Android ve iOS için En İyi 5 Google Görev Alternatifleri

Günün geri kalanında Google’ın, hatırlatıcı veya yapılacak işleve sahip üç veya dört uygulaması vardı. Biri hatırlatıcıyı Google Keep, Google Asistan, Gmail ve Google feed üzerinden ayarlayabilir. Bununla birlikte, tüketiciler, Google’dan bu görevleri bir spread ile karıştırmak yerine, işleri tek bir şemsiye altında sağlamalarını istedi.

Checklist 2589418 1920

Ve nihayet, Google, 2018’de Google Tasks’ın tanıtımıyla birlikte yayınlandı. Google Tasks, kurulan rakipleriyle kıyaslandığında çıplak olduğunu hissetti. Anında bildirim gibi temel bir işlevsellik bile eksikti.

Artık güncellemeler Google Görevler için durumu iyileştirdi, ancak yine de uzman kullanıcılar için belirleyici değil. Bu yüzden Android ve iOS için en iyi beş Google Tasks alternatifi hakkında konuşacağız.

1. Microsoft Yapılacaklar

Microsoft’tan bir üründen bahsetmeden bir Google rakibi hakkında konuşamayız. Microsoft, 2015 yılında Wunderlist adlı popüler görev yönetimi uygulamasını satın aldı ve Microsoft To-Do’nun lehine kapattı. O zamandan beri, şirket Wunderlist’in mevcut tüm özelliklerini yavaş yavaş yeni Yapılacaklar uygulamasına taşıyor.

Microsoft To DoMicrosoft To Do Side Menu

Uygulamaya, gün boyunca yapılacak olan tüm yapılacakları gösteren My Day (Günüm) ekranı ile başlar. Ayrıca, Hatırlatıcı işlevselliği ile My Day ekranındaki herhangi bir görevi de ekleyebilirsiniz.

Bu uygulama aynı zamanda bir öğe listesi ekleyebileceğiniz ve hatta tüm listeyi bir üyeyle paylaşabileceğiniz bir liste işlevi sağlar.

Muhtemelen, Microsoft To-Do’nun en büyük avantajı platformlar arası kullanılabilirliği ve fiyatıdır. Uygulamaya ekstra ücret ödemeden kullanmak ücretsizdir ve Android, iOS ve Windows’ta mevcuttur.

2. Todoist

Tonlarca işlevselliğe sahip güçlü bir yapılacaklar uygulaması arıyorsanız, aramanız burada sona eriyor. Todoist, çok sayıda işlev sağlar, güzel bir şekilde tasarlanmıştır ve ilgili iOS ve Android platformlarının UI kurallarına uyar.

Varsayılan sekme, kalan günlük yapılacak işleri gösteren Bugün sekmesidir. Yeni görevler eklemek oldukça eşsiz bir deneyim. Diğer uygulamaların aksine, Todoist akıllı bir çözümle basitleştirmiştir.

Todoist 1Todoist Side Menu

Resimde gördüğünüz gibi, minimum menüden ad, tarih, öncelik, liste adı gibi tüm ilgili bilgileri hızlı bir şekilde ekleyebilirsiniz.

Sola kaydırın; listelerin, etiketlerin ve önceliklerin tüm bölümlerini görebilirsiniz. Ayrıca haftalık ve aylık olarak tüm görevleri keşfedebilirsiniz.

Todoist Add New Item

Verimlilik sekmesi tüm verileri grafiklerle gösterir. Ayrıca Siri kısayollarını ayarlar menüsünden de etkinleştirebilirsiniz.

Uygulamaya iOS, Android, Web ve Windows’ta erişilebilir. Ve bir abonelik iş modelini takip eder. Çoğu özellik ödenir, bu nedenle Todoist’in tam potansiyelini ortaya çıkarmak için ödeme yapmanız gerekir.

3. Şeyler 3

Şeyler 3, hepsi bir arada felsefeyi görevler, hatırlatıcılar, hedefler ve proje yönetimi ile takip ediyor. Uygulamaya son zamanlarda büyük bir yeniden tasarım yapıldı ve eklenen avantajlar burada görülebilir.

