Android Telefon veya Tablet On Fotoğraflar Nasıl Gizlenir

Android telefonunuzda veya tabletinizde çok sayıda fotoğraf tutarsanız, belki de fotoğrafları biraz meraklı olanlardan korumak istersiniz. Örneğin, Android'inize herhangi bir nedenle arkadaşlarınızdan birine verebilirsiniz ve galeriye girip kendiniz için saklamak istediğiniz fotoğrafları görebilirsiniz. Bunu nasıl önleyebiliriz? Cevap basittir, Android telefonunuzda veya tabletinizde fotoğraflarınızı kolayca gizleyebilirsiniz ve size bunu nasıl yapacağınızı göstereceğiz.

Ayrıca bkz: Android ve IPhone'da IMEI Numarası Nasıl Bulunur

 

Android'inizdeki fotoğrafları gizleme

Android'de fotoğrafları gizlemenin en basit yollarından biri, istediğiniz görüntüleri yerleştireceğiniz bir klasör oluşturarak. İşte nasıl:

  • Dosya yöneticisine gidin, Menü> Ayarlar'a dokunun ve “Gizli dosyaları göster” seçeneğini açın.

  • Dosya yöneticisi menüsüne geri dönün ve “Yeni klasör” e tıklayın.
  • Ardından, klasörü adlandırmanız gerekecektir. Klasörün adı bir süre (.) İle başlamalı ve sonra (.) Sonra ne yazacağınız size kalmış. Aşağıdaki örneğe bir göz atabilirsiniz. Yeni bir klasör oluşturdum ve ona .myphotos adını verdim.

  • Klasör oluşturulduktan sonra, tüm fotoğraflarınızı bu klasöre yerleştirin.

 

İşiniz bittiğinde, Dosya yöneticisine giderek ve oluşturduğunuz klasörü bularak fotoğraflara erişebileceksiniz. Klasörü tamamen görünmez yapabilirsiniz: Dosya yöneticisi> Ayarlar'a gidin ve “Gizli dosyaları göster” seçeneğini devre dışı bırakın. Klasörü açmak istediğinizde, seçeneği etkinleştirmeniz yeterlidir.

Telefonunuzda veya tabletinizde önceden yüklenmiş Dosya Yöneticiniz yoksa, Google Play Store'dan, örneğin ES Dosya Gezgini Dosya Yöneticisi, Dosya Uzmanı veya OI Dosya Yöneticisi gibi uygulamalardan birini indirebilirsiniz.

 

Fotoğrafları bir uygulama ile gizle

Android'inizdeki fotoğrafları gizlemek için diğer seçenek, Google Play Store'dan alabileceğiniz uygulamalardan biridir. Bu uygulamalar oldukça kullanışlıdır, çünkü fotoğraflarınızı ve videolarınızı gizleyebilir ve şifreyle koruyabilirsiniz. Bu amaç için en popüler uygulamalardan bazıları Vault ve Galeri Kilidi'nde resimleri gizle (Resimleri gizle).

Vaulty temel özellikleri: Özel galeri, şifre koruması, çevrimiçi yedekleme, mugshot, vb.

Galeri Kilit tuşu özellikleri şunlardır: fotoğrafları ve videoları gizlemek; Kutu, Dropbox ve Google Drive'a desteklenen bulut yedekleme; Birisi üç kez yanlış şifre yazarsa, Android yerleşik kamera sadece bir kaç isim vermek için o kişinin fotoğrafını çeker.

 

Ayrıca şunları da okuyabilirsiniz: Android Kişileri Nasıl Tekrar Çoğaltır?