Android P sorunları ve düzeltmeleri

Google’ın Android işletim sistemi dünyadaki en popüler mobil işletim sistemidir. Bunun bir nedeni var! Neredeyse her üretici işletim sistemi üzerinde çalışan telefonlar üretiyor ve Android telefonlar, Apple’ın telefonlarına sattıklarından daha pahalı olan en pahalı olanlarla bile çeşitli fiyat aralıklarında mevcut. Her şey kulağa şaşırtıcı gelse de, bazı böcekler ve aksaklıklar var. Burada, Android P sorunları ve bunları çözmenin yolları hakkında konuşacağız.

Google’ın, Windows 10’u çalıştıran her bilgisayarın donanım özelliklerini belirleyemediği gibi, cihazlar üzerinde doğrudan bir denetimi yoktur. Bu, birden fazla hataya, azalan aramalara ve pil sorunlarına yol açar, ancak deneyebileceğiniz basit düzeltmeler vardır. En yaygın Android P sorunlarından bazılarını ve yazılım güncellemelerini beklemeden veya servis merkezini ziyaret etmeden beklemeden bunları nasıl çözeceğimizi listeledik.

Yaygın Android P sorunları ve düzeltmeleri

Sayı 1: 4G / Wi-Fi / Bluetooth Bağlantı Sorunları

Kullanıcılar telefonlarını en son Android P işletim sistemine güncellediklerinden beri, sık sık bağlantı sorunları olduğundan şikayet ediyorlar. Bazıları Bluetooth’larının artık çalışmadığını, diğerleri ise 4G veya Wi-Fi bağlantılarını kullanırken web’de dolaşamadığını veya video izleyemediğini söylüyor.

Yöntem 1: Ağ ve Internet Ayarları Sayfasında Değişiklikler Yapın

  Android telefonunuzdaki Ayarlar seçeneğini açma Kaydırma ve bulma Ağ ve İnternet seçeneğini bulma Wi-Fi ayarları sayfasını açmak için dokunun Wi-Fi ayarları sayfasını açmak için dokunun ve o anda bağlı olduğunuz Wi-Fi şebekesini açmak için dokunun ve tekrar Sorunun çözülmesine yardımcı olup olmadığını kontrol etmek için aynı ağa bağlanmak için şifre

Yöntem 2: Yönelticinizi Düzeltin

  Sorunların çoğu yanlış yönlendirici yapılandırmasından kaynaklanıyor veya aynı cihaza bağlı çok fazla cihaz var. Yönlendiricinizi kapatın, fişini çekin ve beş dakika ara verdikten sonra tekrar açın Sorunun iş ağınızda devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz. , aslında cihazınız mı yoksa soruna neden olan yönlendirici mi olduğunu doğrulamak için arkadaşınızın yeri

Yöntem 3: Bluetooth ayarlarınızı değiştirin

  Kulaklık, klavye ve diğer cihazlar dahil olmak üzere Android cihazınızla eşleştirilen tüm cihazların bağlantısını kesin. Bunlardan yalnızca birini yeniden bağlayın. Kulaklıklarınızla başlayın ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin Ayrıca, belirli bir modelin neden olduğu kötü Bluetooth sorunlarından da kaynaklanıyor olabilir. Bağlı Cihazları Açın ve eşleştirilmiş tüm cihazları tek tek kaldırın arızalı olan cihazlar veya telefonunuz

Android P Bluetooth settings

Sorun 2: Pil Tükenmeden Normal / Tutarsız Pil Ömründen Daha Hızlı

Çok sayıda kullanıcı Pixel forumlarında ve Reddit gibi web sitelerinde Android Pasta’ya güncelleme yaptıklarından beri batarya sorunlarıyla karşı karşıya kaldılar. Google’ın gerçekten bir Adaptif Pil teknolojisi içermesine rağmen, telefonlarının bataryası gerçekten çok hızlı tükeniyor. Özelliğin, kullanıcıların zamanında daha fazla ekran almalarına yardımcı olması gerekiyordu, ancak birçok kişi için verimsiz çalışıyordu.

