Android Mesajlar vs SMS Organizer: Nasıl Farklılıklar?

Mesajlaşma tanrıları, geleneksel SMS'leri mahvettiği için sohbet uygulamalarını asla affetmeyeceklerdir. Şimdi nadiren kişisel bir iletişim aracı olarak kullanılıyor. Ancak, bu durum işletmeler için farklı çünkü çoğu kişi banka işlemleri, uçuş PNR'ları, OTP'ler ve daha fazlası gibi önemli ayrıntıları iletmek için kullanıyor.

Tıpkı sohbet uygulamaları, tüketicilerin değişen ihtiyaçlarına uyacak şekilde kendilerini yeniledikleri gibi, biri de aynı şeyi SMS uygulamalarından bekler. Ne yazık ki, bu henüz olmadı. Ancak, Microsoft'un SMS Organizer uygulaması işleri hızla değiştiriyor. Uygulama, kişisel ve diğer mesajları (esas kısmı oluşturan) ayırma zorunluluğunu anlıyor.

Ancak Google'ın Android'deki yerel mesajlaşma uygulamasıyla rekabet edebilmek için başka temel özellikleri var mı? Burada Android Mesajları ve SMS Organizer'ı karşılaştıracağımızı öğrenelim.

Uygulama Boyutu Önemlidir

Google’dan gelen mesajlar 25-30 MB’lık bir ağırlığa sahipken, Microsoft’tan gelenler yalnızca 12 MB’a kadar çıkıyor.

Mesajları İndir

SMS Organizer'ı İndirin

Kullanılabilirlik ve Fiyat

Mesajlar uygulaması, hazır Android cihazlara önceden yüklenmiş olarak gelir ve Android telefonların geri kalanı için de Play Store'dan edinilebilir. SMS Organizer, tüm Android telefonlar için de kullanılabilir ancak şu anda yalnızca Hindistan ile sınırlıdır. APK'yı herhangi bir yerden almayı başarsanız bile, etkinleştirmek için bir Hintli cep telefonu numarasına ihtiyacınız olacaktır.

Her iki uygulama da, uygulama içi satın alımlar olmadan ücretsiz olarak kullanılabilir.

PC’den gelen metin

Bazılarımız metin göndermek için büyük bir ekran ve fiziksel bir klavye kullanmaktan hoşlanıyor. Ayrıca, Google’ın PC’de mesaj gönderip almanıza olanak sağlayan Mesajlar web uygulamasını tanıttığını söylemekten mutluluk duyuyoruz.

Ne yazık ki, SMS Organizer bu özelliği sunmuyor ancak endişelenmeyin, Pushbullet, Mightytext, Join, vb. Gibi diğer hizmetleri PC'den metin olarak kullanabilirsiniz.

Mesajların Daha İyi Organizasyonu

SMS Organizer uygulamasındaki Organizer etiketi, kendi adına göre çalışır. Gmail’e alışkınsanız, bu uygulama mesajların benzer bir kategorisini sunar.

Üç ana kategori bulacaksınız: Kişisel, İşlemler ve Promosyonlar. İlki rehbere gönderilen mesajları barındırırken, ikincisi çeşitli işlem mesajlarına ve OTP’lere ev sahipliği yapar. Açıkça görüldüğü gibi promosyonlar, genellikle spam olarak kabul edilen promosyon SMS'lerini tutar.

Google’dan gelen iletiler şimdilik kategorilerle ilgilenmiyor.

Note: By default, promotional messages are silent. You can enable their notifications in the app settings.

SMS Organizer uygulaması da okunmamış mesajları ayırma özelliği sunar. Bunun için, okunmamış geçişi yalnızca en üstte etkinleştir.

Also on Guiding Tech
Android Messages vs Textra: Comparison of SMS Giants

Read More

Kullanıcı Dostu Mesajlaşma Arabirimi

Mesajlar uygulaması, tüm metin mesajlarının tek bir ekranda listelendiği normal tasarım ile birlikte gelir. Yeni sohbet butonu altta arama ve üstte bulunan diğer ayarlarla birlikte bulunur.

