Android Oreo: Hangi uygulamalar Fotoğraf İçinde Resim modunu kullanıyor?

Android Oreo, Android'in en heyecan verici hali değil, kullanışlılığını biraz daha kullanışlı hale getiren bazı hoş özelliklere sahip. Bu bağlamda en önemli özelliklerden biri PIP modudur (Picture-In-Picture). Tabletler ve MacOS için Android üreticilerinin, iOS'tan bazı arayüzlerde fark edilir. Bu makalede, nasıl çalıştığını ve hangi uygulamaların uyumlu olduğunu bulacağım.

  • Android Oreo'nun tüm süper güçleri
  • Android 8.0 Ortamı nasıl indirilir ve kurulur?

Android Oreo'daki Resim İçinde Resim Nasıl Çalışır?

PIP modu (Picture-In-Picture) temelde sistemin diğer bölümlerini kaplayan kayan bir penceredir. Diğer sitelerde, uygulamalarda ve hatta çoklu görevlerde gezinirken izleyebileceğiniz videolara ek olarak, PIP haritalar ve video görüşmeleri ile de çalışır. Buna biraz sonra dokunacağım.

Bu seçeneği Android Oreo'da "Özel uygulama erişimi" menüsüne ve ardından "Resim İçi Resimli" seçeneğine giderek bulabilirsiniz. Bunu tıkladığınızda, uyumlu tüm uygulamaların bir listesini görürsünüz. PIP ile kullanmak istediğiniz Apps anahtarını açın veya kapatın.

PIP menu on Android Oreo. / © AndroidPIT

Resim İçi Resim modu ile uyumlu uygulamalar

Şu anda, uyumlu uygulamalar listesi oldukça sınırlı, ancak Oreo'nun popülaritesi arttıkça büyümesi gerekiyor. Bununla birlikte, onu kullanmak gerçekten kolay. Tek yapmanız gereken uyumlu bir uygulama açın ve video veya video görüşmesi sırasında tam ekran modunu açın ve ardından ana ekrana gelin. İşe yaradı mı? Şey, her zaman değil. Örneğin YouTube, bu işlevin ücretli YouTube Red hesabına sahip kullanıcılarla kısıtlanmasını sağlar. Aşağıda daha fazla.

Youtube

YouTube'daki PIP modu yalnızca ABD, Avustralya, Meksika, Yeni Zelanda ve Güney Kore'deki kullanıcılar için ücretsiz olarak sunulan ücretli bir hizmet olan YouTube Red için geçerlidir.

Google Duo

Orada birileri Google Duo kullanıyor mu? (cırcır böceklerini sıraya koyun) Bilmeniz gereken tek şey, video görüşmeleri sırasında PIP modunu kullanabilmenizdir. Tam ekran modundayken, konuştuğunuz kişiye bakarsanız, ana ekran düğmesine basın; sorun yaşamazsınız.

Google Duo in PIP mode. / © AndroidPIT

Google Haritalar

Haritalar'daki PIP yalnızca, sesli navigasyon modu ile uyumludur; bu özellik, toplu taşıma araçlarını kullanabilmek için bu uygulamayı kullanan herkes için idealdir. Google Haritalar için PIP penceresinin gerçekten çok küçük olduğu ve sadece iki boyutta olduğu ortaya çıktı. Üzerinde bir şeyler okumaya çalışıyorsanız, unutun.

  • Google Haritalar için en iyi ipuçlarını ve püf noktaları

Gerçi her şey düzgün çalışıyor ve sistem çöküyor. Tek yapmanız gereken, rota başladıktan sonra ev düğmesini tıklamaktır.

Google Maps in PIP mode. / © AndroidPIT

Netflix

Netflix, 5 Eylül'de bir güncelleme ile PIP modu uyumluluğunu boşaltacaklarını açıkladı ancak şu an yalnızca Android 8.1 Oreo'nun beta sürümüyle çalışıyor. Halen çalışmakta olan uygulamalar ile ortaya çıkacak olan uygulamalar arasında Netflix'in piyasaya sürülmesi muhtemelen en çok beklenen.

Naber

Google hizmetlerini saymazsanız, WhatsApp, Android Oreo'da PIP uyumluluğuna sahip ilk uygulamalardandı. Duo'da olduğu gibi sadece video görüşmelerinde de çalışır. Tek yapmanız gereken bir arama yapın ve ana ekran düğmesine basın.

WhatsApp in PIP mode. / © Android Police

VLC

VLC, "PIP ile uyumlu kayan pencerelerin üç boyutunu etkinleştiren" pop-up kayan pencere "adı verilen bir özellik ile birlikte gelir. Tam ekran modunu açın, menüdeki "seçenekler" i tıklayın ve PIP özelliğini seçin. Bahsedilen tüm uygulamalar arasında, iyi bir boyutta pencere olan tek VLC'dir.

VLC offers a larger window in PIP mode. / © AndroidPIT

Açıkçası, bu uyumluluk ile Oreo'da piyasaya sürülecek bir sürü diğer uygulama olması gerekiyor. Daha fazla güncelleme için AndroidPIT'e takılıp kalın.

Bu özelliği zaten duymuş muydun? Android Oreo'da test ettiniz mi?

Google Pixel 2 XL'in nereden alınır

Best price

2017 *NEW* Google Pixel 2 XL 64GB Smart Phone Cell Phone *UNLOCKED* Black

£663.56

Shipping from £25.81
£689.37 total

Check Offer

Google Pixel 2 XL pixel2 xl 6 inch 4GB RAM 64GB ROM Just Black Shp fm EU genuine

£710.58

£710.58 total

Check Offer

Google Pixel 2 XL – 64GB – Black + White (Unlocked) Smartphone UK Free p+p

£739.99

£739.99 total

Check Offer

Google Pixel 2 XL – 64GB – Black + White (Unlocked) Smartphone UK Free p+p

£739.99

£739.99 total

Check Offer

Google Pixel 2 XL 64GB SIM FREE/UNLOCKED – Black

£769.99

£769.99 total

Check Offer

Compare prices