Android P Battery life

Yöntem 1: Uygulama ayarlarınızı değiştirme

  Uygulamaya yapılan yeni bir güncelleme bu soruna yol açabilir veya PUBG gibi çok sayıda çok oyunculu oyun oynarsanız, pilinizi boşaltabilir -Fi Arka planda pil kullandıkları için artık kullanmadığınız büyük uygulamaları kapatın Daha fazla güç kullanan uygulamaları bulmak için Ayarlar ve Batarya’yı açın.

Yöntem 2: Parlaklık ayarlarınızı değiştirin.

  Ekranınızın parlaklık seviyeleri, pil ömrünüzü korumanızda büyük bir rol oynar. Ayarları Açmak için dokunun Android P’de bulunan bir özellik olan Adaptive Brightness’ı görüntülemek ve etkinleştirmek için dokunun.

Sorun 3: Android’in Hareket Kontrolü Amaçlanan Gibi Çalışmıyor

İnsanlar, Apple’ın iOS cihazlarında genellikle sezgisel ve kolay olan jest denetimlerini seviyor. Ancak, aynı durum Google Android P için de olmadı ve şirketi kutudan çıkarması için zorladı. Manuel olarak açabilirsiniz, ancak bazı kullanıcılar amaçlandığı şekilde çalışmadığından şikayetçi.

  Jest hapı sık sık sıkışır ve donar hale gelir Telefonunuz kapalıyken ve şarj edilirken ekrana yapışır Dokunmatik ekran yanıtı kaçık görünüyor

Android P Gesture control

Yöntem 1: Hareket denetimini tamamen kapatma adımları

  Yeni Android akıllı telefonunuzdaki Ayarlar sayfasını açma Uygulama tepsisinde bulabilir ya da dişli simgesinin Ayarlar’ı gösterdiği bildirim çubuğunu açabilirsiniz Sistem sayfasını bulmak için kaydırın Hareketleri bulana kadar kaydırmaya devam edin ve üzerine dokunun. Düğme ve açma Hareket kontrollerini kapatma Sorunu çözüp çözmediğini görmek için birkaç dakika sonra tekrar açabilirsiniz.

Turn off Gesture Control Android p

Google, hareket kontrolü sorunlarının Android 9.0’da bulunduğunu ve Pixel XL, Pixel akıllı telefonlarda yaygın olduğunu resmi olarak onayladı. Bu cihazlar şirket tarafından kontrol edildiğinden, ilk olarak kendileri için yazılım güncellemelerini yayınlayacaklar ve Samsung, LG gibi diğer üreticiler de sorunu düzeltmek için kendi yazılım güncellemelerini başlatacaklar. .

Sorun 4: Sıklıkla Kilitlenen / Donan Uygulamalar

Telefonlarını Android 9.0’a güncelleyen birçok kullanıcı, WhatsApp, Instagram, Facebook ve diğerleri gibi popüler uygulamaların sık sık kilitlendiğini bildiriyor. Bazı popüler uygulamalar, kamera sorunlarını göstermek, aniden gecikme ve donma gibi her zamanki gibi çalışmaz. Bu tür problemler genellikle yeni Android için henüz optimize edilmemiş olan uyumsuz uygulamalardan kaynaklanır. Yaygın Android P sorunları ve kolay olması gereken düzeltmeleri arasındadır.

Yöntem 1: Uygulamayı yeni işletim sisteminize yeniden yükleyin.

  Uygulamayı silin ve önceden herhangi bir hata veya dosya sorunu yaşamadan telefonunuza yeni indirilmesi için tekrar yükleyin. Play Store’dan yüklediğinizde tüm yeni güncellemeler otomatik olarak uygulanır.

