Android telefonunuzu fabrika ayarlarına nasıl sıfırlayabilirsiniz

Akıllı telefonunuz aniden donmuş veya yanıt vermiyor mu? Çoğu zaman, telefonunuzun yeniden başlatılması sorunu çözmelidir. Ancak, bazı daha ciddi durumlarda, fabrika ayarlarına geri dönmeniz gerekir. Bu aynı zamanda cihazınızı yeni bir sahibine satmadan önce yapmanız gereken bir şeydir. Android telefonunuzda hem yumuşak hem de sert bir sıfırlamanın nasıl yapıldığını öğrenmek için okumaya devam edin.

Atlamak:

  Android akıllı telefonunuzu nasıl yeniden başlatabilirsiniz Fabrika ayarlarına sıfırlama ne anlama gelir? Android telefonunuzu Ayarlar menüsünden fabrika ayarlarına nasıl sıfırlarım Android’i Kurtarma modunda fabrika ayarlarına nasıl sıfırlarım

Android akıllı telefonunuzu nasıl yeniden başlatın

Bazen, telefonlar açık bir sebep olmadan donar. Sinir bozucu olsa da, genellikle yeniden başlatılarak hızlı ve kolay bir şekilde sabitlenebilir – telefonunuzun “yeniden başlatılması” veya “yumuşak sıfırlanması” olarak da bilinir. Bu, telefonunuza yeni bir başlangıç sağlayacaktır ve teoride, tüm fotoğraflarınız, uygulamalarınız ve ayarlarınız bozulmadan bırakılmalıdır. İşte nasıl yapılacağı:

  Telefonunuz aniden donarsa, güç düğmesini 30 saniye basılı tutmanız yeterlidir;

Android telefonunuzu kolayca sıfırlamanız bu kadar basit! Bununla birlikte, bazen telefonlar sorun yaşamaya devam edebilir, bu nedenle fabrika ayarlarına sıfırlama yapmak gerekebilir – tüm verilerinizi silecek, ancak genellikle daha inatçı sorunları çözecek daha aşırı bir önlem.

Tarafından görüşBrittany McGheeYeniden başlatma genellikle telefonumu düzeltirWhat do you think?50501508 katılımcı

Android akıllı telefonunuzu fabrika ayarlarına nasıl sıfırlayabilirsiniz

Cihazınızı yeniden başlatmak yardımcı olmuyorsa ve telefonunuz hala çalışıyorsa, fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini denemek isteyebilirsiniz. Bu, akıllı telefonunuzu orijinal üretici ayarlarına geri yükleyecektir. Bu, tüm uygulamaların dosyalar, ayarlar ve üretici uygulaması güncellemeleriyle birlikte silineceği anlamına gelir. Ancak, telefonunuzun Android işletim sisteminin önceki bir sürümüne döndürülmesinden endişelenmenize gerek yoktur. Akıllı telefonunuz işletim sisteminin orijinal görüntüsünü tutmaz – güncellendiğinde, eski bir sürüme geri dönemezsiniz.

Sürece bazen biçimlendirme ya da “donanımdan sıfırlama” yapma denir. Ancak, Android akıllı telefonunuzu sıfırlamak zor aslında o kadar da zor değil. Fabrika ayarlarına sıfırlamanın en hızlı ve en acısız yolu Ayarlar menüsündendir. Bu mümkün değilse, Kurtarma Modunda da sıfırlayabilirsiniz. İşte her ikisi için de talimatlar.

Android telefonunuzu Fabrika ayarlarına sıfırlayın

Uyarı: Bu işlem, fotoğraflar gibi kişisel dosyalar da dahil olmak üzere cihazınızın dahili belleğindeki tüm verileri siler. Telefonunuzun tüm verilerini önceden yedeklediğinizden emin olun. Bunu yapmanın yolu, aygıttan cihaza biraz farklılık gösterir, ancak en yaygın yol şudur:

  Ayarlar menüsünde, Yedekle ve sıfırla’yı bulun, ardından Fabrika verilerine sıfırla ve Telefonu sıfırla’ya dokunun. Parolanızı girmeniz ve ardından her şeyi Silmeniz istenir. Bu işlem bittiğinde, telefonunuzu yeniden başlatmak için seçeneği seçin. Ardından, telefonunuzun verilerini geri yükleyebilirsiniz.

