Android O Paskalya yumurtası: Dördüncü Geliştirici Önizlemesi yeni bir süpriz!

Google, yıllarca Android işletim sistemlerinde Paskalya yumurtalarını gizledi. En sevdiğimiz işletim sistemi, tekrarlamaları ile sürprizler yaşattı ve bunları burada Android Gingerbread'den Nougat'a ve Android O'nun geliştirici önizlemesine kadar geriye dönük bir retrospektif olarak topladık. Aşağıda Android 8.0 için yeni Paskalya yumurtasını kontrol edin!

 • Android Nugası ipuçları ve püf noktaları
 • Android O haberleri ve özellikleri

Son değişiklikleri vurgulayın Evet Hayır

Bir bölüme atla

 • Android 8.0 O
 • Android 7.0 Nugası
 • Android 6.0 Marshmallow
 • Android 5.0 Lolipop
 • Android 4.4 Kit Kat
 • Android 4.1 Jöle Fasulye
 • Android 3.0 Petek
 • Android 2.3 Gingerbread

Android 8.0 O Paskalya yumurtası

Android 8.0'ın ilk Geliştirici Önizlemesi kullanıma sunulduğunda, kontrol ettiğimiz ilk şeylerden biri, bir Paskalya yumurtasının varlığıydı. Android O'nun ilk üç Geliştirici Önizlemesinde gerçekten bir Paskalya yumurtası vardı, ancak yeni bir şey değildi. Android 7.0 Nugası'ndan aynı Paskalya yumurtasıydı, kedileri çekmek için yiyecekleri boş bir çanakta bıraktın. Dördüncü önizleme çıktığına göre, yeni bir Paskalya yumurtası olduğunu keşfettik.

If you tap the Android version number (in Settings > About phone), you’ll see this screen. Tap away to get the Easter egg! / © AndroidPIT

Yeni Paskalya yumurtası, etrafında yüzen siyah bir ahtapot ile mavi bir ekrana sahiptir. Ahtapot, ( Paskalya ) yumurta şeklinde bir kafaya sahiptir; isterseniz ekranı sürükleyebilir ve onun sekiz (Android 8.0 diyelim ) bacakları takip edecektir. Bu en çekici küçük özellik olmamasına karşın, hoş bir ektir.

The Android O octopus Easter egg / © Android Police

Opinion by Angela PalmerI’m happy that Developer Preview 4 has a new Easter egg!What do you think?5050316 participants

Android 7.0 Nuga Paskalya yumurtası

Android 7.0 Nuga, görevini yerine getirmek için seçmeniz durumunda Paskalya yumurtasına sahip, sunduğunuz yemek plakalarını yemek için kedileri çekmek. Evet, aslında doğru – biz isterse bu şeyleri yapamadık. Bunu aşağıdaki gibi ayarlayabilirsiniz:

 • Ayarlar menüsüne gidin
 • Telefon hakkında seçeneğine ilerleyin.
 • Ekranda N görünene kadar Android sürümüne hafifçe dokunun
 • Kedi emoji, N'in hemen altında görünmelidir.

See the cat? Then you’re all set to go. / © AndroidPIT

Kedi başı göründüğünde, Nugat Paskalya yumurtasını başarılı bir şekilde etkinleştirmiş olursunuz demektir. İşlemi tamamlamış değilsiniz, tamamlanması gereken birkaç adım daha var:

 • Hızlı ayarlar menüsünü açın (ekranınızın üst kısmından iki kez aşağı doğru sürükleyin)
 • Düzenle üzerine hafifçe vurun
 • Yeni simge Boş yemekleri bildirimler çubuğunuza sürükleyin.

No Flappy Bird this time – not unless you count the chicken. © AndroidPIT

Şimdi kedileri çekebileceksin. Bunu yapmak için, seçtiğiniz yemi seçmek için Boş çanağına dokunun ve bekleyin. Bir kedi çanağa geldiğinde size haber verilir. Kediye bir isim bile verebilir ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Kediler bir süre sonra ortadan kaybolacaktır.

You have a visitor. / © AndroidPIT

Android 6.0 Marshmallow Paskalya yumurtası

Android 6.0 Marshmallow, Flappy Bird'den esinlenilmiş mini bir oyuna sahip. Paskalya yumurtası olarak sadece bu sefer, lapa papyonlarında dolaşarak marshmallow'ları yakalamalısın. Hâlâ sinir bozucu zor bir oyundur; bir Marshmallow görünene kadar cihazınızın yazılım sürümüne dokunarak erişin ve ardından uzun basın.

Marshmallow’s Easter egg also featured a Flappy Bird-like game. / © AndroidPIT

Android 5.0 Lollipop Paskalya yumurtası

Android 5.0 Lollipop Paskalya yumurtası için Google, Flappy Bird olan o zamanki pop kültür olaylarından esin kaynağı oldu. Yazılım sürümüne dokunarak, Lollipop engelleri arasında yol göstermeniz gereken uçan bir Bugdroid üreteceksiniz. Flappy Bird'ye çok benzer çılgınca bir oyun.

