Android Telefonlar İçin WiFi Nasıl Açılmaz?

Android telefonunuzun Wi-Fi anahtarını açmakta zorlanıyor musunuz? Öyleyse, bu makalede bu özel sorunla ilgileneceğimiz için doğru yere geldiniz. Hepimizin bildiği gibi bir akıllı telefonların ana gücü çevrimiçi olma yeteneğidir. Bir mobil veri bağlantısı kullanabilseniz de, sürekli İnternet üzerinden içerik indirirseniz, bu kolayca veri ödeneğinizi tüketecektir. Mümkün olduğunda her zaman bir Wi-Fi bağlantısı kullanmanızın nedeni budur.

Wi-Fi Android telefonunuz için açılmazsa, sorunu gidermek için yapabileceğiniz birkaç adım vardır. Yapmanız gereken adımları aşağıda listeledik.

Telefonu yeniden başlat

Bazen bu sorunu çözmek için gerekli olan tek şey hızlı bir yeniden başlatmadır. Telefonu yeniden başlatmak telefon yazılımını yenileyecektir. Telefon tamamen başladıktan sonra, telefonun Wi-Fi düğmesinin açılıp açılmayacağını hemen kontrol etmelisiniz.

Uçak Modunun Kapalı Olduğundan Emin Olun

Telefonunuz Uçak Modu’ndayken, Wi-Fi içeren herhangi bir radyo sinyali iletimini durduracaktır.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Telefonun Wi-Fi düğmesi hala açılmıyorsa, fabrika ayarlarına sıfırlama yapmanız gerekir. Telefonunuzdaki veriler bu işlem sırasında silineceğinden, sıfırlama işleminden önce bir yedek kopya oluşturmalısınız.

Yukarıda listelenen adımları uyguladıktan sonra telefonunuzun Wi-Fi düğmesi hala açılmıyorsa, telefonun Wi-Fi çipinin zaten arızalı olma ihtimali vardır. Telefonu bir servis merkezine getirmek dışında bu noktada yapabileceğiniz çok az şey var. Bu, genellikle telefonun Wi-Fi yongasını değiştirerek bir servis merkezinde düzeltilebilir.