Android Ücretsiz TV ve Dizi Arşivi Kodi

Kodi, hayata Xbox için XBMC için bir kesici olarak başladı. Konsolun doğal olarak desteklenmeden önce ilk sürümlerinde video izlemek için açık kaynaklı bir araçtı. Uygulama kendi yaşamına başladı ve nihayetinde Android’e geçti. Artık Android telefonlar ve tabletler için kullanılabilir ve bir Android TV cihazında kullanmak için mükemmel bir seçenektir.

O zamandan beri Kodi olarak yeniden markalandırıldı ve Play Store aracılığıyla resmi olarak kullanıma sunuldu. Ne yazık ki, Amazon Appstore’da mevcut değildir, dolayısıyla Amazon’un büyüyen TV cihazları yelpazesiyle kullanmak istiyorsanız yan yüklemeniz gerekecektir.

SPMC adı verilen başka bir alternatif de var. SPMC, Kodi’nin orijinal Android geliştiricisi tarafından korunan, Android’e özgü bir Kodi çatalı. Her iki versiyon arasında da belirgin bir farklılık olmasa da, SPMC’nin gelecekte Android kullanıcılarının ana versiyonu olacağı muhtemeldir.

TV Arayüzü

Kodi (veya SPMC) kullanıcı arabirimi bir TV’de kullanılmak üzere tasarlanmıştır, yani bir mobil cihazda kullanıyorsanız ve bir telefonda özellikle düğmeleri ve denetimleri daha uygun olmayabilir.

televizyon

Bu avantajlar, platform için geniş kapsamlı eklentileri içerir. Kodi kendi içeriklerinden yoksun olarak gelir, bu yüzden kendi kaynaklarınızı eklemelisiniz. Bunlar, eklentiler şeklinde gelir. Açık kaynaklı yazılım olarak, sürekli yeni özelliklerle eklentiler oluşturan ve yeni içerik getiren dev bir meraklı topluluğu da bulunur.

Bunlara NetfliXBMC adı verilen gayri resmi bir Netflix eklentisinin yanı sıra YouTube ve TuneIn Radio için eklenti dahildir. Canlı sporlar da dahil olmak üzere web’de akışı ile bulacağınız içeriğe erişmenizi sağlayan eklentiler mevcuttur.

SportsDevil, canlı spor stoğu için en iyi Kodi eklentisi olarak kabul edilir, ancak hukuki durumu şüpheli olduğu için buraya değinmeyeceğiz.

Kodi Eklentileri Nasıl Yüklenir?

Kodi veya XBMC’ye eklentilerine daha ayrıntılı bir gelecek yazıda bakacağız. Süreç oldukça basittir ancak manuel müdahale gerektirir.

Kodi xbmc android

Addon Installer uygulaması iyi bir başlangıç ​​noktasıdır. Bu, pek çok eklenti yükleme işlemini basitleştirmeye yardımcı olur ve ayrıca güncellemeleri kontrol eder, böylece en yeni sürüme sahip olduğunuzdan her zaman emin olabilirsiniz.

Manuel kurulum için, eklentiler zip dosyaları olarak indirilir. Kodi’de, Ayarlar> Eklentiler> Zip dosyasından yükle bölümüne gidin. İndirdiğiniz dosyayı bulun ve seçin. Şimdi yüklemeye başlayacaksınız.

İşiniz bittiğinde Eklenti etkin olduğunu söyleyen bir ileti görürsünüz. Artık eklentiyi ve ilgili servisini Videolar> Eklentiler> [hizmet] bölümüne giderek başlatabilirsiniz.

Bir abonelik hizmeti kullanıyorsanız, Kodi’de kullanmak için kullanıcı adınızı ve şifrenizi vermeniz gerektiğini unutmayın.

Kodi, Android için edinebileceğiniz en iyi uygulamalardandır ve web’den tabletinize veya Android TV’nize medya hizmeti almanıza yardımcı olur. Uygulama, Play Store’a taşındığına göre daha erişilebilir hale geldi ve bazen de biraz daha çabalıyor olmasına rağmen, daha önce yaptığı daha az teknik bilgi gerektiriyor.