Android Telefon Nasıl Otomatik Düzeltilir Sessiz Moda Girilir

Bunu düşünün: Zil sesi seviyesi açıkken çok önemli bir arama bekliyorsunuz. Telefonunuzu iki dakikalığına bir kenara bırakırsınız ve aldığınızda, o önemli aramayı kaçırdığınızı görürsünüz. Bu nasıl oldu? Telefonun yanındaydın ve hiç çalmadı!

Bu, sizin gibi birçok kullanıcının yüzleşebileceği bir senaryodur. Telefon sessiz olmasa da, çağrıları kaçırırsınız; çünkü bilinmeyen bir nedenden dolayı telefon sessiz moda geçer. Bunun ne kadar sinir bozucu olabileceği tamamen anlaşılabilir.

Sık sık benzer bir sorunla mı karşılaşıyorsunuz? Hadi düzeltelim.

Cihazınızı Yeniden Başlatın

Kulağa geldiği kadar klişe olarak cihazınızı yeniden başlatın. Yeniden başlatma, her zaman çalışabilecek büyülü bir tedavi yöntemidir. Cihazınız yeniden başlattıktan sonra hala titreşim veya sessiz moda girerse, sonraki çözümlere geçin.

Halka Sesini Kontrol Et

Android cihazların ses ayarları altında dört kategorisi vardır – medya ses seviyesi, çağrı ses seviyesi, zil ses seviyesi ve alarm ses seviyesi. Ses seviyesini değiştirmek için ses seviyesi düğmelerini kullanıyorsanız, zil sesinin seviyesini arttırdığınızdan emin olun. Sıfır veya minimum olması durumunda, zili duyamazsınız.

Zil sesinin etkin olup olmadığını kontrol etmek için aşağıdaki adımları izleyin:

Adım 1: Cihaz ayarlarını açın ve Ses / Sesler ve bildirimler bölümüne gidin.

Adım 2: Kaydırıcıyı Zil sesi seviyesi açısından kontrol edin. Minimum seviyenin üzerinde olmalıdır.

Also on Guiding Tech

.camp-list-1278{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/Organised/Cover-Images/1277/how-to-category-guiding-tech-1_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.jpg?1526653628’);background-size:cover;background-position:center center}

#How-to/Guides

Click here to see our How-to/Guides articles page

Rahatsız Etmeyin Ayarını Kontrol Edin

Rahatsız etmeyin (DND) modu, Android'in en iyi özelliklerinden biridir. Kullanarak, zil sesini susturmadan bildirimlerinizi susturabilir, öncelikli bildirimleri etkinleştirebilir, görsel rahatsızlıkları kapatabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Mod, ayarlanan koşullar için otomatik olarak etkinleştirileceği bir ayarı da destekler.

Cihazınız otomatik olarak sessiz moda geçiyorsa, rahatsız etmeyin modu suçlu olabilir. Herhangi bir otomatik kuralın etkin olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir.

Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

Adım 1: Cihaz ayarlarını açın ve Ses / Ses ve bildirim üzerine dokunun.

Adım 2: Rahatsız Etmeyin üzerine dokunun.

Adım 3: Bu adım, cihazlar arasında farklı olabilir. Otomatik kurallar adında bir ayar aramanız, otomatik olarak açmanız, programlamanız veya benzeri bir şey bulmanız gerekir. Üzerine dokunun.

Adım 4: Otomatik kuralın etkin olmadığından emin olun. Bir kural etkinse, kapatın.

Güvenli Modu Etkinleştir

Bu uygun bir düzeltme değil. Bu sadece sorunu tanımlamanın bir yolu. Temel olarak, cihazınızı güvenli modda başlatmanız ve 10-15 dakika böyle tutmanız gerekir. Güvenli mod, cihazınızdaki tüm üçüncü taraf uygulamaları devre dışı bırakarak sorunun tanımlanmasını kolaylaştırır.

