Android Sesli Mesaj Bildirimi Nasıl Kaldırılır

Bir telefonun okunmamış bildirimlerle dolu ana ekranı göze çarpabilir. Bu push bildirimlerinin büyük kısmı uygulamalardan, telefon operatörünüzden veya abone olduğunuz diğer hizmetlerden alınmıştır. Bunlardan biri, hemen öncelikli olmayabilecek Android Sesli Mesaj bildirimidir.

Remove Android Voicemail Notification Featured

Karşılaştıysanız, büyük olasılıkla tüm sesli mesajları dinleyerek, verileri yeniden başlatarak veya hatta silerek reddetmeye çalıştınız, ancak devam ediyor.

Size nasıl ondan kurtulacağınızı göstereceğiz.

Android Sesli Posta Bildirimi Neden Görünüyor

Android Sesli Mesaj bildirimi, yeni bir sesli mesajınız olduğunda size hatırlatan harika bir özelliktir.

Bu, kaçırmış olabileceğiniz mesajları yakalamanıza yardımcı olmanın iyi bir yoludur. Ancak, sesli mesajlarınız olmasa veya servis sağlayıcınız okunmamış olarak işaretlenmiş olsa bile görünebilir.

Remove Android Voicemail Notification

İkinci durumda, cihaz operatörünüzden veya ağınızdan bildirim aldı, ancak kontrol etseniz bile tüm mesajlar okunmadı olarak işaretlendi. Bunu yönetmenin tek yolu, cihazınızı mesajı tekrar kontrol etmeye zorlayarak simgeyi manuel olarak kaldırmaktır.

Belki de hızlıca kaydırmaya çalıştınız veya bildirimi tıklayıp basılı tuttunuz. Ancak, yalnızca iki seçenek bulabilirsiniz – önceliği ayarlayın ve içeriği gizleyin. İki seçeneği kapatabilirsiniz, ancak sesli mesaj bildirimi görünmeye devam edebilir.

Telefonunuzdaki yapışkan Android Sesli Posta bildiriminden hiçbir şey kurtulmuyor gibi görünüyorsa, nasıl kaldıracağınızı öğrenmek için okumaya devam edin.

Not: The instructions below are written using a Samsung phone with Android 9.0 Pie. Some models may have slightly different steps, but in most cases, they still apply.

Yeni Bir Sesli Mesaj Bırakın

Bu, Android cihazınızdaki sesli posta bildirim simgesini yenilemek için yapabileceğiniz basit bir çözümdür. İşiniz bittiğinde sesli mesaj kutunuza geri dönün ve bildirimi kaldırmak için bıraktığınız mesajı silin.

Bildirim tepsisinde sesli posta simgesinin hala görüntülendiğini fark ederseniz, sonraki çözümü deneyin.

Telefon Uygulama Verilerini Temizle

1. Adım: Telefonunuzun uygulama çekmecesinden Ayarlar uygulamasını açın.

Remove Android Voicemail Notification Settings

2. Adım: Sayfayı aşağı kaydırın ve Uygulamalar’a (veya Uygulamalar / Uygulama Yöneticisi) dokunun.

Remove Android Voicemail Notification Apps

3. Adım: Yeni ekranda, telefonunuzdaki her uygulamanın bir listesini görürsünüz. Sayfayı aşağı kaydırın ve Telefon uygulaması’na dokunun.

Remove Android Voicemail Notification Apps Phone

4. Adım: Artık Telefon Uygulaması bilgi sayfasındasınız. Depolama’yı bulup dokunun.

Remove Android Voicemail Notification Apps Phone Storage

5. Adım: Ardından, Verileri Temizle seçeneğine dokunun.

Remove Android Voicemail Notification Clear Data

Adım 6: Ekranın altında bir bildirim alırsınız – “Bu uygulamanın tüm verileri kalıcı olarak silinecek. Buna tüm dosyalar, ayarlar, hesaplar, veritabanları vb. Dahildir. ”

Remove Android Voicemail Notification Clear Data Confirm

Bu adımla devam etmek istediğinizden eminseniz Tamam’ı tıklayarak onaylayın. Cihazınızı kapatın ve tekrar açın. Android sesli mesaj bildirimi kaldırılmış olmalıdır. Var olup olmadığını kontrol etmek için telefonunuzun ekranının üstünden aşağı hızlıca kaydırabilirsiniz. Hala oradaysa, bildirim tepsinizde daha önce olduğu gibi görünmemesi için yana doğru kaydırabilirsiniz.

Fabrika Ayarlarına Sıfırlama Yapın

Bunu son çare olarak say. Yalnızca geçerli tüm ayarları silmek ve fabrika ayarlarına geri döndürmek istiyorsanız kullanmalısınız.

Fabrika ayarlarına sıfırlama, temel olarak cihazınızı ilk satın alıp kutusundan çıkardığınız durumuna döndürür. Mesajlarınız, kişileriniz, fotoğraflarınız, uygulamalarınız ve diğer verileriniz dahil her şeyi cihazınızdan siler.

Bu, cihazınızdaki birçok sorunu ortadan kaldırsa da, yukarıda belirtilen diğer hedefli çözümlere kıyasla nükleer bir rota.

Cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamak için aşağıdaki adımları uygulayın:

Adım 1: Cihazınızda Ayarlar’ı açın ve Genel Yönetim’e dokunun.

Remove Android Voicemail Notification Settings General Management

2. Adım: Sıfırla’ya dokunun.

Remove Android Voicemail Notification General Management Reset

3. Adım: Fabrika verilerine sıfırlamayı bulun ve cihazınızdan silinecek veri türünü görmek için üzerine dokunun.

Remove Android Voicemail Notification Factory Data Reset

Bunlar arasında Google hesabınız, mevcut ayarlarınız, sistem ve uygulama verileri, müzik ve fotoğraflar, servis sağlayıcı uygulamaları ve diğer kullanıcı verilerinin yanı sıra içerik bulunur. Ayrıca kaldırılacak uygulamaları ve çıkış yapacak kişisel hesapları listeler.

Not: If your device has Smart Switch, you can use it to back up your data to an SD card or USB storage device before resetting the phone. Once you factory reset your device, you won’t be able to use encrypted files on your SD card.

Stok Android cihazlarda yol biraz farklıdır: Ayarlar> Sistem> Seçenekleri Sıfırla> Tüm verileri sil> Telefonu sıfırla’yı açın.

Adım 4: Sıfırla’ya dokunun, bundan sonra cihazınız yeniden başlatılır ve yeni gibi iyi olur.

Remove Android Voicemail Notification Reset

Artık Google hesabınıza giriş yapabilir ve cihazınızı kullanabilirsiniz. Umarım, Android Sesli Mesaj bildirimi iyi gider ve gönül rahatlığıyla geri dönersiniz.

Bildirim Tepsinizi Temizle

Bu kılavuzun, cihazınızdaki sinir bozucu Android Sesli Mesaj bildirimini kaldırma işlemini kolaylaştırdığını umuyoruz. Sizin için neyin işe yaradığını duymak isteriz veya bu yayında listelenmeyen bir öneriniz varsa, aşağıdaki yorumda bize bildirin.

Sıradaki: Yanlışlıkla bir bildirimi tepsiden kaldırdınız mı? Endişelenme. İşte Android telefonunuzdaki bildirim geçmişini kontrol etmek için bir kılavuz.