Android Telefonlar için 5 En İyi K-9 Mail App Alternatifleri

K-9 Mail, gizlilik ve güvenlik merkezli yaklaşımı için kendine bir isim yapmış olan Android platformu için açık kaynaklı bir e-posta istemcisidir. Veri istismarı konusunda endişeli olanlar ve e-postalarını okuyan veya onlar hakkında bilgi toplayanlar K-9 e-posta istemcisini tercih ediyor.

K 9 Mail App Alternatives For Android

Tek uyarı kullanıcı arayüzünün hoş olmaması, tam HTML oluşturucusundan yoksun olması ve mevcut özelliklerin menüler içinde derinlere gizlenmiş olmasıdır. Alternatif arama zamanı?

Kullanıcılar yıllardır UI hakkında şikayet ediyorlar. Açıkçası, köpek yüzlü logodan bile hoşlanmıyorum, ama K-9 şüphesiz ki güçlü bir e-posta uygulaması. Sadece birkaçı takdir eden saçma sapan bir yaklaşım.

Kullanıcıların gizliliğinden ve güvenliğinden ödün vermeden daha iyi bir UI ve daha gelişmiş özellikler sunan bazı alternatiflere göz atalım.

1. ProtonMail

ProtonMail, uçtan uca şifreleme sunarak hızlı bir şekilde bir isim yaptı ve ProtonMail çalışanlarının bile e-postalarınıza erişmesini ve okumasını neredeyse imkansız hale getirdi. Açık kaynaklı olması sadece daha fazla browni puanı kazandı. Bir hesap oluşturmak için bir e-posta kimliğine veya çalışma numarasına bile ihtiyacınız yok (kurtarma için isteğe bağlı).

K 9 Mail App Alternatives For Android 1K 9 Mail App Alternatives For Android 2

K-9 Mail’den farklı olarak iOS’ta da kullanılabilir. Kullanıcı arayüzü akışkandır, Materyal Tasarımı kurallarına uyar ve pek çok özellik sunar. OpenPGP desteği, kendi kendini imha eden e-postalar vardır ve OpenPGP’yi desteklemeyen e-posta uygulamaları kullanan ProtonMail dışı kullanıcılara parola korumalı e-postalar gönderebilirsiniz.

CERN’deki bilim adamları tarafından geliştirilen ProtonMail, ücretsiz olanı da dahil olmak üzere çeşitli planları olan saygın bir e-posta istemcisidir. Özel bir etki alanınız varsa, planlar sizin için 5 ABD Doları / ay’dan başlar.

2. Outlook

Bunun aradığın şey olmadığını biliyorum ama beni dinle. Outlook son zamanlarda çok değişti ve bu yılın başlarında birkaç yeni gizlilik ve güvenlik odaklı özellik piyasaya sürüldü. Office 365 aboneleri, Office belgelerini uçtan uca şifreleme ile birlikte kullanabilen gelişmiş, zengin özellikli bir posta istemcisi edinir.

K 9 Mail App Alternatives For Android 5K 9 Mail App Alternatives For Android 6

Benim için göze çarpan bir özellik, fidye yazılımı tarafından vurulma ihtimaline karşı dosya kurtarma idi, ki bu da açıkça gün geçtikçe yaygınlaşıyor. Outlook.com ücretsiz bir hesap sunar ve fidye yazılımı koruması olmasa da şifreli postalar alırsınız. Ayrıca, alıcıların e-postanın içeriğini kopyalamasını veya izniniz olmadan iletmesini engelleyebilirsiniz.

Outlook, zamanlama, takvim, ofis uygulamaları entegrasyonu, erteleme ve çok daha fazlası gibi özelliklerle birlikte bu kılavuzdaki en iyi kullanıcı arayüzlerinden biridir.

3. Kıvılcım

Uçtan uca şifreleme ile süper güvenli, özel bir e-posta istemcisi arıyorsanız, o zaman Spark’dan başka bir yere bakmayın. Şu anda Play Store’da bulunan en iyi tasarlanmış ve zengin özellikli e-posta istemcilerinden biri. Spark sadece Akıllı Gelen Kutusu ile birlikte gelmiyor, ayrıca sizi yalnızca tanıdığınız kişilerden gelen e-postaları uyaran Akıllı Bildirimler ile birlikte geliyor. Bu e-postalar, ilk ne zaman gönderildiklerine bakılmaksızın gösterilecektir.

