Android telefon bataryanızı daha hızlı şarj etme

Hepimiz yaptık: Evden ayrılmaya hazırlanıyorsunuz ve telefonunuzu şarj etmeyi unuttuğunuzu fark ediyorsunuz. Pil seviyesi tehlikeli derecede düşük, ancak 15 dakikalık boş zamanınız var, bu yüzden pili arttırmak için şarj cihazına takıyorsunuz ve yüzde iki yüzde kazanıyor. Gelecekte bunu nasıl önlersiniz? Android pilinizi daha hızlı nasıl şarj edeceğinize dair kılavuzumuzu okuyun.

  En iyi pil ömrüne sahip Android akıllı telefonlar Doğru şekilde şarj edilmeyen bir telefonu nasıl düzeltilir

Pil ömrü, birçok farklı faktörün bir birleşimidir, bu nedenle hepsini yönetmek için tek bir çözüm yoktur, ancak akıllı telefonunuzu akıllıca kullanırsanız ve doğru donanıma sahipseniz, tüm bu iyi uygulamalar pilinizde bir sürü sıkıntıdan kurtulmanızı sağlayabilir . Aşağıdaki tüm ipuçlarımızı inceleyin.

Atlamak:

  Doğru fişi ve şarj cihazını alın Uçak moduna geçirin Kapatın Pil tasarrufu modu kullanın Gereksiz özellikleri kapatın Dokunma

Doğru fişi ve şarj cihazını alın

Android şarj cihazlarının evrensel bir donatıya sahip olmasına rağmen, hepsi aynı olduğu anlamına gelmez. Telefonunuzu hızlı bir şekilde şarj etmek istiyorsanız, şarj kablosunu dizüstü bilgisayara bağlamak kötü bir fikirdir: USB 2.0 bağlantı noktası yalnızca 2,5 watt’lık bir güç sağlarken, USB 3 4.5 watt verir. Duvar şarj cihazınız çok daha fazlasını sağlar, bu yüzden en hızlı şarjı istiyorsanız bu en iyi seçimdir.

Birçok modern Android telefon, 15 wattlık bir güç sağlayan hızlı şarjı destekler ve bu nedenle telefonunuzu çok daha hızlı bir şekilde şarj edebilir. Qualcomm web sitesinde hızlı şarjlı telefonların iyi bir listesini bulacaksınız (bir Qualcomm işlemciniz olması gerekmez; sadece Qualcomm’un güç sistemi).

Bir telefonun hızlı şarjı desteklediğinden, bununla birlikte verilen şarj cihazının hızlı şarj cihazı olduğu veya bu telefon için mümkün olan en etkili şarj cihazı olduğu anlamına gelmediğini unutmayın. Kendinizinkini satın almak zorunda kalabilirsiniz. Örneğin, LG G6, her iki telefonun da Hızlı Şarj 3.0’ı desteklese de, G5 gibi, Hızlı Şarj 2.0 kullanan bir stok şarj cihazıyla birlikte geldi.

  En iyi pil paketleri ve Android için taşınabilir şarj cihazları

Telefon üreticinizin kendi şarj cihazını satın almanız gerekmez – üçüncü bir taraf size bir servet kazandırabilir – ancak bir şeyleri ateşe verme eğiliminde olan isimsiz bir gri market ucuzluğuna karşı dikkatli olun.

androidpit samsung fast charger note 5

Acele ediyorsanız, kablosuz şarj kullanmanızı da önermiyoruz. Kablosuz şarj, eski veya iyi kablolar kadar kısa sürede güç sağlayamaz, bu nedenle elinizde daha fazla zamanınız olduğunda en iyi şekilde kullanılır. Bu kuralın istisnası, kablosuz hızlı şarj etmedir. Bu, USB şarjından daha etkili ancak duvar prizinden kablo şarjından daha az etkili olacaktır.

  Telefonunuzu şarj etmenin en iyi yolu nedir? Android için en iyi kablosuz şarj cihazları

Uçak moduna geçir

Telefonunuz şarj olurken ne kadar az şey yapmaya çalışıyorsa, o kadar çabuk şarj olur. Uçak modu, cihazınızdaki tüm kablosuz radyoları engeller, telefonunuzun yeteneklerini azaltır ve bu nedenle çok fazla çalmasını önler.

