Android telefonda pusulayı kalibre etme

Neredeyse herkese oldu. Yolunuzu bulmaya çalışıyorsunuz ve navigasyon uygulamanızdaki ok doğru yönde işaret etmiyor, keyfi olarak dolaşıyor veya hiç hareket etmiyor. Akıllı telefonunuzu, karşı karşıya olduğunuz yönü söylemek için zor zaman geçiriyorsanız, telefonunuzun pusulasının yeniden kalibre edilmesi gerekir. Bu makalede, size nasıl yapılacağını göstereceğiz.

  • Android için gizli kodlar
  • Akıllı telefonunuzdaki sensörlerin kalibrasyonu nasıl yapılır

Pusulayı kalibre etmek için cihazı her eksende birkaç kez döndürün

Telefonunuzun pusulasını kalibre etmek gerçekten kolaydır. Google Haritalarınız olduğunu varsayarsak (kim yapmaz?), Uygulamayı açın ve aşağıdaki basit adımları uygulayın:

  • Telefonunuzu normalde yaptığınız gibi tutun. Ardından, telefon hala sizi karşı karşıya iken telefonun üstünü öne doğru (sizden uzaklaştıkça) ve geriye (size doğru) eğin.
  • Şimdi telefonu normalde yaptığınız gibi tutun, ekranı size dönük olarak dik tutun. Ardından sola, daha sonra sağa dönünce çevirin.
  • Sonra normalde yaptığınız gibi telefonunuzu dik tutun. Ardından, telefon yine de size dönükken, telefonun üst kısmını bir taraftan diğer tarafa doğru eğin (manzara moduna geçiş yaptığınız gibi).

Şekil 8 pusulayı kalibre etmek için kullanılan model

Bu yöntem etkili değilse, akıllı telefonunuzu havadaki şekil 8 biçiminde hareket ettirerek aynı sonucu elde edebilirsiniz. Google Haritalar'ı açmanız ve yukarıdaki videodaki önerileri takip etmeniz kolay – ancak bunu halka açık yapmak aptalca görünebilir.

Opinion by Brittany McGheeI usually calibrate the compass on my phone with a figure 8 patternWhat do you think?5050281 participants

Üçüncü taraf uygulamaları

Pusulanızın ve diğer algılayıcıların durumunu size söylemek için Play Store'dan bir uygulama da yükleyebilirsiniz; bu da alıcının ne zaman kalibre edileceğini size bildirecektir. Örneğin, GPS Temelleri sadece bunu yapar.

GPS Essentials

GPS, pusula veya navigasyon uygulamasıyla ilgili sorun yaşamaya devam ediyorsanız, GPS sinyalini iyileştirmek için ipuçlarımızı deneyin. Sorunuz mu var? Yorumları bize bildirin!

LG G6 nereden alınır

Best price

5.7-inch LG G6 H871 32GB UNLOCKED AT&T 32GB 4GB RAM LTE 13MP Android Smartphone

£304.99

£304.99 total

Check Offer

LG G6 H870DS 64GB Dual sim SIM FREE/ UNLOCKED – Black

£360.99

£360.99 total

Check Offer

LG G6 H870DS 64GB Dual Sim SIM FREE/ UNLOCKED with 0.33mm Rounded Edges Tempered Glass Screen Protector – Black

£363.99

£363.99 total

Check Offer

LG G6 H870DS 64GB Dual sim SIM FREE/ UNLOCKED – Platinum

£369.99

£369.99 total

Check Offer

LG G6 H870DS 64GB Dual sim SIM FREE/ UNLOCKED – White

£369.99

£369.99 total

Check Offer

Compare prices