Android telefonunuz açılmazsa ne yapmalısınız?

Kendinize hiç sormadıysanız, '' neden telefonum açılmıyor? '' Yalnız değilsiniz. Profesyonel bir Android tamircisi olduğunuzda bile, zaman zaman beceri düzeyinizin ötesine geçiyor ve kendinizi açmayacak bir telefonla ne yapacağınızı merak ediyorsunuz. Dolayısıyla, bugün telefonunuzun niçin açılmayacağına ve tekrar nasıl başlayacağına dair birkaç nedenden bahsedeceğiz.

 • Şarj olmayacak bir telefon nasıl düzeltilir?
 • Bir Android telefondaki batarya nasıl kalibre edilir

Atlamak:

 1. Telefonunuzun takılı olup olmadığını kontrol etme
 2. Sorun sadece ekranla mı ilgili?
 3. Telefonunuz düştü veya ıslandı
 4. Telefonu kırmadan önce mi buggy?
 5. Bataryayı kontrol et
 6. Şarj aleti ve kablo sorunları
 7. Android, logo ekranında durur

1. Takılı mı?

Şaka yapıyorum – ama cidden, en son ne zaman şarj ettin? Bazen kedi videoları izleyerek eğlenirken zaman uçar ve telefonunuzu bir dahaki sefere açtığınızda ölüm gerçekleşmez. Gç kaynağından alın ve devam etmeden önce telefonunuzda biraz meyve suyu olduğundan emin olun. Unutmayın, bazen telefonunuzu açmadan önce birkaç dakika şarj etmeniz gerekir.

 • USB-C, ihtiyacınız olan tek kablo
 • USB OTG: nedir ve nasıl kullanılır

Seriously, though – did you charge it lately? / © AndroidPIT

2. Açık mı, ekran açık değil mi?

Bu bir sonraki olasılık, telefon aslında ama ekran çalışmıyor. Bunu kontrol etmenin en kolay yolu, kapatmak için güç düğmesine uzun süre basmak ve sonra tekrar açmaktır. Bir önyükleme sesi duymanız veya bir titreşim duymanız gerekir. Bu, telefonunuzun çalıştığı, ancak bir ekran sürücüsü veya ekran sorununuz olduğu anlamına gelir.

Telefonunuzu bağlamak için bir PC'niz ve bir kablonuz varsa, verilerinizi telefonunuzdan nasıl alacağınız konusunda bir kılavuzumuz var. Kırık bir ekrana gelince, bu tamir dükkanı için bir iş.

 • Siyah ekran ölümüne nasıl karar verilir
 • Ekranda yanma ve gölgelenme nasıl düzeltilir

It’s not always so obvious if the display is broken. / © AndroidPIT

3. Düşürdün mü ısırdın mı?

Bu, telefonun açılmasının en yaygın nedenlerinden biridir. Yakın zamanda telefonunuzu düşürdüyseniz veya ıslanmışsa, bazı sorunlarınız olabilir. Islak bir telefonu çok yakında açmaya çalışmak, telefonunuzu kısa devre yaptırıp kızardırabilir, böylece ıslanırsa, suyla hasar görmüş bir telefonla ne yapacağınız konusunda kılavuzumuzu izleyin.

Telefonunuzu düşürdüyseniz ve açılmıyorsa, büyük olasılıkla bir donanım sorununa veya bozuk ekrana sahip olmanız nedeniyle onarım için uygulamanız gerekecek.

 • Kırık akıllı telefonunuzu bir PC'den nasıl kullanabilirsiniz?
 • Kırık ekran cam nasıl değiştirilir

 Not every device can handle water.
 / © AndroidPIT

4. Yavaş yavaş buggy aldı ve sonra öldü?

Çarpışmalar, yeniden başlatmalar veya telefonun açılmasında olmaması gereken başka şeyler gibi bazı tuhaflık fark etmeye başladıysanız, artık ürün yazılımını değiştirerek düzeltilebilecek bir yazılım sorununuz olabilir.

