Android Telefonunuza Telefon Görüşmeleri Nasıl Kaydedilir?

Çağrı kaydı, birçok senaryoda büyük bir yardım olarak gelen çok ilginç bir özelliktir. Bazen çok önemli olan çağrıları yaparız, örneğin; Bir çözüm bulmak için müşteri hizmetlerini aradınız, ancak şimdi talimatları hatırlamıyorsunuz veya bir şirketten kötü bir müşteri hizmeti alıyorsunuz ve kanıtı göstermek istiyorsunuz. Telefon görüşmelerini kaydetmek için birkaç neden var, ancak süreç hiç de kolay değil. Pek çoğunuz bir telefon görüşmesinin nasıl kaydedileceğini düşünmelisiniz. Buradaki süreci tartışacağız. Daha önce, birçok telefonda dahili bir arama kaydı özelliği vardı, ancak şimdi özellik dahil edilmedi. Akıllı telefonlar her geçen gün daha iyi ve daha gçlü olmasına rağmen, bu çağrı kayıt özelliği eklenmez.

Ancak, işlem o kadar da zor değil, telefon görüşmelerini kaydetmek için uygulamanın tonunu internette bulabilirsiniz. Bu uygulamalar da gelişmiş ve eski arama kayıt özelliği mevcut olmayan birçok özellik ile geliyor.

Ayrıca bkz. Android için “Ok Google” çalışmasının nasıl düzeltileceği

Android telefonda telefon görüşmeleri kaydetmek için adımlar

Görüntü kaynağı – www.ubergizmo.com

Uyarı- Bazı ülkelerde ve eyaletlerde; Arayanın ve alıcının izni olmadan arama kaydı yasal değildir. Bu yüzden, telefon görüşmelerini kaydetmeden önce, işlemin yasal olarak eyaletinize veya ülkenize izin verdiğinden emin olun, aksi takdirde başınız belaya girebilir. Arama kaydı yasal değilse, çağrı kaydı için alıcıdan izin isteyebilir, süreci yasal hale getirecektir.

Telefon görüşmelerini kaydetmek için uygulamanın kullanılabilirliği Google Play Store'da büyük, Boldbeast tarafından Call Recorder, Otomatik Arama Kaydedici, vb. Otomatik Çağrı Kaydedici uygulamasını kullanarak android cep telefonundaki telefon görüşmelerini nasıl kaydedeceğinizi göstereceğiz. Bu uygulama kullanımı kolaydır ve daha önce denemiş olanlar Google Play Store'da olumlu yorumlar verdi.

Pro sürümü için hem ücretsiz hem de pro sürümleri mevcuttur, ödemeniz gerekecektir. Ancak, bu uygulamanın ücretsiz sürümü tüm gerekli seçeneklerle birlikte gelir, böylece isterseniz ücretsiz sürümü de indirebilirsiniz.

Otomatik çağrı kaydedici

Görüntü kaynağı – www.youtube.com

İlk önce bu uygulamayı Google Play Store'dan indirin. İndirme tamamlandıktan sonra, otomatik olarak android telefonunuzdaki aramaları kaydetmek için ayarlanacaktır.

  • Şimdi bir numarayı çevirin ve kayıt otomatik olarak başlayacaktır. En üstte kırmızı bir nokta görüntülenecek ve bu da çağrınızın kaydedilmesini sağlayacaktır.
  • Çağrı bittikten sonra, bildirim çubuğunda bir bildirim görüntülenecektir. Bildirim, kısa bir süre önce bir arama kaydettiğinizi gösterir ve ayrıca gelen kutunuzda henüz kaydetmediğiniz toplam kayıtlı arama sayısını gösterir. Çağrı ayrıntılarına ve ilgili diğer seçeneklere erişmek veya kayda bir not eklemek için bildirime dokunun.
  • Orada Kaydet, Oynat veya Kaydı silme seçeneklerine sahip olacaksınız. Ayrıca, kişi geçmişini kontrol etme, kayıtları paylaşma, önceki tüm arama kayıtlarını dinleme ve aramaların kaydedilmesini istemediğiniz belirli bir kişiyi seçme seçeneği de vardır. Ana menüden erişilebilen diğer birçok ilginç özellik de vardır.
  • Telefonunuzun ekranının sol üst köşesinde, üç yatay çizgi ile temsil edilen Menüyü bulacaksınız. Bulut hesabınızı ekleme seçeneği vardır, bu nedenle tüm kayıtlar bu hesapla senkronize edilir. Bu, kayıt çağrılarına herhangi bir yerden erişmek istediğinizde kullanışlı olur.
  • Bu uygulama 40 dili destekliyor, böylece dili değiştirebilirsiniz. Gelen kutusu boyutu varsayılan olarak 40 olarak ayarlanmıştır, yani arama kayıtları 40'a ulaştığında, daha eski olanlar otomatik olarak silinecektir. Bu seçenek, ücretsiz sürümde 200'e ve uygulamanın ücretli sürümünde 1000'e kadar değiştirilebilir.
  • Temayı değiştirmek için Ayarlar'a tıklayın. Orada dosya türünü “3GP”, “AMR” vb. Olarak da değiştirebilirsiniz.

Varsayılan kayıt modunu diğer üç modla değiştirebilirsiniz: Tümünü yokla, Tümünü kaydet ve Kişileri yoksay. Yoksay Tüm mod, ücretsiz sürüm kullanıcıları için kullanışlı değildir; sadece kaydedilecek kişi listesine eklenen kişilerin çağrısını kaydeder. Tüm Kaydet modu, göz ardı edilmek üzere listelenenler dışındaki tüm çağrıları kaydeder. Kişileri Yoksay modunu, yalnızca bilinmeyen kişilerden gelen kayıtları kaydeder.

Yani şimdi android cep telefonuyla telefon konuşmalarını kaydetmeyi, uygulamalardan herhangi birini indirmeyi ve kaydetmeyi başarabileceğinizi biliyorsunuz.