Android.Process.Media Hatası Nasıl Düzeltilir

Android işletim sistemi, bugün akıllı telefonlarda çalışan en popüler yazılımdır. En son sürüm, öncekilere göre çeşitli iyileştirmelere sahiptir ve daha az hata ile birlikte gelir. Samsung, Huawei, LG ve Sony gibi dünyanın en popüler akıllı telefon markalarından bazıları, cihazlarında çalıştırmak için Android’e güveniyor. Bu sağlam bir platform olmasına rağmen, bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, android.process.media hatalarını durdurduk.

Bilgisayarınızla veya Android cihazınızla ilgili herhangi bir sorun yaşarsanız, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, doğru bir değerlendirme yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebilmesi için olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışmanızı rica ediyoruz.

Android.Process.Media Hatası Nasıl Düzeltilir

Bu sorun için önerilen sorun giderme adımlarından herhangi birini gerçekleştirmeden önce, telefonunuzun en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmalısınız. Bir güncelleme varsa, önce indirip yüklemenizi öneririm. Bu, en azından sorunun eski bir yazılım sürümünden kaynaklanma olasılığını en aza indirecektir.

Telefonunuzu yeniden başlatın

Telefonunuz, performansını artırmak için genellikle en sık kullanılan verileri depolar. Bu veriler bazen bozulabilir, bu nedenle cihazı yeniden başlatarak bu geçici verileri telefonunuzdan temizlemeniz gerekir. Bu prosedürü uygulamak için, cihaz kapanana kadar Güç düğmesini ve Sesi Kısma tuşunu basılı tutun. Telefonu açmak için güç düğmesine tekrar basın.

Android.process.media’nın durup durmadığını hala kontrol edin.

Google Framework ve Google Play’in önbelleğini ve verilerini temizleme

Google Framework uygulamasındaki bozuk verilerin ve Google Play’in bu soruna neden olabileceği durumlar vardır. Bu suçlu ise, her iki uygulamanın önbelleğini ve verilerini temizlemeniz gerekir.

  Ayarlar> Uygulamalar> Uygulamaları Yönet Google Services Framework’ü bulun ve önbelleği ve verileri temizleyin Google Play’i bulun ve önbelleği ve verileri temizleyin

Android.process.media’nın durup durmadığını hala kontrol edin.

Uygulama tercihlerini sıfırlamayı deneyin

Bazen bu soruna, diğer uygulamaların işlevlerini geçersiz kılan belirli uygulamalar neden olabilir. Bu olasılığı ortadan kaldırmak için telefon uygulaması tercihlerini sıfırlamanız gerekir.

  Ayarlar uygulamasını açın. Uygulamalar’a dokunun. Sağ üst taraftaki Daha fazla ayar (üç nokta) simgesine dokunun. Uygulama tercihlerini sıfırla’ya dokunun.

Android.process.media’nın durup durmadığını hala kontrol edin.

Kişiler uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizleme

Kişiler uygulamasındaki bazı bozuk verilerin soruna neden olması mümkündür. Bu durumda, bu uygulamanın önbelleğini ve verilerini temizlemeniz gerekir. Bu işlem kaydedilmiş kişilerinizi silebileceğinden, bu adımı uygulamadan önce yedek bir kopyaya sahip olduğunuzdan emin olmanız gerekir.

  Telefonunuzda Ayarlar’ı açın. “Uygulama Yöneticisi” veya “Uygulamalar” için arama yapın Listelenen tüm uygulamalardan “Kişiler” uygulamasını arayın ve üzerine tıklayın. Depolama’ya tıklayın.

Android.process.media’nın durup durmadığını hala kontrol edin.

Sorunun Güvenli Modda olup olmadığını kontrol edin

Sorunun Güvenli Modda olup olmadığını kontrol edin

Bazen Google Play Store’dan indirdiğiniz bir uygulama bu soruna neden olabilir. Soruna neden olan şeyin bu olup olmadığını kontrol etmek için, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmanız gerekir.

Samsung cihazları için

  Cihazı kapatın. Ekranda görünen model adı ekranını geçecek şekilde Güç tuşunu basılı tutun. SAMSUNG ekranda göründüğünde, Güç tuşunu bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Ekranın sol alt köşesinde Güvenli mod görüntülendiğinde, Sesi kısma tuşunu serbest bırakın.

Huawei cihazları için

  Güç düğmesini birkaç saniye basılı tutarak telefonu kapatın. Huawei düğmesini ekranda gördüğünüzde güç düğmesini basılı tutun ve bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan sonra hemen Ses kısma tuşunu basılı tutun. Telefon tamamen açılıncaya kadar Ses tuşuna basın.Telefon açıldığında, ekranın altında “Güvenli mod” görünmelidir

Sorun bu modda ortaya çıkmazsa, indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanabilir. Bunun hangi uygulama olduğunu öğrenin ve kaldırın. Uygulamayı bulmak bir deneme yanılma yöntemi olacaktır. İndirdiğiniz son uygulamayı kaldırmalı ve sorunun devam edip etmediğini kontrol etmelisiniz. Sorun artık oluşana kadar bu adımı tekrarlayın. Kaldırdığınız son uygulama soruna neden olan şey olabilir.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonun özel bölümünde saklanan önbelleğe alınan verilerin bozulabileceği durumlar vardır. Bu durumda, bu genellikle telefonda belirli sorunların oluşmasına neden olur. Soruna neden olan şeyin bu olduğunu ortadan kaldırmak için telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

Samsung cihazları için

  Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu serbest bırakın Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ ‘, Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir).’ Önbellek bölümünü sil ‘seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet ‘i seçin ve seçmek için Güç tuşuna basın. Silme önbellek bölümü tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Huawei cihazları için

  Cihazınızdaki Güç düğmesi ile birlikte Sesi Yükselt düğmesini birkaç saniye aynı anda basılı tutun Telefon stok kurtarma moduna girecektir “Önbellek bölümünü sil” seçeneğini vurgulamak için ses seviyesi düğmelerini kullanın ve seçmek için açma / kapatma tuşunu kullanın Sistemi yeniden başlatın süreç tamamlandı

Fabrika ayarlarına sıfırlama

Yukarıdaki adımların sorunu çözememesi durumunda, şu anda bununla başa çıkmanın en iyi yolu fabrika ayarlarına sıfırlamaktır. Sıfırlamayı yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

Samsung cihazları için

  Sesi Açma tuşunu ve Ana Ekran tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Cihaz logosu ekranı görüntülendiğinde, yalnızca Güç tuşunu serbest bırakın Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ ‘, Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir).’ Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. ‘seçeneğini seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet – tüm kullanıcı verilerini sil ‘vurgulanır. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın. telefon, sorunun devam edip etmediğini kontrol etmeye çalışın.

Huawei cihazları için

  Cihazınızdaki Güç düğmesiyle birlikte Ses Seviyesini YUKARI düğmesini birkaç saniye aynı anda basılı tutun Telefon stok kurtarma moduna girecek süreç tamamlandığında

Sıfırlamadan sonra sorun büyük olasılıkla çözülecektir.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuyoruz ancak hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.