K 9 Mail App Alternatives For Android 11K 9 Mail App Alternatives For Android 8

Yanlışlıkla bir e-posta gönderdiniz mi? Geri Al özelliğini kullanarak geri çağırın. E-postaları erteleyebilir, takipleri almak için hatırlatıcı gönderebilir ve e-postaları daha sonra programlayabilirsiniz. Özelliklerle dolu bir e-posta uygulaması için, Spark oldukça temiz ve her şey olması gerektiği yerde.

Ayrıca bir takım oluşturabilir ve e-posta yazışmalarını başkalarıyla paylaşabilirsiniz. Ücretsiz plan 5GB’lık bir alanla birlikte gelir ve ekibinize 2’ye kadar ortak çalışan ekleyebilirsiniz. Fiyatlandırma 6.39 $ / ay başlıyor.

4. Tutanota

Tuhaf bir isim ancak müthiş bir e-posta istemcisi ve ProtonMail’e parasını ödeyebilecek pazardaki birkaç isimden biri. Hem Android hem de iOS’ta var olan bir başka açık kaynaklı e-posta istemcisi olan Tutanota da uçtan uca şifreleme kullanıyor, ancak OpenPGP’yi de kaçırıyor.

Bu, konu satırını şifrelemelerine izin verir (ProtonMail’in aksine), ancak şifreli mesajı okumak için, alıcının bir bağlantıyı tıklayıp Tutanota web sitesini ziyaret etmesi ve bir şifre girmesi gerekir.

K 9 Mail App Alternatives For Android 3K 9 Mail App Alternatives For Android 4

Ek bir özellik 2FA. hangi mobil ve masaüstü istemcilerinizi korur. Evet, Tutanota’nın ayrıca Windows ve macOS için yerel müşterileri var. GSYİH tarafından yönetilen Almanya merkezli Tutanota, ücretsiz planda daha fazla alan sunuyor ve ücretli planları 12 € / yıldan başlıyor.

Tutanota Kullanıcı Arayüzü, K-9 Mail’den daha iyi ancak ProtonMail’den daha az çekici. Yapılandırılabilir, ancak henüz erteleme veya kendi kendini imha etme e-postaları olmayan tokatlamak için destek var.

5. Bluemail

Bluemail, iyi tasarlanmış ve zengin özelliklere sahip Android akıllı telefonlar için tamamen ücretsiz, reklamsız bir e-posta istemcisidir. Yerleşik bir takvimle gelir, böylece etkinlikler planlayabilir, e-posta davetleri gönderebilir ve hatırlatıcılar ayarlayabilirsiniz. Düzenli bir özellik, e-postaları yapılacaklar listesine çevirme yeteneğidir, böylece daha sonra işaretleyebilirsiniz.

K 9 Mail App Alternatives For Android 9K 9 Mail App Alternatives For Android 10

Bir e-posta göndermek ve birden fazla kişiyle iletişim kurmak mı istiyorsunuz? Herkesi grup e-postalarıyla bir araya getirin, böylece daha az karmaşa olur. Sabahın erken saatlerinde çok az ışık olduğunda e-postaları okuduğum için karanlık bir temanın desteklenmesini seviyorum. K-9 Mail’den farklı olarak, uçtan uca şifreleme yoktur ve uygulama açık kaynaklı değildir. Artı tarafta, oynamak için çok fazla görsel özelleştirmeler var.

Gelen Kutusu Sıfır

İşte nasıl işlerim. Gizliliğimin ve güvenliğimin lüks özelliklerden daha önemli olduğuna inandığım ProtonMail’i kullanıyorum, diğer her şey için Spark’ı kullanıyorum, çünkü güzel, işlevsel ve Gelen Kutusu Sıfırına ulaşmama yardımcı oldu. Evet. Her zaman bunun bir efsane olduğunu düşündüm ama değil.

Sıradaki: Gmail kullanıyor musunuz? Alternatif mi arıyorsunuz? Android akıllı telefonlar için 5 Gmail alternatifi hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.