Android Telefon Veya Tablet Nasıl Şifrelenir?

Akıllı telefonunuz veya tabletiniz farklı kişisel bilgiler ve verilerle doludur ve tüm verilerinizin güvenli olduğundan emin olmanız gerekir. Telefonunuzu kaybederseniz veya çalınırsa tüm bu veriler yanlış ellere düşebilir. Başkalarının verilerinize ve kişisel bilgilerinize erişmesini önlemenin en basit yolu, tüm bu bilgilerin depolandığı Android cihazını şifrelemek. Akıllı telefonunuzu veya tabletinizi şifreledikten sonra, üzerindeki tüm veriler anahtar olmadan okunamaz. Android şifrelemeyi nasıl etkinleştireceğinizi göstereceğiz .

Başlamadan önce, yalnızca birkaç Android cihazının şifresinin çözülebileceğini unutmayın. Şifrelenemeyen akıllı telefonlar ve tabletler söz konusu olduğunda, şifrelemeyi kaldırmanın tek yolu fabrika ayarlarına sıfırdır, bu durumda tüm verilerinizi kaybedersiniz. Android şifreleme etkinleştirdikten sonra, cihazınızın eskisinden daha yavaş olacaktır göreceksiniz.

Ayrıca bkz: Android'de konuşmaya Google metin nasıl etkinleştirilir?

www.youtube.com

Android nasıl şifrelenir?

Başlamadan önce, cihazınızın pilinin tamamen şarj olduğundan emin olun ve şifrelemeyi bitirene kadar telefonu takılı tutun. Bu adımları takip et:

  • Ayarlar'a gidin ve Güvenlik'i seçin.
  • Ekran kilidine tıklayın
  • Şifre veya PIN'i seçin (telefonunuzu veya tabletinizi her açtığınızda, şifreyi veya PIN kodunu girmeniz gerekecektir) ve sadece uyarıları takip etmeniz yeterlidir.
  • Telefonu şifrele veya Tableti şifrele'yi seçin
  • Şimdi seçeneği belirleyin: SD kartı şifrele, ileri 'yi tıklayın.
  • PIN'i onaylayın.
  • Telefonu şifrele veya Tableti şifrele üzerine tıklayın.

Şifreleme en az yarım saat sürüyor, bu yüzden Android cihazınızı takılı tutmanız önerilir. Şifreleme sırasında Android akıllı telefonunuz veya tabletiniz birkaç kez yeniden başlatılacaktır. Bunu kesmemek gerçekten çok önemlidir, çünkü eğer yaparsanız, tüm verilerinizi kaybedersiniz. Tamamlandığında, daha önce belirlediğiniz şifreyi veya PIN kodunu girmeniz gerekecektir. Şifre veya PIN'i unutma!

Ayrıca şunları da okuyabilirsiniz: Android'de Uygulamaları Donma ve Kilitlenme Nasıl Onarılır