Android Telefonunuzu Köklemek için En Önemli Nedenler

Android açık kaynak kodlu bir platformdur ancak kullanıcıların tüm özelliklerini en iyi şekilde kullanmasına izin vermez, çünkü taşıyıcı veya üretici tarafından belirlenen bazı kısıtlamalar vardır. Çok fazla şey yapabiliyor olsanız da, pek çok şaşırtıcı ve eğlenceli seçenek var ancak bu seçeneklere erişmek için önce cihazınızı rootlamanız gerekiyor. Android telefonunuzu köklendirmek için ana nedenleri burada açıklanmıştır.

 

Ayrıca bakınız: Android lolipop ipuçları ve püf noktaları

Android telefonunuzu köklendirme nedenleri

 

Performans artışı

Android telefonların çoğu birçok güncellenmiş özellik ile geliyor ve donanım gerçekten birçok şeyi destekleyebiliyor ancak işletim sistemi her zaman telefonun her şeyden faydalanmasına izin vermiyor. Çözüm, işletim sisteminin işletim sistemini tamamen farklı kılacak telefonu köklendirmektir. Cyanogen ünlü geliştiricidir ve özel ROM ve Mod üzerinde yoğun bir şekilde çalışarak performansı çok daha iyi hale getirmiştir.

 

Donanım ve yazılım arasında iyi etkileşim

Bu android telefonunuzu köklendirmek için ana nedenlerinden biridir. Android'in donanımı, tüm görevleri kolayca gerçekleştirebilen çok güçlü ve güçlü bir hale getirildi. Ama yine, OS, kullanıcıların her şeyden zevk almasına izin vermeyen darboğaz. Örneğin, CPU'nun overclock işlemi çok basit ve kolay bir iştir ve bu sadece rootlu bir telefonla mümkündür. Benzer şekilde, bir HTC bir telefonunuz varsa ve LED'i el feneri olarak kullanmak istiyorsanız, telefonu kökleştirin ve istediğiniz her şeyi yapmaya hazırsınız.

 

SD karttaki uygulamalar

Android cihazı, herhangi bir uygulamayı SD karta kaydetmeye ve kaydetmeye izin vermiyor. Google'a göre, uygulamalar SD kartta saklandığında performans düşer. Ancak, telefonlarını tüm uygulamalardan oluşan bir koleksiyon yapmak isteyen herkes için, dahili bellek deposu bunun için yeterli olmayabilir. Ancak telefon köklendiğinde, uygulamaları SD kartta da saklamanıza ve kaydetmenize olanak tanır.

 

Tüm özellikleri mevcut yap

Bazı android telefonlar tarafından desteklenen bazı özellikler vardır, diğer android işletim sistemi nedeniyle desteklemiyor. Örneğin, Nexus'un harika bir özelliği vardır – canlı duvar kağıdı. Bu özellik gerçekten eğlenceli ve diğer android kullanıcıları donanımlarını destekliyorsa aynı özelliği kullanmak istiyorsa, işlem telefonu köklendirmek ve yazılımı bu özniteliği desteklemeye hazır hale getirmektir. Böylece, donanımın aynısını destekliyorsa, telefonunuzun tüm özelliklerinin tadını çıkarabilirsiniz.

 

Çoklu dokunma özelliği

Bu iPhone'da harika bir özellik ve birçok Android telefon üreticisi de akıllı telefonlarında bunu içeriyordu. HTC One, yazmayı daha basit ve hızlı hale getiren bu çoklu dokunma özelliğine sahip. Ancak, yazılım nedeniyle bu özelliği desteklemeyen birçok modern ve güçlü android telefon var. Ancak, sadece cihazı kökünden alarak bunun üstesinden gelebilirsiniz.

 

Bluetooth ve Wi-Fi paylaşımı

Bluetooth ve Wi-Fi tethering özelliğinin keyfini çıkartmak, hücresel veriyi dizüstü bilgisayarınız veya PC'nizle paylaşmanızı sağladığından, cihazın köklenmesi önemlidir. Aynı şey Bluetooth bağlantısıyla da gerçekleşir.