Uçak modundayken çağrı veya mesaj alamayacak, ancak önümüzdeki birkaç saat boyunca açık kalacak bir cihaza sahip olması buna değer.

androidpit airplane mode screenshot

Kapatmak

Telefonunuzu tamamen kapatmak, uçak moduna geçirmekten çok daha hızlı bir şekilde şarj olmasını sağlar. Yine, kapalıyken birkaç bildirimi kaçırabilirsiniz, ancak telefonunuzun eve gelinceye kadar sürmesini istiyorsanız, bununla birlikte yaşamak zorunda kalacaksınız.

Tarafından görüşNicholas MontegriffoTelefonumuzu terk etme iradesine her zaman kapalı olmak ve sonra çok fazla pil stresi tasarrufu yapabilirsiniz.What do you think?5050733 katılımcı

Pil tasarrufu modunu kullanın

Lollipop’tan bu yana, Android cihazların, stok seçeneği veya Motorola Doze gibi üreticiye özel bir özellik olup olmadığını belirten bir açıklama (genellikle Ayarlar> Batarya> Batarya Tasarrufu) gibi bir batarya tasarruf modu vardır. Telefonunuz şarj olurken gücü korumak için bunu açın.

moto g battery saver

Gereksiz özellikleri kapatın

Pil gücü kullanan, Bluetooth, GPS, Wi-Fi veya NFC gibi gereksiz özelliklerin olup olmadığını kontrol edin. Tüm uygulamalarınızı kapatın ve telefonunuzun otomatik yedekleme yapmasını veya Google Play Store’dan uygulamaları güncellemesini durdurun.

androidpit settings icons sony

Dokunma ona

Önemli bir arama beklediğiniz için, şarj olurken telefonunuzun uçak modunda ve dışında olması gerekiyorsa, telefonunuzu her 30 saniyede bir kullanmaya devam etmeyin. Niye ya? Çünkü ekran, hepsinin en büyük batarya süzgeci.

Telefonunuzu ne kadar çok uyandırırsanız, bataryası o kadar hızlı bitecektir. Bu nedenle, gelen her bildirimi kontrol etme, şarj etmeyi bırakma isteğinden kaçınmaya çalışın ve istenen düzeye çok daha hızlı ulaşacaktır.

  Android’de bildirimlerin nasıl yönetileceğini öğrenin.

Serin tutmak

Teknoloji söz konusu olduğunda sıcaklık önemlidir ve bir bataryanın çok ısınmasına izin vermek asla iyi olmaz. Şimdi, bu şarj olurken telefonunuzu dondurucuya sokmanız gerektiği anlamına gelmez, aşırı soğuktan ziyade ısıdan kaçının.

AndroidPIT Scott surviving 2

Telefonunuzu daima serin veya oda sıcaklığında bir yerde şarj edin. Doğrudan güneş ışığında veya sıcak bir arabada şarj etmek için bırakmayın. Taşınabilir bir şarj cihazı kullanıyorsanız, telefonunuzu cebinizde şarj etmeyin.

Bataryanızı çok sıcak tutmaktan kaçınmanız durumunda, sizi biraz daha hızlı bir şarjla ödüllendirir.

Taşınabilir bir USB şarj cihazı satın alın

Bu aslında telefonunuzu daha hızlı şarj etmeyecek ancak pilin zayıf olması ve tamamen şarj olması için yeterli zaman olmaması sorununu çözecektir. Taşınabilir USB şarj cihazları küçük, hafif paketler halinde gelir ve genellikle 20 dolardan daha düşük bir fiyata alınabilir.

Bunlardan birini cebinizde taşıyın ve hareket halindeyken telefonunuzu şarj edebilirsiniz – bu da içine biraz meyve suyu pompalamak için son dakika için endişelenmenize gerek yok. Amazon’da neyden bahsettiğimize bir bak.

andoridpit anker portable battery

Anker PowerCore + mini

Musteri degerlendirmeleri

$ 19.99
Teklifi Kontrol Et

 

  Uzun mesafe için pil tasarrufu ipuçlarına mı ihtiyacınız var? Android’de pil ömründen nasıl tasarruf edeceğimizi kapsamlı bir şekilde inceleyin.

Bu önerilerden herhangi birini denedin mi? Telefonunuzun daha hızlı şarj olmasını sağlamak için ne yaparsınız? Yorumlarda bize bildirin.