Android telefonunuz açılmazsa ne yapmalı: şu adımları izleyin!

Eğer kendinize hiç sorduysanız, ” neden telefonum açılmıyor? ” Yalnız değilsiniz. Profesyonel bir Android tamircisi olsanız bile, işler ara sıra sizin beceri seviyenizin ötesine geçiyor ve kendinizi açmayacak bir telefonla ne yapacağınızı merak ediyorsunuz. Bugün, telefonunuzun neden açılmayacağına ve tekrar nasıl çalışmaya başlayacağına dair birkaç nedene göz atacağız.

  Şarj edilmeyen bir telefon nasıl düzeltilir? Ayar zamanı: Akıllı telefonunuzun sensörlerini nasıl kalibre edebilirsiniz?

Atlamak:

  Telefonunuzun prize takılı olup olmadığını kontrol edin Sorun sadece ekranla mı ilgili? Telefonunuz düşmüşse veya ıslandıysa Telefon kırılmadan önce buggy bozuldu mu? Pili kontrol edin Şarj cihazı ve kablo sorunları Logo ekranında Android durur Açmak için bilgisayarınızı zorlayın

1. Takılı mı?

Şaka yapıyorum – ama cidden, en son ne zaman suçladın? Bazen, kedi videoları izlerken eğlenirken zaman uçar ve bir dahaki sefere telefonunuzu açtığınızda açılmaz çünkü YouTubed’i ölürsünüz. Bir güç kaynağı alın ve devam etmeden önce telefonunuzda bir miktar meyve suyu bulunduğundan emin olun. Unutmayın, bazen telefonunuzun kendisini açabilmesi için birkaç dakika şarj etmeniz gerekir.

  USB-C, şimdiye kadar ihtiyaç duyacağınız tek kablo USB OTG: ne olduğu ve nasıl kullanılacağı

androidpit battery low 1

2. Açık mı, ekran açık değil mi?

Bu bir sonraki olasılık, telefon aslında açık ama ekran çalışmıyor. Bunu kontrol etmenin en kolay yolu, kapatmaya zorlamak için güç düğmesine uzun süre basıp tekrar açmaktır. Bir açılış sesi duymalı veya bir titreşim hissetmelisiniz. Bu, telefonunuzun çalıştığı, ancak ekran sürücünüz ya da ekran sorununuz olduğu anlamına gelir.

Telefonunuzu bağlamak için bir bilgisayarınız ve bir kablonuz varsa, verileri telefonunuzdan nasıl kurtaracağınıza dair bir rehberimiz var. Bozuk bir ekran gelince, bu tamir dükkanı için bir iş.

  Siyah ekran ölüm düzeltmek için nasıl Ekran yanması ve gölgelenme düzeltmek için

broken scren phone trash 02

3. Bıraktınız mı yoksa ıslattınız mı?

Bu, telefonun açılmamasının en yaygın nedenlerinden biridir. Son zamanlarda telefonunuzu düşürdüyseniz veya ıslandıysa, bazı sorunlarınız olabilir. Islak bir telefonu çok erken açmaya çalışmak telefonunuzu kısa devre edebilir ve kızartır, bu nedenle ıslanırsa, suya zarar görmüş bir telefonla ne yapılması gerektiği konusundaki rehberimizi takip edin.

Telefonunuzu düşürdüyseniz ve açılmıyorsa, büyük olasılıkla bir donanım sorununuz veya hasar görmüş ekranınız olduğundan, tamir için kullanmanız gerekecektir.

  PC’nizdeki kırık akıllı telefonunuzu nasıl kullanılır? Kırık ekran camını nasıl değiştirirsiniz?

AndroidPIT samsung galaxy s7 water active Not every device can handle water.
/ © AndroidPIT

4. Yavaş yavaş buggy alıp sonra öldü mü?

Artık telefonunuzun açılmaması gereken kazalar, yeniden başlatmalar veya diğer şeyler gibi bazı garipliklerin farkına varmaya başlarsanız, bellenimi değiştirerek giderilebilecek bir yazılım sorununuz olabilir.

