Android Mesajları için En İyi Düzeltmeler Çökme Sorununu Korur

Android telefonunuz ‘Maalesef İletiler durdu’ hatasıyla sizi rahatsız ediyor mu? Birçok kullanıcı Android Mesajları uygulaması için aynı sorunu yaşıyor. Uygulamayı açtıklarında aniden durur ve yanıt vermez.

Android Messages App Crashing Fi

Acil bir metin göndermeniz gerektiğini ve Mesajlar uygulamasının çalışmayı durdurduğunu düşünün. Uygulamanın kapatılması ve yeniden açılması, uygulama tekrar donarken sorunu çözmez.

Bu, telefonunuzdan bir daha SMS gönderemeyeceğiniz anlamına mı geliyor? Hayır! Bu sorunun bilinen tek bir nedeni yoktur. Bununla birlikte, aynı sorundan geçen kullanıcılar için yararlı olduğunu kanıtlayan birçok düzeltme var.

Endişelenmeyi bırakın ve çözümleri kontrol edelim.

1. Telefonu Yeniden Başlat

Telefonunuzu yeniden başlatarak sorun giderme işlemini başlatın. Bazen, küçük bir sorun ve basit bir yeniden başlatma, uygulamayı çalışma durumuna geri yükleyecektir.

2. Eski Mesajları Sil

Mesajlar uygulamasının kilitlenmesi sorunu çoğunlukla, mesaj dizilerinizden biri çok uzun olduğundan veya çok sayıda mesajınız olduğu için oluşur. Bu yüzden eski mesajları silmeniz gerekir. Mesaj dizilerini kontrol ederek başlayın. Yüzlerce mesajı olan bir sohbet varsa, silin. Ancak, belirli bir ileti dizisi yoksa, bazı iletileri silmeniz gerekir.

Bunun için herhangi bir mesaj dizisini tutun. Seçilecek. Ardından silmek istediğiniz diğer sohbet dizilerine dokunun. Son olarak, üstteki Sil simgesine basın.

Android Messages App Crashing 10

3. Gerekli İzinleri Verme

Bir uygulama, gerekli izinlere sahip değilse çalışmaz. Mesajlar uygulaması, düzgün çalışması için depolama alanına, SMS’e, kişilere ve telefona erişim gerektirir. Bu nedenle, uygulamanın beklenmedik şekilde kapanmasını önlemek için bu izinlere izin verildiğinden emin olun.

Bunu kontrol etmek için şu adımları izleyin:

1. Adım: Telefonunuzdaki Ayarlar’ı açın ve Uygulamalar ve bildirimler veya Yüklü uygulamalar’a gidin.

Android Messages App Crashing 1

2. Adım: Tüm Uygulamalar’ın altındaki Mesajlar üzerine dokunun. Ardından İzinler’e dokunun.

Android Messages App Crashing 2Android Messages App Crashing 3

3. Adım: Gerekli izin adına dokunun ve İzin Ver’i seçin.

Android Messages App Crashing 4Android Messages App Crashing 5

Alternatif olarak, ana ekrandaki uygulama simgesini veya uygulama çekmecesini basılı tutun ve ardından uygulama bilgisi simgesine (i) dokunun. Doğrudan İzinler’e dokunabileceğiniz ekrana yönlendirileceksiniz.

Android Messages App Crashing 6

4. Mesajlar Uygulama Önbelleği ve Verilerini Temizle

Android telefonlardaki sorunları düzeltmek için eski çözüm, Mesajlar için kurtarmanıza da gelebilir. Mesajlar uygulaması için önbelleği temizlemeniz gerekir. Önbelleği temizlemek mesajlarınızı veya telefonunuzdan herhangi bir veri silmez. Yalnızca geçici dosyaları kaldırır.

Önbelleği temizlemek için yukarıdaki yöntemin 1. ve 2. adımlarını izleyin. Yani, Ayarlar> Uygulamalar ve bildirimler’e gidin. İzinler yerine Depolama’ya dokunun. Önbelleği temizle düğmesine basın.

Android Messages App Crashing 12Android Messages App Crashing 13

Ardından telefonunuzu yeniden başlatın. Uygulamayı yeniden açın. Umarım normal çalışır. Ancak, sorun devam ederse, verileri de temizlemeyi denemelisiniz. Bunun için Önbelleği temizle düğmesi yerine Depolamayı veya verileri temizle üzerine dokunun. Verileri silmek mesajlarınızı silmez.

Android Messages App Crashing 14

5. Uygulamayı güncelleyin

Herhangi bir uygulama hata var. Mesajlar uygulamasında da durum aynıdır. Çoğu zaman, sorun uygulamanın kendisinde. Google geliştiricileri sorunu hızlı bir şekilde çözmektedir, bu yüzden güncellemeniz gerekir. Bunun için Google Play Store’u açın ve Mesajlar arayın. Google’dan uygulamaya dokunun ve Güncelle düğmesine basın.

