Android Telefonlar Arasında Müzik Aktarmak İçin En İyi 5 Uygulama

Şunu hayal edin: Telefonunuzdan arabanızın müzik çaları aracılığıyla şarkıları çalan bir yolculuğa çıkıyorsunuz. Arkadaşların çalma listenizi seviyor. Şarkıları Android telefonlarına aktarmanızı istiyorlar. Ama laptopun yanında değil. Böyle bir durumda ne yaparsınız? Müziği bir Android telefondan diğerine nasıl aktarırsınız?

Transfer Music Between Android Phones 13

Bu roket bilimi değil. Bilgisayar olmadan kolayca yapabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan telefonunuzda yüklü bir müzik paylaşım uygulaması. Bu uygulamalar, mobil verilerinizi kullanmadan Android telefonlar arasında yerel veya çevrimdışı müzik aktarmanıza izin verir.

Android telefonlar arasında şarkı aktarmanıza izin veren 5 uygulamayı seçtik. Onları kontrol edelim.

1. PAYLAŞIM

Şahsen beğendiğim uygulamalardan biri de SHAREit uygulaması. En eski dosya paylaşım uygulamalarından biri olan son birkaç yılda olağanüstü bir şekilde gelişti. Müzik aktarma işlemi basittir. Uygulamayı indirmeniz ve ilgili telefonlardaki gönder ve al düğmelerine basmanız gerekir. Sonra Müzik sekmesinin altındaki ses dosyalarını seçin.

Etkileyici olan, ses dosyalarını ayrı dosyalar, albümler, klasörler ve sanatçılar gibi çeşitli bölümler altında sınıflandırmasıdır. İstenilen dosyaları bulmayı kolaylaştırmakla kalmaz, tüm klasörleri veya albümleri de paylaşabilirsiniz.

Transfer Music Between Android Phones 1Transfer Music Between Android Phones 2

Müziğin yanı sıra, videolar, uygulamalar, fotoğraflar, belgeler, ZIP dosyaları ve diğerleri gibi her tür dosyayı aktarabilirsiniz. Grup paylaşımı, paylaşım bölgesi ve platformlar arası destek gibi ilginç özellikler sunar.

Bu uygulamayı kullanmak için çalışan bir internet bağlantısına ihtiyacınız yok. Ancak, aynı Wi-Fi ağına veya sıcak noktaya bağlı olmanız gerekir. İlginç bir şekilde, başka bir kişi SHAREit uygulamasına sahip değilse, web paylaşımı olarak bilinen, yükleme gerektirmeyen dosya paylaşım özelliği ile müzik aktarabilirsiniz.

Artıları:

  Web paylaşımıBuilt-in audio player

Eksileri:

  Reklamlar ve gereksiz bildirimler

Boyut: 26MB

2. Xender

Eğer reklamlar SHAREit uygulaması durumunda bir pazarlamacı gibi hissediyorsa, şaşırtıcı alternatiflerinden Xender’ı deneyebilirsiniz. SHAREit ile benzer bir arayüze sahip olan Xender çok farklı hissetmeyecek. Müzik sekmesinin altında, müzik dosyalarını paylaşmaya başlamak için gönderme ve alma düğmelerine dokunun.

Klasörlerin görüntülenmesini ve aktarılmasını desteklese de, albüm veya sanatçılara göre kategorize etmekten yoksundur. Ancak yardımcı olursa, ses dosyalarınızı bulmak için aramayı kullanabilirsiniz. Ayrıca çeşitli platformlarda da mevcuttur.

Transfer Music Between Android Phones 3Transfer Music Between Android Phones 4

SHAREit’e benzer şekilde, bu uygulamayı kullanarak her türlü dosyayı aktarabilirsiniz. Verilerinizi bir telefondan diğerine taşımak için telefon çoğaltma özelliği bile sunar. Yine, dosya aktarımı için internet gerekmez.

Artıları:

  Reklam yokDahili ses çalar

Eksileri:

  Sanatçı ve albüm kategorisi yok

Boyut: 15MB

3. Google’dan Dosyalar

Dikkat ederseniz, yukarıdaki iki uygulama Müzik başlığının altındaki müzik dosyalarını listeler, ancak bu uygulamada genel Ses sekmesine sahip olacaksınız.