İlk önce elinizden geldiğince veriyi almak isteyeceksiniz ve ardından yeni bellenimi güncelleyin. Popüler aygıtlar konusunda size yardımcı olacak rehberlerimiz bulunmaktadır ve diğer sorunları gidermek için fabrika ayarlarına sıfırlamayı da deneyebilirsiniz. Bu çok karmaşık geliyorsa, yardım için taşıyıcınıza götürün.

  Firmware numaram nedir? Android cihaz yazılımınızı nasıl güncellersiniz?

5. Bataryanız şişmiş mi, sızdırıyor mu?

Telefonunuzun açılmamasının bir başka açık nedeni de, bataryanın kalıcı olarak hayaletten vazgeçmiş olmasıdır. Bu genellikle zamanla kademeli olarak gerçekleşir, ancak bazen piliniz şişirilmişse veya sızıntı yapıyorsa, bazen aniden olabilir.

Pil kapağınız çıkarılabilirse, çıkarın ve hasar, çıkıntı veya sızıntı olup olmadığını kontrol edin. Herhangi birini bulursanız, yeni bir pil alın ve eskisini güvenli bir şekilde atın.

  Android akıllı telefonunuzun pilini daha uzun ömürlü hale getirme Android telefonunuzun pilini daha hızlı şarj etme

AndroidPIT Smartphone Overheating 2609

6. Şarj cihazınız veya kablo kaput mu?

Bazen bir telefon açılmaz ve aslında hiç sorun olmaz. Bazen şarj kablosu, adaptör veya hatta duvar prizi suçludur, bu nedenle kesinlikle telefonunuzu kesinlikle suçlayabileceğinizi bilmeden önce evinizde farklı bir USB kablosu, farklı bir güç adaptörü (varsa) ve başka bir elektrik prizini denediğinizden emin olun.

  2018’in en iyi Android telefonları: En iyi 2018’in en iyi Android tabletini seçiyoruz

7. Logo ekranını görüyor musunuz?

Telefonunuz gerçekten açılacak ancak açılış ekranını geçmeyecekse, buna bootloop diyoruz. Bu, telefonunuzun normal şekilde başlayacağı ancak logo ekranında sonsuza dek sıkışıp kalacağı anlamına gelir.

Yakın zamanda Android’in yeni bir sürümüne güncelleme yaptıysanız veya özel bir ROM’u yanıp söndüyse, Recovery’ye girip önbellek bölümünü silmek veya bir veri silme / fabrika silme işlemi yapmak kadar basit bir çözüm olabilir veya olası en kötü durumda, telefonunu örttüm.

Bir öğretici için, Android telefonunuzu fabrika ayarlarına nasıl sıfırlayacağınıza ya da özel cihazınız için sitemizi nasıl arayacağınıza dair kılavuzumuzu inceleyin. Telefonunuz şu anda iyi durumdasa ve bunu meraktan okuyorsanız, ileride başınıza gelmesi durumunda, telefonunuzdaki her şeyi yedeklemenizi tavsiye ederiz!

8. Açmaya zorlamak için bilgisayarınızı kullanın

Telefonunuzu cihazın kendisinden çeviremiyorsanız, yukarıdaki adımlar sonuç vermediyse deneyebileceğiniz bir şey daha vardır. Bilgisayarınızı yeniden başlatmaya zorlamak için PC’nizi kullanabilirsiniz. Google, bunu yapmak için aşağıdaki talimatları sunar.

  Akıllı telefonunuzu bilgisayarınıza USB üzerinden bağlayın 15 ila 20 dakika boyunca şarj olmasına izin verin Kabloyu telefondan çıkarın, bilgisayarınızdan çıkarmayın ve çıkardıktan sonra 10 saniye içinde yeniden takın. en az 30 dakika daha fazla Güç düğmesini 5 saniye basılı tutun ve ardından yeniden başlat tuşuna basın. Yeniden başlatma seçeneğini hemen alamazsanız, güç düğmesini 30 saniye basılı tutun

Bu ipuçlarından hiçbiri işe yaramadıysa, cihazınız için perdeler olabilir.

Bu ipuçları size yardımcı oldu mu? Açılmayacak bir telefonu düzeltmek için başka ipucu?