AndroidPIT google play not working 7

HTCs, Google Pixels ve diğer bazı cihazlarda, fabrika ayarlarına sıfırlama seçeneğini bu şekilde bulabilirsiniz:

  Sistem’i bulmak için Ayarlar’a gidin ve tamamen aşağı kaydırın. Sistem üzerine dokunun ve Sıfırla seçeneğini bulun. Listeden Fabrika verilerine sıfırla üzerine dokunun. Silinecek verilerin bir listesini, oturum açmış hesapların ve alttaki Telefonu sıfırla seçeneğinin yanında göreceksiniz. Ona dokunun ve Her şeyi sil’i seçin.

factory reset

Samsung telefonunda, menü yolu biraz farklıdır. Samsung akıllı telefonunu fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz:

  Önce Ayarlar’a, sonra Genel Yönetim’e gidin. Buradan, alt kısımda bulabileceğiniz Sıfırla üzerine dokunun. Üç seçenek göreceksiniz – Ayarları sıfırla, Ağ ayarlarını sıfırla ve Fabrika verilerine sıfırla. Fabrika ayarlarına sıfırla’ya dokunun. Ardından, telefonunuzdan silinecek uzun bir hesap, uygulama vb. Listesi görmelisiniz. Kararınızı verdiyseniz, en altına gidin ve Sıfırla’ya dokunun.

samsung a9 factory reset

Bununla birlikte, küçük sorunlar yaşıyorsanız, Ayarları sıfırla veya Ağ ayarlarını sıfırla seçeneklerinin daha iyi olabileceğini unutmayın. İlki, güvenlik, dil ve hesap ayarları hariç tüm sistem ve üretici uygulamaları için varsayılan ayarları döndürür. Bununla birlikte, indirilen uygulamaların kişisel verileri ve ayarları etkilenmeyecektir.

  Düzgün şarj edilmeyen bir telefon nasıl düzeltilir?

Ağ ayarlarını sıfırla seçeneği, Wi-Fi, mobil veriler ve Bluetooth için tüm ayarları sıfırlar. Bunu yapmadan önce Wi-Fi şifrenizi kaydetmenizi veya başka bir yere yazmanızı öneririz.

Son olarak, telefonunuzda fabrika ayarlarına sıfırlama seçeneğini bulmakta hala sorun yaşıyorsanız, arama aracını kullanın ve ‘fabrika ayarlarına sıfırlama’ yazın.

Kurtarma Modunda Fabrika ayarlarına sıfırlama Android

Telefonunuz çok karışıksa, Ayarlar menünüze erişemezsiniz, hala bir umut var. Telefonunuzun sadece düğmelerini kullanarak Kurtarma modunda sıfırlayabilirsiniz.

Mümkünse, ilk önce telefonunuzun verilerini yedekleyin, çünkü bu işlem telefonunuzun dahili deposundaki tüm verileri kaldırır.

  Telefonunu kapat. Sesi azaltma düğmesini basılı tutun ve bunu yaparken, telefon açılıncaya kadar Güç düğmesini de basılı tutun. Başlat kelimesini göreceksiniz, ardından Kurtarma modu vurgulanana kadar Ses kısma düğmesine basmalısınız. Şimdi kurtarma modunu başlatmak için Güç düğmesine basın. Şimdi bir Android robot görmelisin. Kurtarma modundayken, Güç düğmesini basılı tutun ve bunu yaparken Ses açma düğmesine bir kez basın, ardından Güç düğmesini bırakın. Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla vurgulanana kadar Sesi azalt düğmesine, ardından seçmek için Güç düğmesine basın. Tamamlandıktan sonra, Sistemi şimdi yeniden başlat seçimini yapmak için Güç düğmesine basın. Ardından, telefonunuzun verilerini geri yükleyebilirsiniz.

Android telefonunuzda yumuşak veya sert bir sıfırlama yapmayı denediniz mi? Nasıl gitti? Yorumlarda nasıl geçtiğini bize bildirin.