Android Telefon Nasıl Kolay Yolu Güncelleme

Android telefonlar genellikle desteklenen ömürleri boyunca üreticilerinden çeşitli yazılım güncellemeleri alır. Bu güncellemeler, cihazı daha güvenli hale getirecek, daha fazla özellik sunacak ve birkaç hata düzeltmesi ile birlikte gelecektir. Bu güncellemeler genellikle cihaza otomatik olarak gönderilmesine rağmen, manuel olarak yapmak isteyebileceğiniz zamanlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Android telefonun manuel olarak nasıl güncelleneceğini göstereceğiz.

Bilgisayarınız veya Android cihazınızla ilgili herhangi bir sorun yaşarsanız, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, doğru bir değerlendirme yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebilmesi için olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışmanızı rica ediyoruz.

Android Telefonu Manuel Olarak Güncelleme

Yöntem 1: Android telefonu OTA Güncelleştirmeleri ile el ile güncelleyin

    Telefonunuzun bir Wi-Fi ağına bağlı olduğundan emin olun.Ayarlar> Cihaz hakkında’ya gidin, ardından en son Android sürümünü indirmek ve yüklemek için Sistem Güncellemeleri> Güncellemeleri Kontrol Et> Güncelle’ye dokunun. Yükleme tamamlandığında telefonunuz yeni Android sürümünde çalışır.

Bilgisayarınızı telefonunuzu güncellemek için de kullanabilirsiniz.

    Android telefon üreticinizin masaüstü yazılımını indirin. masaüstü yazılımını yükleyin.Android’in şarj kablosunun USB ucunu bilgisayarınıza takın, ardından diğer ucunu telefonunuza takın.Üreticinin masaüstü yazılımını açın. Güncelleme seçeneğini bulun ve tıklayın. İstendiğinde güncelleme dosyanızı seçin ve ekrandaki talimatları izleyin.

Bu, Android telefonu manuel olarak güncelleme yöntemlerinden biridir

Yöntem 2: Android telefonunu yükseltme paketini kullanarak el ile güncelleyin

Cihaz üreticisinin, kullanıcıların indirmesi için web sitelerinde bazı güncelleme dosyalarının yayınlanacağı durumlar vardır. En son sistem yükseltme paketini telefonunuzun marka modeline göre indirebilir ve ardından telefonun SD kartına kaydedebilirsiniz. Android işletim sistemi sürümünü güncellemek için, Ayarlar> Telefon Hakkında> Sistem Güncellemesi bölümüne gidin, telefonunuz kullanılabilir paketi gösterdiğinde, paketi indirmek ve yüklemek için Devam’a dokunun. Yeniden başlattıktan sonra telefonunuz güncellenecektir.

Yöntem 3: Android telefonu Rooting Device ile manuel olarak güncelleyin

Bu ikinci yöntem, yalnızca cihazın köklendirilmesini gerektireceği için yalnızca gelişmiş Android kullanıcıları için önerilir. Köklendirme, işletim sistemindeki her şeye tam erişim sağlar ve bu izinler telefondaki her şeyi değiştirmenize izin verir. Köklü bir cihazınız olduğunda, telefonunuzu mevcut en son yazılım sürümüne güncelleyebilirsiniz. Deneysel Android sürümlerini cihazınıza bile yükleyebilirsiniz, ancak bunun hala hatalı olabileceğini unutmayın.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuyoruz ancak hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.