Android telefon bataryanızı nasıl daha hızlı şarj edebilirsiniz?

Hepimiz bunu yaptık: evi terk etmeye hazırsınız ve telefonunuzu şarj etmeyi unuttuğunuzu anlıyorsunuz. Pil seviyesi tehlikeli derecede düşüktür, ancak yedeklemeniz için 15 dakikanız vardır, bu nedenle pili şarj etmek için şarj cihazına takarsınız – ve bu yüzde iki katına çıkar. Gelecekte bundan nasıl kaçınıyorsunuz? Android pilinizi nasıl daha hızlı şarj edebileceğinizle ilgili kılavuzumuzu okuyun.

 • En iyi pil ömrüne sahip Android akıllı telefonlar
 • Düzgün şarj olmayacak bir telefon nasıl düzeltilir?

Pil ömrü, birçok farklı faktörün bir araya gelmesidir, dolayısıyla hepsine hükmedecek tek bir çözüm yoktur, ancak akıllı telefonunuzu akıllıca kullanır ve doğru ekipmana sahip olursanız, tüm bu iyi uygulamalar pilinizde bir miktar hayal kırıklığı yaratabilir. . Aşağıdaki tüm en iyi ipuçlarımıza göz atın.

Atlamak:

 • Doğru fişi ve şarj cihazını edinin
 • Uçak moduna getirin
 • Kapatmak
 • Pil tasarrufu modunu kullan
 • Gereksiz özellikleri kapat
 • Dokunma ona
 • Taşınabilir bir USB şarj al

Doğru fişi ve şarj cihazını edinin

Android şarj cihazlarının evrensel bir bağlantısı olsa da, hepsi aynı oldukları anlamına gelmez. Telefonunuzu hızlı bir şekilde şarj etmek istiyorsanız şarj kablonuzu bir dizüstü bilgisayara bağlamak kötü bir fikirdir: USB 2.0 bağlantı noktası sadece 2,5 watt güç tüketirken USB 3, 4,5 watt verir. Duvar şarj cihazınız çok daha fazlasını sunacaktır, bu yüzden en hızlı şarjı istiyorsanız en iyi seçimdir.

Pek çok modern Android telefon, hızlı bir şekilde şarj edilmesini destekliyor. Bu özellik, 15 wattlık bir hız sunuyor ve dolayısıyla telefonunuzu çok daha hızlı bir şekilde şarj edebiliyor. Qualcomm web sitesinde hızlı şarjlı telefonların iyi bir listesini bulacaksınız (bir Qualcomm işlemcinize sahip olmanıza gerek yoktur; sadece Qualcomm'un güç sistemi).

Bir telefonun hızlı şarjı desteklediğinden, bununla birlikte gelen şarj cihazının hızlı bir şarj aleti veya bu telefon için mümkün olan en etkili şarj cihazı olduğu anlamına gelmediğini unutmayın. Kendini satın almak zorunda kalabilirsiniz. Örneğin, LG G6, her iki telefon da Quick Charge 3.0'ı desteklese de, G5 gibi Quick Charge 2.0 kullanan bir stok şarj cihazıyla birlikte geldi.

Telefon üreticinizin kendi şarj cihazını satın almanız gerekmeyecek – üçüncü bir kişi size bir servet kazandırabilir – ancak bir şeyleri ateşe verme eğiliminde olan isimsiz bir gri piyasanın ucuzlarına karşı dikkatli olun.

Your phone might support fast charging, but may not come with a fast charger. / © AndroidPIT

Aceleniz varsa kablosuz şarj kullanmanızı da önermiyoruz. Kablosuz şarj, aynı zamanda iyi eski moda kablolar kadar hızlı bir şekilde güç sağlayamaz, bu yüzden elinizde daha fazla zamanınız olduğunda en iyi şekilde kullanılır. Bu kuralın istisnası kablosuz hızlı şarjdır. Bu, USB şarjdan daha etkili olacak, ancak bir duvar prizinden kablo şarjından daha az etkili olacaktır.

 • Telefonunuzu şarj etmenin en iyi yolu nedir?
 • Android için en iyi kablosuz şarj cihazları

Uçak moduna getirin

Telefonunuz şarj olurken ne kadar az çalışırsa o kadar çabuk şarj olur. Uçak modu, cihazınızdaki tüm kablosuz telsizleri engeller, böylece telefonunuzun yeteneklerini azaltır ve bu nedenle bunu yapmayı engeller.

