Android Uygulamaları SD Card'a Nasıl Taşınır?

Android cihazların çoğu iyi dahili depolama alanıyla gelir, ancak en çok işletim sistemi ve önceden yüklenmiş uygulamalar tarafından kullanılır. Android cihazımızı kullanırken, oyun oynamadan, film seyretmekten, müzik dinlerken ve daha fazlası ve eğlenceli olan her şeyi yapıyoruz. Ayrıca, Android cihazlar, hepsi birlikte telefonda büyük miktarda alan mükemmel fotoğraflar ve videolar çekmek için yapılır. Artık, cihazınızda başka kullanışlı uygulamalar indirmek istiyorsanız, depolama alanını dolduracak ve bu da telefonun hızını ve performansını büyük ölçüde etkileyecektir. Dolayısıyla, telefonun sorunsuz bir şekilde çalışabilmesi için bazı depolama alanlarını ücretsiz tutmanız en iyisidir.

Her android telefon SD kart yuvası seçeneğiyle gelir, böylece bazı uygulamaları serbest bırakmak için bazı uygulamaları SD karta kolayca aktarabilirsiniz. Android için pek çok SD kart piyasada mevcuttur . Ancak, tüm uygulamaları SD kartına taşıyamayacağınız ve kullandığınız telefonun türüne ve uygulama geliştiricisine bağlı olamayacağına dikkat edilmelidir. Önceden yüklenmiş uygulamalar hareketli değildir. Ayrıca, SD karta dönüştürülebilen bazı uygulamalar var, ancak taşındıktan sonra düzgün çalışmayacaklar.

Ayrıca android artırmak için en iyi 5 uygulamalar hakkında bilmek

Android cihazından bazı uygulamaları silmek isterseniz, işlemi buradan öğrenin.

Uygulamayı SD karta taşımak için mümkün olan en iyi yöntemler burada açıklanmıştır.

 

Yöntem 1:

İlk yöntem çok basittir ve uygulama aktarma işlemini sorunsuz bir şekilde tamamlamak için başka bir üçüncü taraf aracını indirmeniz gerekmez.

  • Ana ekrandan 'ayarlar' seçeneğine tıklayın.
  • Ardından, indirilen ve önceden yüklenmiş olan tüm uygulamaları cihazda görüntüleyen 'Uygulama yöneticisi' üzerine tıklayın.
  • Bu uygulamayı SD'ye taşımak için belirli bir uygulamaya tıklayın. Tıkladığınızda, o uygulamanın tüm detay bilgileri gösterilir.

Resim kaynağı – play.google.com

 

  • 'SD karta taşı' düğmesine dokunun ve uygulamayı başarılı bir şekilde SD karta aktarın . Bu kadar. Gerekli süre, uygulamanın boyutuna tamamen bağlı olacaktır. SD karta taşımak istediğiniz her uygulama için aynı işlem takip edilmelidir.

Ancak tüm uygulamaları bu süreçte taşıyamazsınız. Hareketli olmayan uygulama, SD karta taşınamadığını belirten gri renkte 'SD karta taşı' düğmesine sahip olacaktır.

 

Yöntem 2:

Bu yöntemde, bir üçüncü parti uygulaması kullanarak uygulamaların nasıl SD karta indirileceğini öğreneceksiniz. Bu üçüncü taraf uygulaması, hangi uygulamaların taşınabilir olduğunu ve nelerin bulunmadığını göstermek için kullanılır. Adanmış uygulama işlemi otomatikleştirmek için kullanılmaz, daha önce ne taşınabileceğini bilmenizi sağlayarak uygulamanın SD kartına aktarım işlemini hızlandırır. Avantaj, tüm uygulamaları ayarlardan ayrı olarak kontrol etmeniz gerekmez.

AppMgr III, hangi uygulamaların SD karta taşınabilir olduğunu bilmek için kullanılan bir uygulamadır. Uygulamayı indirin ve ana arayüzdeki 'Hareketli' seçeneğine tıklayın. Bu size SD karta taşınabilir olan tüm uygulamaları gösterecektir.

Görüntü kaynağı – www.blogsdna.com

 

Tek yapmanız gereken uygulamayı tek tek tıklamak ve uygulamayı SD karta aktarmak için 'SD karta taşı' düğmesine basmak.

 

Yöntem 3:

Taşınmayan SD karta nasıl uygulama indirileceğini bilmek istiyorsanız, bu yöntemi dikkatli bir şekilde okuyun.

  • Bu telefon üzerinde android adb indirmek için gerekli olan dört adımlı bir süreçtir. Android SDK yöneticisi, 'abd' aracıyla klasörün çalışmaya başladığı farklı araçlar ve klasörler içerir. Telefona java yüklediyseniz, bu amaç için yararlı olan araç adb dahil olmak üzere android SDK yüklenebilir.
  • Geliştirici seçeneğine giderek 'USB hata ayıklama' seçeneğini etkinleştirmeniz gerekecektir. 'Geliştirici seçeneği'ni bulamıyorsanız,' cihaz hakkında 'bölümüne gidin ve' yapı numarası'na 7 kez dokunun. Geliştirici seçeneğini getirecek.
  • Sonra, tweak windows komutunu açarak çalıştırılacak. İşte komutlar:

adb aygıtları PC'ye bağlı Android cihazları problar. Telefonun algılandığından emin olmak için bunu önce yapın.

adb kabuk pm getInstallLocation (Android <4.0) adb kabuk pm get-install-location (Android 4.x) Bu, varsayılan yükleme konumunun (0: telefon, 2: harici) olduğu yeri belirtmek için sayısal bir değer gösterecektir.

adb kabuğu pm setInstallLocation 2 (Android <4.0) adb kabuğu pm set-install-location 2 (Android 4.x) Bu, harici depolama için varsayılan yükleme konumuyla sonuçlanır.

  • Son adım, uygulamayı artık SD kartına taşımaktır. Artık grileşmiş renk 'SD karta taşı' düğmesi, işi kolayca yapabilmeniz için yanacaktır.