Aksine, SMS Organizer tamamen yeni ve benzersiz bir arayüz sunar – kuruluş yetkileri sayesinde. En üstte, gerçek iletilerin yanı sıra Hatırlatıcılar, Finans ve Teklifler gibi çeşitli verimlilik seçeneklerini bulacaksınız. Alttaki çubukta çeşitli SMS kategorileri ve yıldızlı gelen kutusu bulunur.

Mesajın içinde arayüz hem altta yazma alanı hem de üstte kısayol olan uygulamalar için oldukça benzer. SMS Organizer, ipliği silmeyi tek dokunuşla görev yapar ve hemen silme düğmesi sunar. Başka bir fark, SMS Organizer'da en üstte bulunan ve Mesajlar durumunda alınan metnin hemen yanında bulunan resimledir.

Mesajlara Medya Eklemek

Kişileri göndermenin yanı sıra, SMS Organizer uygulaması başka bir tür medya eklemenize izin vermez. Mesajlar uygulaması, GIF'lerden çıkartmalara ve konuma kadar geniş bir yelpazedeki ekleri desteklediği için bu alanı düzenler.

Note: Adding rich media elements converts your typical SMS into an MMS.

Eski Mesajlara Bakın

Bazen doğru mesajı bulmak oldukça zaman alır. Her iki uygulamada da bulunan hızlı arama sayesinde artık belirli metinleri kolayca bulabilirsiniz. Android Mesajları, bireysel konuşmaların içinde de arama yapmanızı sağlayan bir adım daha ileri gider.

Bağlantı Önizlemesi ve OTP

Her iki uygulama da tek dokunuşla OTP'leri kopyalamanıza izin verse de, bağlantı önizleme özelliği yalnızca Mesajlar uygulamasıyla sınırlıdır. Web önizlemesini yalnızca Wi-Fi’de veri indirmek için kısıtlayabilirsiniz.

İlginçtir ki, Mesajlar uygulaması, gönderenin cevapları kabul etmediğinde cevap kutusunu gizleyeceğini bilecek kadar akıllıdır.

Temalar: Karanlık Mod, Orada mısın?

SMS Organizer uygulaması, sizi karanlık mod da dahil olmak üzere birkaç tema sunduğundan, kendi renk seçeneğiyle sınırlamaz.

İki uygulamayı bir kaç ay önce karşılaştırmış olsaydık, Mesajlar uygulaması SMS Organizer'ın önünde donuk gözükürdü. Bunun nedeni, Google’ın karanlık modunu tanıtmasından bu yana birkaç ay geçti – Mesajlar için tek tema.

Temalar dışında, her ikisi de Textra ve Pulse SMS'te bulunan diğer kişiselleştirme ayarlarından yoksundur.

Bonus Mesajlaşma Özellikleri

Her iki uygulama da arşiv özelliğini kullanarak mesajları ana görünümden gizlemenizi sağlar. Bununla birlikte, SMS Organizer, mesaj zamanlama, yıldızlı mesajlar ve imza gibi ek özellikler sunar.

Mesaj çizelgeleme ile arkadaşlarınıza saat 12'de diliyorum asla unutamazsınız, çünkü daha sonra belirli bir zamanda gönderilecek metinler oluşturabilirsiniz. Yıldızlı mesajlar, sık kullandığınız mesajlara hızlıca erişmenize izin verirken, sonuncusu her gönderilen mesaja önceden yazılmış bir metin ekler.

Also on Guiding Tech

.camp-list-817{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/207997/How-to-Make-Custom-WhatsApp-Stickers_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.jpg?1541772070’);background-size:cover;background-position:center center}

#messaging

Click here to see our messaging articles page

Hareketlerle Kontrol Et

Android Mesajları yalnızca bir hareket için destek sağlar – bir mesaj dizisini herhangi bir taraftan kaydırmak mesajı arşivler. Kaydırma eylemini değiştirebileceğiniz SMS Organizer'dan farklı olarak bu hareket özelleştirilemez. Kaydırma hareketini sekmeler arasında geçiş yapmak için de etkinleştirebilirsiniz.