Lollipop’s Flappy Bird-inspired Easter egg. / © AndroidPIT

Android 4.4 KitKat Paskalya yumurtası

Android 4.4 KitKat'ın Paskalya yumurtası Android'in tüm geçmiş sürümlerine saygı duyuyordu. Ayarlar> Telefon hakkında'ya gidin ve Android sürümüne birkaç kez dokunun. KitKat logosunu göstermek için dokunun ve basılı tutabilirsiniz, bir dönen harf K görünecektir. Dokunun ve basılı tutun ve geçmiş Android sürümlerinin logolarını içeren renkli bir karo panosu açığa çıkacak.

Tap and hold on the KitKat sign to reveal the brightly colored tiles and images. / © AndroidPIT

Android 4.1 Jöle Bean Paskalya yumurtası

Android 4.1 Jelly Bean çalıştıran cihazlar, bu sürümün Paskalya yumurtasında büyük bir gülümseyen kırmızı jöle fasulyesi tarafından karşılanacak. Diğerlerine benzer şekilde erişin ve görüntülerinizi daha fazla fasulye ile sular altında bırakmak için dev jöle fasulyesine uzunca basın. Bunları herhangi bir yönden atmak için hızlıca kaydırın.

Fling Android Jelly Beans around the display. / © AndroidPIT

Android 4.0 Ice Cream Sandwich Paskalya yumurtası

Nyan Cat'i hatırlıyor musun? Bir gökkuşağında uzaya giden pikselli kedi midir? Android, Android 4.0 Ice Cream Sandwich için Paskalya yumurtası ile internette en sevilen kedi arkadaşına haraç ödeniyordu.

Android sürüm numarasına birkaç kez dokunduktan sonra, bir pikselli Bugdroid görüntülenir. Buna dokunup basılı tuttuğunuzda, Nyan Cat'dan esinlenilen ve 8 bitlik Nyan droid'ler mekana doğru çekilen bir animasyon başlayacak. Güzel.

The Ice Cream Sandwich Easter egg saw Google taking influence from Nyan Cat. / © AndroidPIT

Android 3.0 Honeycomb Paskalya yumurtası

Android 3.0 Honeycomb'un Paskalya yumurtası, Gingerbread'inkinden çok daha az korkutucu ancak yine de garip. Etkinleştirmek için yukarıda belirtildiği gibi aynı adımları izleyin ve göreceğiniz şey bir neon arıdır. Arının kelebeğinin altında "REZZZZZ" sözcüğünün bulunduğu kare bir kutu görünür.

Arının bir parçası olduğu ortaya çıkan Tron evrende – 'Rezzing', oyunun ızgarasında bir kişi veya nesne üretmek için kullanılan terimdir. Oldukça neden Google Tron riffing, biz bilmiyorum.

A neon bee because, why not? / © AndroidPIT

Android 2.3 Gingerbread Paskalya yumurtası

Android 2.3 Gingerbread'de bulunan Paskalya yumurtası korkutucu. Bir şeytani, yay ile kravat giyen, sarı gözlü zencefilli bir adam, sersem bir Bugdroid ve zombilerin elle boyanmış bir resmini içeren bu ilk Paskalya yumurtası sadece Google'ın daha sonraki teşebbüslerinden ayrı ama çarpıcı bir şekilde farklı. Neyse ki.

Listemizdeki – ve diğer tüm Paskalya yumurtalarını görüntülemek için – cihazınızın Ayarlar bölümüne gidin, Telefon hakkında öğesini seçin ve Paskalya yumurtası görünene kadar Android sürümüne hafifçe vurun.

Gingerbread? More like Ginger
dead… / © AndroidPIT

Bütün bu Paskalya yumurtalarını biliyor muydunuz? Herhangi birini özledik mi Aşağıdaki yorumları bize bildirin.

Google Pixel XL'in nerede satın alınacağı

Best price

Google Pixel XL 32GB Unlocked CASH ON COLLECTION ONLY I CAN POST ASK FIRST

£330.00

£330.00 total

Check Offer

Google Pixel XL 32GB Unlocked CASH ON COLLECTION ONLY I CAN POST ASK FIRST

£330.00

£330.00 total

Check Offer

Google Pixel XL 32GB 4G LTE SIM FREE/ UNLOCKED – Black

£425.99

£425.99 total

Check Offer

SIM FREE NEW Google Pixel XL 4G LTE G-2PW2200 Quite Black 32GB Unlocked

£444.77

£444.77 total

Check Offer

Google Pixel XL 128GB 4G LTE SIM FREE/ UNLOCKED – Black

£454.99

£454.99 total

Check Offer

Compare prices