UI açısından, uygulama süper temiz ama bir sürü beyaz arka plan taşıyor. Varsayılan olarak, Bugün, Yaklaşan, Bir Gün ve Her Zaman görevleriyle ilgili sekmeleri gösterir. Aşağı kaydırın ve uygulamadan herhangi bir öğeyi arayabilirsiniz.

Things 3 HomeThings 3 Add New Item

‘+’ Düğmesine tıklamak, yeni bir görev, yeni alan veya yeni bir proje eklemenizi seçmenizi sağlar. Proje için ayrıca etiketler, son tarihler, zaman ve alt görevler ekleyebilirsiniz.

Yeni bir görev eklemek, üstte küçük bir açılır menü çubuğu açar. Çok az ve işi birkaç dokunuşla halleder.

Diğer işlevler arasında Siri kısayolları, takvim etkinlikleri, Hatırlatıcı entegrasyonu ve tema desteği bulunur.

Things 3 Pop Up

Uygulamaya şimdilik sadece iOS ve macOS için kullanılabilir. Web sürümü geliştiricilere göre yakında geliyor. İOS sürümü önceden 10 $ ‘dır, Mac sürümü ise 50 $ geri koyar.

4. TickTick

TickTick, uygulamadaki her olası işlevi birleştirmek yerine temel bilgileri takip eder. Rakipleriyle aynı şekilde TickTick, takvim entegrasyonu ile görevleri oluşturmanıza, düzenlemenize ve tamamlamanıza izin verir.

Uygulamanın menekşe temalı temel bir UI entegre eder. Ulaşılabilecek tüm ilgili seçeneklerle temiz bir tasarımdır.

Ticktick HomeTicktick Calendar

TickTick ile ilgili tek sorunum, kullanışlı işlevlerin çoğunun ayarlar menüsünde gömülmesidir. Pomo Zamanlayıcı, Arama fonksiyonu veya Alışkanlık Zinciri işlevselliğini etkinleştirmek için Ayarlar> Sekme Çubuğu’na girmeniz gerekir.

Tüm bu eklemelerin birleşimi TickTick’i yukarıdaki demetten günlük sürücüm haline getirdi. Herkese bir şey sunar. Bana gelince, çoğunlukla alışkanlık zinciri kurmak için kullanırım.

Ticktick HabitTicktick Settings

Todoist’in ardından, TickTick de abonelikle çalışıyor. Yılda bir kez 27,99 $ ödeyin ve buna her platformdan erişin.

5. Any.do

Any.do’nun üretkenlik konusunda benzersiz bir etkisi vardır. Herhangi bir menüye gitmek yerine, uygulama tüm ilgili ayrıntıları ana ekranda gösterir.

Herhangi bir listeye girebilir ve zamanlayıcı, ekler, yer, açıklama vb. İle yapılacak işler ve işlemler yapmaya başlayabilirsiniz.

Any Do PageAny Do Calenda

Uygulamanın en büyük özelliği, gününüzü nasıl planladığıdır. Tüm görevleri tek tek önerecek ve bu konuda harekete geçmenizi isteyecek.

Burada bahsetmek için birkaç şey. Sınırlı kullanım süremden dolayı bazı çarpışmalarla karşılaştım ve yeni bir görev ekranı eklemek bir karışıklık. Diğerleri gibi çok az değil ve çok fazla ayrıntı öneriyor.

Any Do Add New

Any.do ücretli bir uygulamadır ve bir abonelik işletme modelini izler.

Tarzda Yapılanları Alın

Yukarıdaki listeden görebileceğiniz gibi, her uygulama temel Google Görevler uygulamasına göre önemli bir avantaj sunar. Microsoft Yapılacaklar, her platformda ücretsiz ve kullanılabilir durumdadır. Fakat yine de, Todoist, TickTick ve Any.do gibi diğer rakipler daha fazla üretkenlik hackiyle işleri bir üst seviyeye taşıyor.

Sıradaki: Google Keep’in hatırlatma işlevselliğine de sahip olduğunu biliyor musunuz? Google Görevler ile nasıl karşılaştırılır? Daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki yazıyı okuyun.