Uçak modundayken aramalar veya mesajlar almayacak, ancak önümüzdeki birkaç saat boyunca açık kalacak bir cihaza sahip olmaya değer.

Turn on airplane mode to make your phone charge faster. / © AndroidPIT

Kapatmak

Telefonunuzu tamamen kapatmak, uçak moduna geçirmekten daha hızlı şarj edilmesini sağlar. Yine, kapalıyken birkaç bildirimi kaçırıyor olabilirsiniz, ancak telefonunuzu tekrar eve gelene kadar sürmesini istiyorsanız, bununla yaşamak zorunda kalacaksınız.

Opinion by Nicholas MontegriffoHaving the willpower to leave our phone turned off every now and then can save a lot of battery stressWhat do you think?50506 participants

Pil tasarrufu modunu kullan

Lolipop'dan beri, Android cihazlarda stok açıklaması veya Motorola'nın Doze gibi üreticiye özgü bir özellik olup olmadığını, bazı açıklamaların (genellikle Ayarlar> Pil> Pil Tasarrufu ) pil tasarrufu modu vardır. Telefonunuz şarj olurken gücü korumak için bunu açın.

No matter what Android phone you have, you can always find some battery-saving solutions. / © AndroidPIT

Gereksiz özellikleri kapat

Pil gücünü kullanabilecek Bluetooth, GPS, Wi-Fi veya NFC gibi gereksiz özelliklerin olup olmadığını kontrol edin. Tüm uygulamalarınızı kapatın ve telefonunuzun Google Play Store'dan otomatik yedeklemeler veya uygulamaları güncellemesini durdurun.

Switch off some system features when you aren’t using them.  / © AndroidPIT

Dokunma ona

Telefonunuzu şarj olurken uçak modunun üzerinde ve dışında kullanmanız gerekiyorsa, önemli bir arama beklediğinizden, telefonunuzu 30 saniyede bir kullanmaya devam etmemeye çalışın. Niye ya? Çünkü ekran, hepsinin en büyük pil süzgecidir.

Telefonunuzu ne kadar çok uyandırırsanız, pili o kadar hızlı tükenir. Bu nedenle, gelen her bildirimi kontrol etme isteğinden kaçınmaya çalışın, şarj olmasını bekleyin ve istenen seviyeye daha hızlı ulaşır.

 • Android'deki bildirimlerin nasıl yönetileceğini öğrenin.

Taşınabilir bir USB şarj al

Bu, telefonunuzu daha hızlı şarj etmeyecektir, ancak düşük bir bataryaya sahip olma sorununu çözecek ve tam olarak şarj etmek için yeterli zaman kalmayacaktır. Taşınabilir USB şarj cihazları küçük ve hafif paketler halinde gelir ve genellikle 20 $ 'dan daha az bir fiyata alınabilir.

Bunlardan birini cebinizde taşıyın ve telefonunuzu hareket halindeyken şarj edebilirsiniz. Bu da, biraz meyve suyunu pompalamak için son dakika çizgisi hakkında endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelir. Amazon'da konuştuğumuz şeye bir bakın.

Ruj boyutlu Anker PowerCore + mini sadece 15 dolar için alınabilir. / © Anker

 

 • Uzun mesafe için bazı pil tasarrufu ipuçları mı ihtiyacınız var? Android'de pil ömründen tasarruf etmemize kapsamlı bir göz atın.

Bu önerilerin hepsini denedin mi? Telefonunuzu daha hızlı şarj etmek için ne yaparsınız? Yorumlarda bize bildirin.

Huawei Mate 10 Pro satın alınır

Best price

HUAWEI Mate 10 Pro – 128 GB, TITANIUM GREY- UNLOCKED – BRAND NEW

£499.99

£499.99 total

Check Offer

HUAWEI Mate 10 Pro – 128 GB, TITANIUM GREY- UNLOCKED – BRAND NEW

£499.99

£499.99 total

Check Offer

Huawei Mate 10 Pro 6GB/128GB Dual Sim SIM FREE/ UNLOCKED – Midnight Blue

£562.99

£562.99 total

Check Offer

Huawei Mate 10 Pro BLA-L09 – 128GB – Titanium Grey (Unlocked) Smartphone (Singl…

£560.00

Shipping from £8.00
£568.00 total

Check Offer

Huawei Mate 10 Pro 6GB Ram/64GB Dual Sim SIM FREE/ UNLOCKED – Mocha Gold (CN Ver.)

£589.99

£589.99 total

Check Offer

Compare prices