Cihazınız sessiz modda güvenli modda otomatik olarak açılmazsa, sorundan bir uygulama sorumludur (aşağıda daha fazlası). Ancak, sorun güvenli modda devam ederse, sorun donanım olabilir. Telefonunuzu kontrol ettirmenizi öneririz.

Güvenli modu açmak için aşağıdaki adımları izleyin:

Adım 1: Güç düğmesini kullanarak android telefonunuzu kapatın.

Adım 2: Cihazınız kapandıktan sonra, üretici logosunu görene kadar güç düğmesini basılı tutun.

Adım 3: Kullanılabilir olduğu anda, güç düğmesini bırakın ve ses kısma düğmesini basılı tutun. Cihaz kapanana kadar basılı tutmaya devam edin. Sol alt köşede bulunan Güvenli mod kelimesi ile tanımlanan güvenli moda gidersiniz.

Alternatif olarak, Gücü Kapat ve Yeniden Başlat seçeneklerini görene kadar güç düğmesini basılı tutabilirsiniz. Kapat seçeneğine iki saniye basılı tutun. Güvenli modda yeniden başlatmayı onaylamanızı isteyen bir açılır pencere belirecektir. Tamam üzerine dokunun. Güvenli modu kapatmak için cihazınızı yeniden başlatmanız yeterlidir.

Also on Guiding Tech
Top 21 Android Tips and Tricks You Must Know

Read More

En Son Yüklenen / Güncellenen Uygulamaları Kaldır

Cihaz güvenli modda iyi çalışıyorsa, bir üçüncü taraf uygulaması suçludur. Son zamanlarda herhangi bir uygulamayı yüklediniz veya güncellediniz mi? İlk olarak, son yüklenen tüm uygulamaların izinlerini kontrol edin ve hangisinin ses kontrol seçeneklerine erişebileceğini devre dışı bırakın. Bu çok sıkıcı ise, yeni yüklenen uygulamaları birer birer kaldırın ve sorunun çözülüp çözülmediğine bakın.

Bir uygulamayı veya uygulama güncellemesini kaldırmak için Ayarlar'a ve ardından Uygulamalar / Uygulama yöneticisi'ne gidin. Burada, kaldırmak istediğiniz uygulamaya, ardından Kaldır düğmesine dokunun. Alternatif olarak, Play Store'u açın ve uygulamayı arayın. Ardından Kaldır düğmesine basın.

Disclaimer: The app shown in the above screenshot is for reference purposes only.

Bir üçüncü taraf uygulamasının ses sorunundan nasıl sorumlu olduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Peki, uygulamaların, cihazın sesini değiştirmelerine izin veren farklı izinleri de vardır. Bu nedenle, bu durumda, bir uygulama gereksiz yere ses kontrol seçeneklerine erişiyor olabilir ve cihazınızın ses seviyesi ayarlarıyla karıştırıyor olabilir.

Üçüncü Taraf Uygulamaları Kullan

Yukarıda belirtilen çözümlerden hiçbiri sorunu çözmezse, varsayılan bir birim ayarlamak için App Volume Control ve Tasker gibi üçüncü taraf uygulamaları kullanmayı deneyin. Bu şekilde, farklı uygulamalar için belirli bir hacim tanımlayabilir ve buna göre bildirimlere öncelik verebilirsiniz.

Also on Guiding Tech
5 Cool Hidden Android Gestures You Need to Know

Read More

Konuşma Altındır

Umarız yukarıdaki düzeltmeler sorununuzu çözer ve artık önemli görüşmeleri kaçırmazsınız. Önemli aramalar hakkında konuşmak, uygulamalardan bildirim almaktan kaçınmak için cihazınızı manuel olarak sessiz modda tutarsanız, yalnızca çağrı bildirmesine izin vermek için rahatsız etme modunu ve kurallarını kullanın.

Bildirimleri uygulamalardan susturmanın başka bir yolu da, varsayılan olarak bağlanan bildirim ve zil sesi seviyesini ayırmaktır.