazdan metin için kullanabilirsiniz. Ayrıca, zamanlama, gecikme, klasörler, özel mesajlaşma vb. Gibi harika özelliklere sahip olursunuz. Bu özellikler, temel metin mesajlarını sık sık kullanma eğilimindeyseniz oldukça kullanışlıdır.

Ancak, zaman zaman SMS kullanıyorsanız, mesajlarınız için Android Mesajları yeterli olmalıdır.