Android Telefon Kilidini Açtıktan Sonra Görünen Reklamları Kaldırma

Biliyorum. Şu anda çok rahatsızsın. Telefonunuzu her açtığınızda, garip reklamlar tarafından karşılanırsınız (ve bu makalede size yol açmıştır). Sağ?

Bu hissi biliyorum. Görünüşe göre reklamlar Android telefonlarımızı ele geçirdi. Öncelikle, havayı temizlememe izin verin, hayır, cihazınızın virüs bulaşmadığını. Ancak, evet, bir adware bulaşmış.

Adware, Play Store'dan herhangi bir kötü amaçlı uygulama indirdiğinizde telefonunuza otomatik olarak yüklenen istenmeyen bir uygulamadır. Bir reklam yazılımı uygulamasının tek işi size reklam göstermektir. Genellikle telefonunuzun kilidini açtıktan sonra, izniniz olmadan herhangi bir yere açılır ve reklam gösterir.

Rahatsız olmasına rağmen, endişelenmenize gerek yok. Bu reklamları telefonunuzdan kaldırmanıza yardımcı olacağız. İşlem iki adımı içerir: ilk olarak, yanlış uygulamalı uygulamayı bulmanız ve ardından onu kaldırmanız gerekir.

Uygulama Gösteren Reklamları Bul

1. Çözüm: Son Uygulamalara Göz Atın

Bu, Android cihazınızda uygulama gösteren reklamları bulmanın en kolay ve etkili yoludur. İşte yapman gerekenler.

Telefonun kilidini normal olarak açın ve ardından reklamı aldığınızda, cihazınızdaki Son uygulamalar düğmesine dokunun.

Son uygulamalar ekranına yönlendirileceksiniz. Burada size reklam gösteren uygulamanın adını veya simgesini göreceksiniz. Bu belirli uygulamayı cihazınızdan kaldırmak için adı / simgeyi hatırlayın ve ardından aşağıda verilen yöntemi izleyin.

Çözüm 2: Ana Ekrandan Rogue Uygulamaları Bul

Kısa bir süre önce Play Store'dan bir uygulama indirdiniz mi? Ya da çocuğunuz telefonda bir oyun kurdu mu? Hatırlamıyorsanız, ana ekrandaki veya uygulama çekmecesindeki uygulama simgesini arayın. Uygulamanın reklamları attığını bulmak için bunları tek tek kaldırmanız gerekiyor.

Çözüm 3: Bir Simge Olmadan Uygulamayı Kontrol Et

İlginçtir, bazı uygulamalar uygulama çekmecesinde veya ana ekranda görünmez. Yani temel olarak, sahte üçüncü taraf uygulamaları aradığınızda, uygulama çekmecesinde bulamayabilirsiniz.

Bu uygulamaları bulmak için Ayarlar> Uygulamalar'a gitmek zorunda kalacaksınız. Burada hiçbir simge olmayan uygulamayı bulacaksınız. Bu ASAP'ı kaldırmanız gereken suçludur.

Also on Guiding Tech
7 Handy Android Tips And Tricks That You Must Use

Read More

Çözüm 4: Çalışan Hizmetleri Kontrol Edin

Yaramazlık uygulamalarını bulmanın bir başka yolu, bunları Koşu Servisleri ayarı altında bulmaktır. Bu ayar varsayılan olarak etkin değildir. Geliştirici seçenekleri altında mevcut.

İşte yapman gerekenler.

1. Adım: Önce Geliştirici seçeneklerini etkinleştirmeniz gerekiyor. Durumda bunları zaten etkinleştirdiniz, 2. adıma geçebilirsiniz.

Geliştirici seçeneklerini etkinleştirmek için Ayarlar> Sistem> Telefon hakkında'ya gidin ve yapıya 7 kez dokunun. Geliştirici seçeneklerinin etkin olduğunu belirten bir mesaj alacaksınız.

2. Adım: Geliştirici seçeneklerini etkinleştirdikten sonra, Ayarlar'ı tekrar açın ve ardından Sistem ve Geliştirici seçeneklerine dokunun.

3. Adım: Geliştirici seçenekleri'nin altında Çalışıyor servisleri'ne dokunun. Burada sisteminizde şu anda çalışan uygulamaları bulacaksınız. Tanımadığınız bir uygulama bulursanız, kaldırmak için aşağıdaki yöntemi izleyin.

5. Çözüm: Reklam Dedektörü Uygulamasını İndirin

Yukarıdaki yöntemlerden hiçbiri sizin için işe yaramazsa ve haydut uygulamasını bulamıyorsanız, AppBrain Reklam Dedektörü uygulamasını Play Store'dan indirin. Bu uygulama temel olarak reklamları olan uygulamaları sıralar ve gösterir. En üstte görünen tüm uygulamalar size bir çeşit reklam gösterir.

En üstteki uygulamaları kontrol edin ve bunları tek tek kaldırın. Bu uygulamalardan biri kaldırılarak sorun çözülmelidir.

Also on Guiding Tech
Top 17 New WhatsApp Tips & Tricks on Android in 2018

Read More

Kilit Ekranındaki Reklamları Gösteren Uygulamalar Nasıl Kaldırılır

Bu, hangi uygulamanın soruna neden olduğunu bildiğinizde basittir.

1. Adım: Telefonunuzdaki Ayarları açın ve Uygulamalar / Uygulamalar ve bildirimler / Uygulama Yöneticisi'ne gidin.

2. Adım : Reklam göndermekten sorumlu suçlu uygulamayı bulun. Üzerine dokunun. Sonra bir sonraki ekranda, Kaldır'a dokunun. Bu, uygulamayı cihazınızdan kaldıracaktır. Cihazınızın kilidini açarak reklamların kaldırılıp kaldırılmadığını kontrol edip doğrulayın.

Reklamlar hâlâ oradaysa, şüphe duyan tüm uygulamalar için bunu yapın.

Note: Sometimes, you will not find the Uninstall button in the apps. It might be greyed out. Other times, when you tap the uninstall button, you will get the message saying that this app has administrative rights. It cannot be uninstalled. To uninstall such apps, follow the next solution.

Çözüm: Yönetim yetkilerini iptal edin

Bir uygulamanın Kaldırma düğmesine dokunarak kaldırılamayacağı durumlarda aşağıdaki adımları izleyin:

1. Adım: Telefonunuzdaki Ayarları açın ve Güvenlik'e gidin (Bazı cihazlarda Güvenlik, Ayarlar> Gelişmiş Ayarlar bölümünde bulunur).

2. Adım: Güvenlik'in altında, Cihaz Yöneticileri veya Cihaz yöneticisi uygulamalarına dokunun. Alışılmadık veya simge içermeyen uygulamaları devre dışı bırakın.

3. Adım: Uygulama devre dışı bırakıldıktan sonra cihazınızdan kaldırın.

Hele şükür

Telefonunuzu ele geçiren ve izinsiz olarak berbat reklamları görüntüleyen uygulamalar muhtemelen Android'in açıklığı hakkında en rahatsız edici şeydir. Ancak her sorunun bir çözümü vardır ve yukarıdaki çözümlerden birinin sorununuzu çözmesini umuyoruz.