Android telefonunuzdaki herhangi bir şarkıyı zil sesine dönüştürme

Akıllı telefonunuzla yapmanız gereken milyonlarca şey var, ancak bazen en basit hileler en iyisidir. Aşağıdaki kılavuzda, herhangi bir şarkıyı Android telefonunuz için en iyi arkadaşlarınıza, aileniz veya iş arkadaşlarınıza atanmaya hazır bir zil sesine nasıl dönüştüreceğinizi göstereceğiz.

  • Android için en iyi Müzik Çalar uygulamaları
  • Android'de ücretsiz müzik indirmek için en iyi uygulamalar

Bunu yapmak için, telefonunuzdaki herhangi bir sesi veya şarkıyı zil sesi olarak kullanmanıza izin veren Ringdroid adlı bir uygulamayı kullanacağız. Zil sesini oluşturduktan sonra, varsayılan sesi olarak ayarlayabilir veya belirli bir kişiye atayabilirsiniz.

Ringdroid can turn any song into a ringtone. / © ANDROIDPIT

Başlamadan önce, ücretsiz Ringdroid uygulamasını aşağıdaki bağlantı üzerinden Google Play Store'dan yükleyin.

Ringdroid

Bir şarkıyı zil sesine dönüştürmek için akıllı telefonunuzun dahili belleğinde veya microSD kartında kullanmak istediğiniz ses dosyalarına veya müziklerine sahip olmanız gerekir. Ringdroid MP3, WAV, AAC ve AMR ses dosyalarıyla uyumludur ve zil seslerinin yanı sıra özel alarmlar ve bildirimler de oluşturabilir.

1. Telefonunuzda Ringdroid'i bulun ve üzerine dokunun.

2. Uygulama başlayacak ve uygulamanın ana penceresinde cihazınızdaki şarkıların bir listesini bulacaksınız. Cihazınızdaki tüm sesleri görüntülemek için sağ üst köşedeki eylem simgesini tıklayın ve Tümünü göster'i seçin.

3. Zil sesi olarak kullanmak istediğiniz şarkıyı seçin.

You can choose any song on your device to turn into a ringtone. / © ANDROIDPIT

4. Bir şarkıyı seçtikten sonra dalga formu açılır. Zil sesi için bir başlangıç ​​ve bitiş noktası seçmek için grafiğin üstünde ve altında iki sürgüyü kullanın.

5. Son olarak, disk simgesine basarak ses klibi kaydedin. İsterseniz onu yeniden adlandırabilir ve hangi uyarı türünü kullanmak istediğinizi belirtebilirsiniz (varsayılan seçenek zil sesi şeklindedir).

Creating ringtones is simple with Ringdroid. / © ANDROIDPIT

Oluşturduğunuz tüm zil sesleri uygulamanın ana görünümüne kaydedilecektir. Cihazınızda çok fazla şarkı varsa, büyüteç simgesiyle bunları arayabilirsiniz.

Zil sesi olarak hangi şarkıyı kullanacaksın? Yorumları bize bildirin.