 

Üstün klavye

Kesinlikle, tüm android cihazların klavyeler iyidir, ancak HTC IME'nin klavyesine bakarsanız, bunlar gerçekten en iyilerdir. Ama sadece android telefonunuzu köklendirerek aynı duyguyu yaşayabileceğiniz için endişelenmeyin.

 

Bir ton yeni uygulamaya erişim elde edin

Operatörler ve üreticiler genellikle Google Play Store'da bulunan birçok uygulamayı engeller ve uygulama açıklamasında, cihazınız rootluysa uygulamayı kullanabileceğinizi görürsünüz. Yükleyebileceğiniz Android kök uygulamaları güçlü, kullanışlı ve eğlenceli. Önceki yazılardan birinde Android için en iyi kök uygulamalarından bahsetmiştik, bu yüzden bir göz atın ve telefonunuzu kök salmaya karar verirseniz neler yapabileceğinizi görün.

 

Pil ömrünü uzatın

Bloatware ve çok önceden yüklenmiş uygulamalar hakkında konuştuk, ancak telefonunuzu root'unuz varsa kaldırabilirsiniz. Tüm bu uygulamalar arka planda çalışır, ki bu elbette pil ömrü üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Çok çeşitli güçlü ve kullanışlı uygulamalarla, yükleme yapabileceksiniz, pil ömrünü ve telefonunuzun hızını artıracaksınız. Bu, Android telefonunuzu köklendirmenin en iyi nedenlerinden biridir.

 

Daha fazla reklam yok!

Harika bir uygulama indirdiniz, biraz süper eğlenceli oyun diyelim, ancak reklamlar her yerdedir. Bahse girerim son derece can sıkıcıdır. Kim yapmıyor? Oyunu tüm bu reklamlar olmadan oynayamazsın. Onları kaldırmak ister misiniz? Eh, zaten cevabı biliyorsunuz – telefonunuzu kök. Bunu yaptıktan sonra, reklamları engelleyecek uygulamalardan birini edinin. Bilmeden önce, reklamlar gitmiş olacak.

 

Yeni bir özelleştirme seviyesi

Android cihazlarda özelleştirme oldukça kolaydır ve sesler, duvar kağıtları, simgeler, başlatıcı vb. Gibi birçok şeyi değiştirebilirsiniz. Ancak, cihazınızı köklerseniz, çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Örneğin, telefonu her başlattığınızda, titreşim gücünü veya sistem sesini gösterirken görünen animasyonu değiştirebilirsiniz. Her şeyi özelleştirebilirsiniz, bu yüzden bu Android telefonunuzu köklendirmek için en önemli nedenlerden biridir.

 

Tam yedekleme

Telefonunuza kaydettiğiniz fotoğraf, video veya müzik gibi uygulamaları veya verileri yedekleyebilirsiniz, ancak cihazınızı köklerseniz, her şeyi yedekleyebilirsiniz! İndirmeniz gereken uygulama Titanium Backup'dır.

 

En son Android sürümünü edinin

Android'in yeni sürümü çıktığında her Android kullanıcısı heyecanlandırıyor çünkü yeni özellikler ve geliştirmeler anlamına geliyor. Ancak, bir Nexus'unuz yoksa, en son işletim sistemi sürümünü elde edebilmek için bir süre beklemek zorunda kalacaksınız. Köklü telefonla, hikaye tamamen farklı – en son Android sürümünü kullanabildiğiniz için geride bırakılmayacaksınız.

 

Zirvede telefonun tadını çıkar

Bu android telefonunuzu köklü güçlü nedenlerinden biri olarak söylenebilir. Eğer internete girerseniz, birçok uygulama mevcut, ancak telefonunuz köklü değilse tüm bunlar işe yaramaz. Bu yüzden telefonu köklendirin ve mobil dünyayı keşfetmek için tüm özelliklerin ve ekstra uygulamaların keyfini çıkarın.

Daha fazla yardım için bakın