Göndereni Sessize Al

Belirli bir kişiden mesaj bildirimi almak istemediğinizi varsayalım. Mesajlar uygulamasında, onları engellemeniz veya herkes için bildirimleri kapatmanız gerekir.

Neyse ki, SMS Organizer uygulaması geliştiricileri, bireysel sohbet başlıklarını sessize almamıza izin verdikleri için biraz cömertler. Sessiz bir diziden gelen hiçbir mesaj herhangi bir bildirim oluşturmaz.

Eski Metin Mesajlarını Geri Yükle

Mesajlar uygulaması bir yedekleme oluşturmanıza izin vermez, bu yüzden bunun için üçüncü parti uygulamalara güvenmeniz gerekir. Neyse ki, işlevler doğrudan iletilerin Google Drive hesabınıza kaydedildiği ve herhangi bir yeni cihaza geri yüklenebileceği SMS Organizer içinde üretilir.

SMS Organizer: Ekstra Özellikler

Bunlar, SMS Organizer'a özgü özelliklerden bazılarıdır.

Akıllı Yardım ve Hatırlatıcılar

App için herhangi bir fatura ödemeleri eksik endişelenmeyin vade tarihi size hatırlatacaktır. Hepsi bu değil. Diğer mesajlar için de hatırlatıcılar oluşturabilirsiniz. Akıllı yardım kartlarıyla uçuş durumunu kontrol edebilir ve diğer görevleri takip edebilirsiniz.

Banka Bakiyesi ve Tablolarını Görüntüleyin

SMS Organizer uygulaması, bilgileri ayrıntılı ve organize bir şekilde sunmak için acı çekmesi nedeniyle bir mesajlaşma servisinden daha fazlasıdır. Finans sekmesine dokunmak, bakiye ve kredi / borç detaylarıyla birlikte çeşitli kartlar gösterir. Bilgi, telefondan alınan SMS'lerden doldurulur.

Tekliflerle Tasarruf Edin

Özellikle anlaşma doğrudan gelen kutunuza teslim edildiğinde kim birkaç dolar kazanmak istemez? Teklifler sekmesi yakın zamanda tanıtıldı ve alınan kuponları ve fırsatları ayrı bir görünümde ayırıyor. Ve en iyi kısmı, kupon siteleri ile işbirliği içinde çalışır, böylece web üzerinden de fırsatları görüntüleyebilirsiniz.

Kurallar Aptallar İçindir – Gerçekten Değil

OTP mesajlarının ömrü bir dakikadan maksimum yirmi dört saate kadar değişiyor ve sonrasında gelen kutumuzda bir sorumluluk oluşturuyor. Ya bir veya iki gün sonra otomatik olarak silinirlerse? Aynı özellik, SMS Düzenleyicisi'nde kurallar bahanesiyle de mevcuttur. Süreyi üç günden bir yıla kadar tanımlayabilirsiniz.

Ayrıca, promosyon ve engellenen mesajları otomatik olarak silmek için bir kural tanımlayabilirsiniz.

Also on Guiding Tech
Android Messages vs Pulse SMS: Which is the Right One?

Read More

Hatırlanması Gereken Bir İlişki

SMS Organizer uygulamasıyla karşılaştırıldığında, Google’dan Mesajlar uygulaması, herhangi bir ayrım yapmadan basit, cansız bir uygulama gibi görünüyor. Ancak çoğu SMS uygulaması böyledir. Bu nedenle, SMS'inizin kategorize edilmesini istemiyorsanız, Mesajlar uygulaması sizin için uygundur.

Ancak işleri düzenli tutmayı seviyorsanız, SMS Organizer sizi ayaklarınızdan alır. SMS Organizer uygulaması tarafından yemin eden birçok kişi tanıyorum ve GT'deki meslektaşlarım bile uygulamayı seviyor. Tek dezavantajı şu anda sadece Hindistan ile sınırlı olmasıdır. Hindistan merkezli iseniz, bir deneyin. Yeni bir Bollywood aşk hikayesinin başlangıcı olabileceğini kim bilebilir?

Sıradaki: SMS Organizer uygulamasını sevdiniz mi? Bir profesyonel gibi kullanmak için 12 ipucu ve püf noktaları kontrol edin.