Android Tablette MMI Kod Hatası Nasıl Onarılır

Akıllı telefonun küçük bir cihazda tam bir eğlence paketi sağladığından şüphe yoktur. Ancak, telefonunuzdan herhangi bir çağrı yapamaz veya mesaj gönderemezseniz, o zaman ne kadar eğlence alırsanız alsın, bunun bir faydası olmaz. MMI kod hatası, çok sayıda android kullanıcısının karşılaştığı ve bu hatanın metin veya çağrı yapmasına izin vermediği çok yaygın bir sorundur. Bazen bu hata, android telefonunuzu hava yoluyla şarj etmenize izin vermez. Hata, genellikle birini aramaya çalıştığınızda oluşur ve size “Geçersiz MMI kodu” gibi bir mesaj gösterir. Bu hata, operatörünüzle ilgili herhangi bir sorun olduğunda veya SIM kimlik doğrulaması nedeniyle ortaya çıkabilir.

Ayrıca bkz. Bağlantı sorununu veya geçersiz MMI kodunu düzeltmenin 6 yolu

Android cihazda MMI kodu hatası sorununu düzeltmek için olası yollar

Burada MMI hata kodu sorununu gidermek için bazı adımları tartışacağız; birbiri ardına deneyebilirsiniz.

Yöntem 1

Android cihazdaki geçersiz MMI kodu, yeni yüklenen bir uygulama nedeniyle ortaya çıkabilir. Bu yüzden uygulamayı kaldırmak için tavsiye edilir. Telefonunuzu Güvenli modda önyükleyebilir ve servis sağlayıcınızın * 123 #, * 141 # vb.

Yöntem 2

Bu yöntemde sağlayıcınızı manuel olarak seçmeniz gerekir. Bunun için Ayarlar> Bağlantı> daha fazla ağ> uygun ağlara gidin. Tüm mevcut ağların listesi size gösterilecektir. Gerekli olanı seçin ve sonra android cihazınızı yeniden başlatmanız gerekiyor.

Yöntem 3

MMI kod hatasını çözmeye çalışmanın bir başka yolu da önek kodunun sonuna bir virgül eklemektir.

Yöntem 4

Bu yöntem çok kolay ama en etkili olanıdır. Kodun başına bir artı işareti (+) eklemeniz veya kodun sonunda virgül işareti (,) eklemeniz gerekir. Android cihazların her türlü hatayı ihmal etmesine ve normal işlevi yerine getirmesine yardımcı olur.

Yöntem 5

Bunun en basit yol olduğunu söyleyebiliriz, telefonunuzu yeniden başlatmanız ve hatanın gidip gitmediğini görmeniz gerekir. Değilse, yeniden başlatınız. Bu işlem 3-5 kez devam ederek android cihazlarda MMI kodu hatası sorunu giderebilir.