Android Oreo ile temaları kök olmadan şimdi değiştirebilirsiniz

Kullanıcıların Android'i sevmesinin başlıca nedenlerinden biri, başlatıcıdan ikonların görünümüne, temanın tam bir değişimine kadar akıllı telefonlarını özelleştirebilmeleridir. Bu özelleştirme türü, Android 8.0 Oreo ile yeni bir seviyeye ulaşıyor; bu yana, cihazı köklendirmeniz bile gerekmiyor!

  • Android'i özelleştirmek için en iyi uygulamalar
  • Nova Launcher hakkında bilmediğiniz 9 ipucu ve hileler

Şu anda, telefonunuzu temaları kullanarak özelleştirmek istiyorsanız, o zaman ya özel ROM izinlerini kökten kullanmanız ya da üreticinin kullanıcı arayüzüne yerleşik işleviyle gelen bir telefonunuz olması gerekir. Ancak şimdi Substratum geliştiricileri, XDA Developers forumu üzerinde, temaları uygulamak için Android Oreo'yu (kök olmadan) kullanmanın bir yolunun olduğunu açıkladılar.

Overlay Manager Service (OMS), 6.0 Marshmallow'dan bu yana Android'de entegre olan RRO (Runtime Resource Overlay) adlı Sony'nin tematik motorundan çıktı. Substratum geliştiricilerinin temaları kök olmaksızın Oreo'da gerçekleştirebilecekleri OMS sayesinde.

Some manufacturers like Samsung and Huawei already have a theme manager! / © ANDROIDPIT

Akılda tutulması gereken iki dezavantaj vardır. Öncelikle, telefonunuzu bilgisayarınıza takmanız, bir PC uygulaması yüklemeniz ve Play Store'dan telefonunuz için Substratum almanız gerekir. İkincisi, telefonunuzu kapatıp tekrar açtığınızda, normalde yumuşak yeniden başlatmalar veya yeniden başlatma işlemlerinde gerçekleşmeyen değişikliklerinizi kaybedersiniz.

Bu iki küçük dezavantaj, bazılarının temaları kök olmadan denemesine engel olabilir. Bununla birlikte, anın Android özelleştirmesinin ilginç bir gelişimi ve Project Treble ile birlikte OEM'lerin iş yükü hafifletilmeli ve tema yönü bozulmadan güncellemeleri daha da hızlı bir şekilde yapmalarına izin verilmelidir.

Deneyecek misin? Aşağıdaki yorumları nasıl uyguladığını bize bildirin.

Google Pixel XL'in nerede satın alınacağı

Best price

Google Pixel XL 32GB Unlocked CASH ON COLLECTION ONLY I CAN POST ASK FIRST

£330.00

£330.00 total

Check Offer

Google Pixel XL 32GB Unlocked CASH ON COLLECTION ONLY I CAN POST ASK FIRST

£330.00

£330.00 total

Check Offer

Google Pixel XL 32GB 4G LTE SIM FREE/ UNLOCKED – Black

£425.99

£425.99 total

Check Offer

SIM FREE NEW Google Pixel XL 4G LTE G-2PW2200 Quite Black 32GB Unlocked

£444.77

£444.77 total

Check Offer

Google Pixel XL 128GB 4G LTE SIM FREE/ UNLOCKED – Black

£454.99

£454.99 total

Check Offer

Compare prices