Android Oreo'da Resim İçinde Resim Nasıl Kullanılır

Android Oreo 8.0, bazı Google telefonlarında zaten mevcuttur ve yakında diğer Android cihazlarda da kullanıma sunulacaktır. Büyük güncelleme, kullanıcıları etkilemesi muhtemel birçok kullanışlı özellik ile birlikte geliyor. Böyle bir özellik 'resimdeki resim' veya PIP modudur. Bunun gibi bir şeyi hatırlıyorsanız YouTube'da birkaç yıl önce kullanıma sunuldu ve şimdi Android Android için kullanılabilir hale geldi. Resmi Android Oreo'da resimde nasıl kullanacağınız.

Resmi moddaki resmi kolay kelimelerle açıklamak, YouTube'da nasıl olduğuyla ilgili bir örnek alır. YouTube'da bir video izlediğinizi ve yeni bir video aradığınızı varsayalım, ardından geri düğmesine basarsınız. Bunu yaparken sadece siz geri dönmüyorsunuz, ancak mevcut video, cihaz ekranınızda sağa doğru daha küçük bir ekranda oynatmaya devam ediyor. Geri düğmesine basmak yerine sadece oynatma videosuna dokunup aynı eylem için aşağı doğru sürükleyebilirsiniz.

Resim modundaki resim bundan daha fazlasıdır. Minimize edilmiş videoyu işletim sisteminin herhangi bir yerinde kullanabilirsiniz. Telefonunuza herhangi bir yere yerleştirebilir ve başka bir ekrana geçmeye ve başka bir şeyle devam etmeye devam edebilirsiniz. Biri ona çok görevli de diyebilir.

Örneğin, bir video izlediğinizi söylüyorsunuz, ancak aniden Gmail’inizi acilen kontrol etmeniz gerekiyor. Video oynatmaya devam edebilirsiniz, sadece ev düğmesine dokunmanız gerekir. Bu, akıllı telefonunuzun sağ alt tarafına otururken daha küçük bir ekranda her zamanki gibi çalışmaya devam edecek olan oynatma videosunu en aza indirir. Sürükle ve istediğiniz yere yerleştirebilirsiniz.

Pencereyi genişletmeniz gerekiyorsa, kontrolleri ortaya çıkarmak için üzerine dokunun. Orta düğme, uygulamaya geri taşır. Resmi Android Oreo'da resimde nasıl kullanabileceğinizi buradan öğrenebilirsiniz.

Ayrıca Oku – Android Oreo'da Otomatik Olarak Kablosuz Nasıl Açılır?

Android Oreo'da Resim İçinde Resim Kullanma Adımları

  • Başlangıç ​​olarak, Ayarlar'a gitmeniz gerekiyor. Sadece bildirim gölgesini aşağı çekin ve vitese tıklayın ya da doğrudan Menüden çıkın.
  • Ayarlar altında Uygulamalar ve Bildirimler'i arayın ve üzerine tıklayın.
  • Şimdi Gelişmiş'e tıklayın
  • Advanced'in bu sayfasında, Özel Uygulama Erişimi'ni aramanız gerekecektir.
  • Resim İçinde Resim bulmanız gereken uzun bir seçenekler listesi alacaksınız.
  • Eğer üzerine tıklarsanız, akıllı telefonunuzda Picture-in-Picture özelliğini destekleyen yüklü uygulamaların bir listesini bulacaksınız. Bunlara tıklarsanız, bu uygulamalar için özelliği açabilir veya kapatabilirsiniz. Picture-in-Picture içine izin ver seçeneğine sahipsiniz.

Etkinleştirildiğinde, resmi Android Oreo'da resimde kullanabilirsiniz. Yeni olan çoğu Google akıllı telefonu için bu hizmet zaten etkinleştirilmiştir. Çalışmıyorsa, uygulamaya gitmeli ve uygulamanın PIP özelliğini kullanma iznine sahip olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Ayrıca okuyun – Android Oreo'daki Geliştirici Seçeneklerini Etkinleştirme