Android Oreo'daki Geliştirici Seçeneklerini Etkinleştirme

Geliştirici Seçenekleri, tüm Android telefonlarda etkinleştirilebilen gizli bir araçtır. Bu seçenek, Android tabanlı cihazlar için tasarladıkları uygulamaları ve yazılımları test edebilmeleri için ekstra işlevlere ihtiyaç duyan geliştiriciler içindir. Geliştirici Seçenekleri etkinleştirildikten sonra, kullanabileceğiniz farklı özelliklerin bir listesini alırsınız. Android Oreo 8.0 zaten çıktı ve kullanıcılar erişime sahip oldukları ayrıcalıklı özelliklerin üzerinden gülümsemeyi durduramıyor. Akıllı telefonlarında Geliştiriciler Seçenekleri etkinken çok daha fazlasını yapabilirler. Hangi ek şeyleri yapabileceğinizi konuşmadan önce, Android Oreo'da geliştirici seçeneklerini nasıl etkinleştireceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Ayrıca Oku – Android Oreo'da Otomatik Olarak Kablosuz Nasıl Açılır?

Android Oreo'da Geliştirici Seçeneklerini Etkinleştirme Adımları

 • Herhangi bir Android Oreo 8.0 cihazında akıllı telefonun ayarlarına gidin
 • Telefon'a Git ve Telefon Hakkında'ya dokunun
 • Bu sayfanın en altına inin ve Yapı Numarasını arayın.
 • Android Oreo'da Geliştirici Seçenekleri'ni etkinleştirmek için Yapı Sayısı'nda yedi kez dokunmanız gerekir.
 • Akıllı telefon, "Artık Geliştirici Olduğunuz" mesajını anında yayınlayacak
 • Geliştirici Seçeneklerine erişmek için Ayarlar'a geri dönün ve Sistem altında Geliştirici Seçenekleri'ni görebileceksiniz.

Android Oreo'daki Geliştirici Seçenekleri'ni etkinleştirdikten sonra, çeşitli kullanışlı ve yararlı özelliklere erişebilirsiniz. İşte bunların bir listesi:

 1. Geliştirici Seçenekleri menüsü altında Geçiş animasyon ölçeği, Pencere animasyonu ölçeği ve Animator süresi ölçeği seçeneklerini görürsünüz. Aşağı ölçeklendiğinde bu seçenekler Android telefonunuzu hızlandırmaya yardımcı olur. Cihazlarının yavaş olduğunu hissedenler için değişim hızlı hale gelirken, zaten hızlı olan cihazlar için daha fazla tetiğere dönüşeceği hissedilir. Uygulamalar hatasız olmaya devam edecek şekilde 0,5 düzeyinde tutun. Uygulamalar arasında geçiş yapma hızınız, Geçiş animasyonunun kontrol edebileceği şeydir. Bir Pencere animasyonu, uygulama pencerelerinin açıldığı ve kapanacağı hızı dikkate alır. Düğmeler veya menü dokunma gibi uygulama içi animasyonlar animatör süresinin kontrol ettiği öğelerdir.
 2. Ekranını kaydetmek isteyen insanlar olabilir – App demoları veya oyun çıkarmaları için eğitici hazırlayan YouTuber kullanıcıları. Android Oreo'da Geliştirici Seçenekleri'ni etkinleştirirseniz, bunu yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, cihazınızı bir bilgisayara bağlamak ve Android Studio paketinin ekranınızdaki tüm olayları kaydetmenize izin vermesidir.
 3. Cihazınızın GPS konumunu kolayca Geliştirici Seçenekleri ile taklit edebilirsiniz. Arkadaşlarınızın ve ailenizin ya da uygulamalarınızın konumunuzu okumasını istemediğinizde, Geliştiriciler Seçenekleri altında Mock Konum Uygulamasını seçin ve bir sahte konum oluşturun.
 4. Geliştiriciler Seçenekleri temel olarak kullanıcıların diğer işletim sistemlerini kök ve kurmaları için etkinleştirilmiştir. Seçtiğiniz bir ROM'u kolayca kurabilirsiniz. Dosya silinmeyenler gibi gelişmiş uygulamaları yükleyebilir ve tüm telefonunuzun tam yedeklerini oluşturabilirsiniz. Önerilerden bir kelime, Android Oreo'da Geliştirici Seçenekleri'ni etkinleştirirseniz de, cihazınızın garantisini bozmaz, ancak diğer işletim sistemi veya köklenme işlemini yüklemez. Bu yüzden, bir şey yapmak için ya da daha fazla seçenek keşfetmeye çalışmak için seçenekleri kullanmadan önce, herhangi bir garantiniz olmayacağından, önünüze hazır olmanız gerekir.
 5. Oyun oynamayı sevenler için, Android Oreo kullanıcılarının kullanıcı deneyimini artıracak gelişmiş grafik işleme gibi bazı harika özellikler vardır. Aktive edildiğinde Kuvvet 4 MSAA, gerçekte kullandıklarından daha iyi görünen ve daha iyi hissettiren oyunlar oynamanıza izin verir.

Bunlar, listelenen kullanışlı özelliklerden sadece bazılarıdır. Android'in gerçek özelliklerini kullanmak istiyorsanız Android Oreo'daki Geliştirici Seçenekleri'ni etkinleştirin.

Ayrıca okuyun – Nasıl Android 8.0 Oreo Kurulur