Yöntem 2: Uygulamanızı güncelleyin

  En son güncellemeleri Google Play Store’dan manuel olarak indirin ve uygulayın Uygulamada Android P desteğinden bahsetmediklerini görmek için geliştirici notlarını okuyun.

Yöntem 3: geliştirici için sosyal medyada bir not bırak

  Geliştiricinin, uygulamanın Android 9.0’da çalışmasını istediğini bilmesini sağlamak için Reddit, Facebook veya Twitter gibi web sitelerini kullanın.

Sorun 5: Hızlı Şarj, Piksel Aygıtlarda Çalışmıyor

Çoğu Pixel cihazında şarj sorunları var, ancak kullanıcılar Samsung’un diğer cihazlarında da tespit edildiğini onaylıyorlar. Bu tür sorunlar yazılım hataları nedeniyle meydana gelir ve telefonunuz bir ya da iki yaşında olsa bile, kullanım ömrünün bu kadar erken yaşlarında böyle bir sorunla karşılaşılmaması gerekir. Piksel kullanıcıları hızlı şarj işleminin telefonlarında tamamen devre dışı bırakıldığını doğruladı ve Google bir yazılım güncellemesi yayınlamak için çalışıyor.

Android P Fast charging

Yöntem 1: Şarj Portunuzu ve Kablonuzu Kontrol Edin

  Güncellemeyi beklemeye başlamadan önce, hem şarj bağlantı noktasını hem de kabloyu kontrol edin Yeni bir kablo satın alın ve hızlı bir şekilde şarj oluyorsa artık iyi çalışıp çalışmadığını kontrol edin Telefonunuzun güç ayarlarının boşta kalma süresiyle bozulmadığından emin olun Android P’de çalışan, sorunun cihazınızda herkes tarafından mı yoksa sadece cihazınızla mı karşılandığını onaylayın. Sadece telefonunuzdaysa, üreticinizin destek forumunda bir şikayet bıraktığınızdan emin olun.

Sorun 6: Kamera Düzgün Çalışmıyor

Yeni yazılım programlarının çoğu pil ömrünü ve kamera performansını günceller. Google tüm bu sorunların farkındadır, ancak tüm cihazlar için yeni Android işletim sistemini yaygın olarak piyasaya sürmeden önce neden sorunu çözemedikleri açık değildir. Bazı kullanıcılar, kamera uygulamasının tamamen kapanana kadar sık sık çöktüğünü, takıldığını veya donup kaldığını bildiriyor. Ayrıca kamera hata ekranlarını ara sıra da görebilirsiniz.

Yöntem 1: Kamera Uygulamanızdaki Önbelleği Temizle

  Akıllı telefonunuzdaki Ayarlar sayfasını açın Uygulamalar ve Bildirimler adlı seçeneği bulana kadar kaydırmaya devam edin Açın ve Tüm uygulamaları görün seçeneğini bulun. Ekranınızın sağ üst köşesinde bulunan üç nokta menüye dokunun. Kamera uygulamasını bulmak için açın ve depoya dokunun. Kameranızın şimdi düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için Depoyu Temizle düğmesine basın ve cihazı yeniden başlatın.

Clear Cache Camera App Android P

Son düşünceler

Android P sorunlarının çoğu ve bunların düzeltmeleri doğrudan Google tarafından kabul edilmekte ve ele alınmaktadır. Geliştiriciler, Pixel ve Pixel XL telefonlar için yazılım güncellemeleri yayınlamaya çalışırken, diğer üreticiler de şirket kamuya açtıklarında bunları güncelleyebilir. Zaman zaman, sorun Android 9.0 güncellemeniz ve kendi telefonunuzla ilgili olabilir, bu durumda burada belirtilen adımları izlemeniz gerekir. Belleği tamamen silmek ve bir çok sorunu giderebilecek Android 9.0 işletim sisteminin yeni bir sürümünü yüklemek için fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini de yapabilirsiniz.