6. Uygulama Güncellemelerini Kaldırma

Uygulamayı güncellemeye benzer şekilde, bazen geri dönmek de uygulamanın yanıt vermeme sorununu giderir. Yani, Mesajlar uygulaması için güncellemeleri kaldırmanız gerekir. Mesajlar Android telefonların çoğunda önceden yüklenmiş bir uygulama olduğundan, kaldırılamaz. Ancak, son güncellemeleri kaldıran fabrika sürümüne geri yükleyebilirsiniz.

Bunun için Telefon Ayarları> Uygulamalar ve bildirimler bölümündeki Mesajlar’a gidin. Üstteki üç noktalı simgeye dokunun ve Güncellemeleri kaldır’ı seçin.

Android Messages App Crashing 7Android Messages App Crashing 8

Alternatif olarak, Play Store’da Google’dan Mesajlar arayın ve Kaldır düğmesine basın.

Not: Uninstalling updates for the Messages app will not delete your text messages or any data from your phone.Android Messages App Crashing 9Profesyonel İpucu: You should try uninstalling app updates for the Google app. It’s also a preinstalled app.

7. Mesajları Varsayılan Uygulamanız Yapın

Facebook Messenger veya Truecaller gibi başka bir mesajlaşma uygulaması varsayılan mesajlaşma uygulamanız mı? Evetse, Mesajlar’ı varsayılan uygulamanız yapın.

Bunun için telefonunuzda Ayarlar’ı açın ve Uygulamalar ve bildirimler veya Uygulamalar’a gidin. Varsayılan uygulamalar üzerine dokunun (Gelişmiş’in altında olabilir). Görünmüyorsa, üstteki üç nokta simgesine dokunun ve Varsayılan uygulamalar’ı seçin. SMS veya Mesajlaşma uygulamasına dokunun ve Mesajlar’ı seçin.

Android Messages App Crashing 17Android Messages App Crashing 18

8. Güvenli Modda önyükleme

Bazen, kilitlenme sorunu üçüncü taraf bir uygulamadan kaynaklanan parazit nedeniyle ortaya çıkabilir. Son zamanlarda herhangi bir uygulama yüklediniz mi? Evetse, yüklemeyi kaldırmayı deneyin ve sorunları çözüp çözmediğine bakın.

Emin değilseniz endişelenmeyin. Güvenli modda önyükleme yaparak sorunun üçüncü taraflardan kaynaklanıp kaynaklanmadığını doğrulayabilirsiniz. Güvenli modda olduğunuzda üçüncü taraf uygulamaları çalışmaz. Bu nedenle, üçüncü taraf uygulamaların sorumlu olup olmadığını belirlemenin uygun bir yoludur. Normal moda döndüğünüzde, uygulamalar normal şekilde çalışır.

Eğlenceli Gerçek: If you are lucky, sometimes, simply booting in the safe mode also fixes various issues.

Güvenli modda önyükleme yapmak için iki yöntem vardır. Güç düğmesini basılı tutun. Güç seçeneklerini göreceksiniz. Güvenli modda önyüklemeyi onaylamanızı isteyen bir açılır pencere görünene kadar Güç metnini basılı tutun. Tamam üzerine dokunun.

Android Messages App Crashing 11

Alternatif olarak, telefonunuzu kapatın. Açmak için güç düğmesini basılı tutun. Üretici logosunu görene kadar tutmaya devam edin. Ardından güç düğmesini bırakın ve ses kısma düğmesini basılı tutun. Güvenli moda alınacaksınız. Sesi kısma düğmesini bırakın. Uygulamayı güvenli modda kullanmayı deneyin.

İpucu:To disable safe mode and go to the normal mode, restart your phone.Android Ringtone Not Working 7A

9. Uygulama Tercihlerini Sıfırla

Denenecek başka bir şey, uygulama tercihlerini sıfırlamaktır. Bunu yaptığınızda, telefonunuzdaki hiçbir veri silinmez. Yalnızca telefonunuzdaki tüm ayarları varsayılan değerlerine geri yükler.

Uygulama tercihlerini sıfırlamak için Ayarlar> Uygulamalar ve bildirimler’e gidin. Tüm uygulamalar seçeneğinin altında üç noktalı simgeye dokunun. Menüden Uygulama tercihlerini sıfırla’yı seçin, seçimi onaylayın ve telefonunuzu yeniden başlatın.

Android Messages App Crashing 15Android Messages App Crashing 16

Bayan Mesaj Yok

Umarım, Mesajlar uygulaması buraya geldiğiniz zaman iyi çalışıyor olmalıdır. Uygulama hala sizi rahatsız ediyorsa, bir süreliğine üçüncü taraf mesajlaşma uygulamasına geçmeyi deneyin. Textra, Pulse ve Microsoft SMS Organizer gibi uygulamaları deneyebilirsiniz.

Sıradaki: Google’dan mesajlaşma uygulamasının iMessage’dan farkı nedir? Cevabı bulmak için gönderiyi kontrol edin.