Transfer Music Between Android Phones 5Transfer Music Between Android Phones 6

Bunun nedeni, ses dosyalarını tüm formatlarda aktarmanıza izin vermesidir. Önceden yüklenmiş zil sesleri, SMS sesleri, .m4a veya .ogg dosyaları olsun, her şey Google uygulamasının Dosyalar ile paylaşılabilir. Sanatçılar ve albüm kategorileri de bu uygulamada eksik olsa da, dosyaları tarih, dosya adı ve boyutu gibi çeşitli parametrelere göre sıralayabilirsiniz.

Google’dan dosyalar tam teşekküllü bir dosya yöneticisi ve Google’dan daha temiz bir uygulamadır. Diğer kayda değer özellikler arasında dosyalara göz atma, telefon temizleme, mobil veri olmadan dosyaların çevrimdışı olarak paylaşılması vb.

Transfer Music Between Android Phones 8Transfer Music Between Android Phones 7

Artıları:

  Her türlü ses dosyasını destekler

Eksileri:

  Klasör aktarımına izin verilmez

Boyut: 6MB

4. ShareMe (Mi Bırak)

Popüler akıllı telefon markası olan Xiaomi’nin evinden, daha önce Mi Drop olarak bilinen ShareMe geliyor. SHAREit’ten ilham alan ShareMe, müzik dosyalarını da şarkılar, sanatçılar, albümler ve klasörler altında sınıflandırıyor. Gerekli dosyayı bile arayabilirsiniz.

Transfer Music Between Android Phones 9Transfer Music Between Android Phones 10

Müzik dosyalarını paylaşmak için Gönder düğmesine dokunun ve ardından Müzik sekmesine gidin. Bu uygulama aynı zamanda belgeler, videolar ve kişiler dahil diğer dosyaları paylaşmanıza izin verir.

Artıları:

  Reklam yokAtractive arayüzü

Eksileri:

  Yalnızca Android telefonlar ile sınırlıdır (PC için FTP kullanılabilir)

Boyut: 6MB

5. Zapya

Bir telefondan diğerine müzik aktarmak için kullanılabilecek başka bir dosya paylaşım uygulaması Zapya uygulamasıdır. Şarkıların yanı sıra, müzikleri sanatçılar, klasörler (Dosyalar sekmesi altında bulunur) ve hatta çalma listeleriyle paylaşabilirsiniz.

Transfer Music Between Android Phones 11Transfer Music Between Android Phones 12

Diğer ilginç özellikler arasında grup paylaşımı, QR kod paylaşımı, bağlanmak için sallamak ve telefon çoğaltması sayılabilir. Ne yazık ki, uygulama SHAREit’e benzer çevrimiçi içerik sunmayı amaçlayan keşif ve önerilen sekmeler gibi gereksiz şeylerle dolu.

Artıları:

  Oynatma listesi paylaşımı

Eksileri:

  Reklamlar

Boyut: 11MB

İnternet Temel mi?

Yukarıdaki uygulamaların çalışan bir internet bağlantısına ihtiyacı yoktur, ancak önce bunları indirmeniz gerekir. Düzenli olarak yalnızca dosya veya müzik aktarmak istiyorsanız, bunu yapmanız mantıklıdır.

Yalnızca tek bir şarkıyı paylaşmak istemeniz durumunda, telefonunuzda yüklü olan ve WhatsApp, Telegram veya Facebook Messenger gibi anlık mesajlaşma uygulamalarıyla yapabilirsiniz. Bir Android’den başka bir telefona müzik aktarmak için bu uygulamalardaki dosya paylaşım seçeneğini kullanın. Açıkça görüldüğü gibi, anlık mesajlaşma uygulamaları yoluyla aktarım yapmak için internete ihtiyacınız olacak.

Sıradaki: Android telefonunuzda önceden yüklenmiş müzik uygulamalarını beğenmediniz mi? Aşağıdaki en iyi hafif müzik çalar uygulamalarına göz atın.