Öncelikle olabildiğince fazla veri almak isteyeceksiniz ve ardından yeni ürün yazılımı yanıp söneceksiniz. Size yardımcı olmak için AndroidPIT'deki popüler cihazlara yönelik rehberlerimiz var. Ayrıca, başka bir sorunu çözmek için fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini de deneyebilirsiniz. Bu çok karmaşık geliyorsa, yardım için taşıyıcı mağazanıza götürün.

 • Firmware numaram nedir?
 • Android cihazınızı nasıl güncellersiniz?

5. Pilinizin şişmesi veya sızması var mı?

Telefonunuzun açamayacağı bir başka belirgin sebep, pilin hayaleti kalıcı olarak bırakmasıdır. Bu genellikle zaman içinde kademeli olarak gerçekleşir, ancak özellikle pilinizin şişmesi veya sızması durumunda aniden ortaya çıkabilir.

Pil kapağınız çıkarılabilirse, çıkarın ve hasar, şişkinlik veya sızıntı olup olmadığını kontrol edin. Herhangi birini bulursanız, yeni bir batarya alın ve eskiyi güvenle atın.

 • Android'de pil ömründen nasıl tasarruf edilir?
 • Bataryanızı nasıl daha hızlı şarj edebilirsiniz?

RIP battery. / © AndroidPIT

6. Şarj cihazınız veya kablo kaput mu?

Bazen bir telefon açılmaz ve aslında sorun değildir. Bazen şarj kablonuz, adaptörünüz veya hatta duvar priziniz suçludur, bu yüzden telefonunuzu kesinlikle suçlayabileceğinizi bilmeden evinizde farklı bir USB kablosu, farklı bir güç adaptörü (varsa) ve başka bir elektrik prizi kullanmayı deneyin.

 • En iyi Android telefonlar
 • En iyi Android tabletler

7. Sadece logo ekranını görüyor musunuz?

Telefonunuz gerçekten açılacak ancak önyükleme ekranını geçmeyecekse, bootloop dediğimiz budur. Bu, genellikle telefonunuzun normal olarak başlayacağı anlamına gelir, ancak sadece logo ekranında sonsuza dek takılır.

Kısa bir süre önce Android'in yeni bir sürümüne güncellediyseniz veya özel bir ROM'u işaretlediyseniz, Kurtarma'ya girme ve önbellek bölümünü silme veya veri silme / fabrika ayarlarına sıfırlama veya mümkün olan en kötü durumda yapma gibi basit bir çözüm olabilir. telefonunu tutalım.

Bir eğitici için, Android telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlama kılavuzumuzu inceleyin veya sitenizi belirli bir cihaz için arayın. Telefonunuz şu anda iyi değilse ve bunu meraktan okuyorsanız, gelecekte bu durumun yaşanması durumunda, telefonunuzdaki her şeyi yedeklemenizi öneririz.

Bu ipuçları size yardımcı oldu mu? Açılmayacak bir telefonu düzeltmek için başka ipuçları var mı?

Google Pixel 2 XL'yi nereden satın alabilirim?

Best price

Unlocked New Google Pixel 2 XL 64GB Just Black Smartphone AU Stock 2yr Warranty

£547.24

Shipping from £49.26
£596.50 total

Check Offer

Google Pixel 2 XL pixel2 xl 6 inch 4GB RAM 64GB ROM Just Black Shp fm EU genuine

£596.55

£596.55 total

Check Offer

Google Pixel 2 XL 64GB Black Smartphone Unlocked

£629.00

£629.00 total

Check Offer

Google Pixel 2 XL 64GB Black Smartphone Unlocked

£629.00

£629.00 total

Check Offer

Google Pixel 2 XL 64GB SIM FREE/UNLOCKED – Black

£669.99

£669.99 total

Check Offer

Compare prices